Otočna kuhinjska napa

Cinca Marinca  

član od: 19.10.2005

sporočila: 2

tema odprta - 4. nov 2005 9:59 | ogledi: 6.047 | odgovori: 5

Bližamo se koncu ureditve kuhinje. Kuhinjsko napo imamo že kupljeno. Sedaj pa je problem, kdo jo bo montiral! Imamo pa otočno napo in se vsi izmikajo montaži le te.

Dobili smo eno ponudbo montaže, vendar je cena zeloooo visoka.

Upam, da ima kdo izkušnje s tem, ker bi bile vse informacije ali nasveti dobrodošli.

Najlepša hvala za vaše odgovore že vnaprek!!!!

LP

Cinca Marinca

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

4. nov 2005 13:28

Cinca Marinca midva s fantom sva kupila kuhinjo pri Gorenju in so nama ponudili da nama zmontirajo tudi druge aparate, če je zadeva gorenjeva je brezplačno če pa je firma druga pa za neke male denarje, mislim da je napa 1000 sit. Sicer ne vem če ste pri vas menjali kuhinjo ali zgolj obnavljali, morda se obrneš na monterja kuhinje... lp, m

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

4. nov 2005 13:50

kakšna je otočna napa? ANJA

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. nov 2005 13:56

Taka nad otokom sredi kuhinje.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. nov 2005 8:01

Aha, hvala. Cinca Marinca upam da ti je že uspelo. ANJA

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

3. jan 2006 18:31

Tudi sam se ukvarjam s tem problemom. Imam "kaminsko" napo. Monterji kuhinje so mi napo obesili na steno, nisem pa jih uspel zmotivirati, da bi mi uredili še odvodno cev. Zdaj nameravam zadevo narediti sam. V Merkurju in Obiju nisem našel vseh potrebnih elementov, v Bauhausu (LJ) pa so imeli solidno ponudbo belih plastičnih cevi, tesnil ter zaključnih, veznih in reducirnih elementov, ki jih bom zdaj po lastni pameti poskusil sestaviti skupaj (konec koncev sem magister znanosti). Če pozna kdo kakšen poseben trik ali pa bi me rad na kakšno malenkost opozoril, se toplo priporočam. S svojo montažo bom najbrž še kak dan počakal, saj bom šel jutri zamenjat moje 100mm cevi za malo širše; na strani www.gaa.si sem namreč pravkar našel tale nasvet: "Za optimalno delovanje in nizko glasnost nape je pomembna kratka in gladka cev za odvod zraka s čim manj koleni na cevi. Večji je notranji premer cevi, tišje je delovanje nape in večji izkoristek sesanja zraka. Priporočamo premer 150 mm ali vsaj 120 mm. Pri uporabi nape v skupni zračnik z ostalimi gospodinjstvi v več stanovanjskih hišah ali blokih, lahko v napo vgradite enosmerno zapiralo, ki preprečuje vdor povratnega zraka. Zapiralo se odpre šele, ko vključite napo. Zelo pomembna je tudi najmanjša razdalja med spodnjim robom nape in kuhalno ploščo, ki je v največ primerih pri plinskih ploščah 650 mm in električnih kuhalnih ploščah 550 mm. " LP, Boštjan bk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti