Kruh za obložene kruhke

Shakti  

član od: 2.10.2005

sporočila: 2

tema odprta - 7. okt 2005 14:05 | ogledi: 3.756 | odgovori: 7

Lepo pozdravljeni,

za pripravo praznovanja rojstnega dne smo se odločili za obložene kruhke "na sto in en način".... nisem še s tem kaj dosti prakticirala, zasledila pa sem, da se praviloma kruhki oblikujejo brez skorje kot krog (npr. z kozarci ipd.).....vendar odkrito priznam sem tukaj malo v zadregi, in sicer:

- kakšen kruh (črni in beli) je tu najboljše uporabiti, saj je verjetno možnost, da se drobi oz. ni tako kompakten ?

- in sploh to rezanje se mi zdi zelo zamudno (npr. za 20 ljudi), poleg tega pa ostaja pri rezanju veliko "odpada" , kaj s tem ?...

- že pripravljeni takšni kruhki se verjetno ne dobijo ?

- ali bi bilo hudo narobe, če bi jih vsaj nekaj pripravili s skorjico (npr. francoski kruh)

- in kako preprečiti sušenje kruhkov od priprave do prihoda gostov, ko mora biti že vse pripravljeno na mizi ?

Za vaše cenjene nasvete najlepša hvala !

Shakti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. okt 2005 14:27

Shakti, brez problema uporabi francosko štruco za obložene krhke, kar s skorjo. Da se kruh ne izsuši, ga premaži s kakšnim namazom (maslo, skutin, tunin - te imaš že pripravljene v tubi, da se ne matrašpo nepotrebnem, če se ti ni sami za delat). Jaz včasih uporabim toast in z modelčkom izrežem kroge, trikotnike, zvezdice, srčke, ostanke kruha pa uporabim za kruhove cmoke. Z modelčkom izrežem tudi sir in šunko, da je sendvič lepo v nadstropjih. Lahko pa namesto kruha uporabiš krekerje - si pomislila na to možnost? Da se tudi obloga ne osuši oziroma salame in zelenjava ne uvenejo, pa preprečiš tako, da čez pladnje povezneš prozorno kuhinjsko folijo. Mamamia mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. okt 2005 14:57

V nekaterih trgovinah (videla sem ga v Eurospinu) se dobi bel kruh brez skorje za tramezzine. Narezan je v tankih plasteh po en centimeter in čisto bel brez skorje. Jaz sem ga uporabila namesto toasta pa je bil tudi dober. Ima pa zadeva po moje precej konzervansov, ker ima kar dolg rok trajanja. Odpadka praktično ni, sploh če ne režeš okroglih kruhkov ampak pravilne oblike. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. okt 2005 17:59

Jaz tudi mislim, da lahko uporabiš francosko štruco, kot je napisala že mamamia jih namaži z namazi naprimer Tamar (je več okusov), Rama namazi za sendviče, paštete,.... Jaz narezke ali sendvičke naložim na servirni krožnik, zavijem v prozorno folijo in dam v hladilnik, pa so ob prihodu gostov popolnoma sveži. Lp, marelica

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

7. okt 2005 19:07

Lahko bi probala tudi z mlečnim kruhom, ki ima zelo mehko skorjico in se ga tudi da zelo lepo narezati, tako da ostankov praktično ni. Ta kruh tudi ostane kar precej časa svež. Svetovala pa bi ti, da ga kupi v kakšni privat pekarni, ker tam sigurno ni pripravljen s konzervansi ampak je narejen po čisto domačem receptu. Dipsi

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. okt 2005 0:26

Namesto kruha si lahko pomagaš s polento.Jo skuhaš,napolniš pekač.Ohlajeno narežeš na kocke,kombiniraš z zelenjavo,morda dodaš še slanino ali pršut in sir...Njami. Čao! Vesna Leben

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

8. okt 2005 14:34

Da so kruhki res rahli in posebni je najboljši kruh za tramezzine o katerem je bilo govora že gor. Se sploh ne more primerjati s francosko štruco, ki je sicer tudi zelo dobra, vendar je čisto nekaj drugega. Na francosko paše bolj salama, pršut in sir, na kruh za tramezzine pa bolj nežni okusi, kot naprimer losoov namaz, bakala na belo, razni zelenjavni namazi,.. Naredi nekaj kombinacij in boš zadovoljila vse okuse povabljenih. LP! Ana

Shakti  

član od: 2.10.2005

sporočila: 2

11. okt 2005 19:55

Hvala za vaše nasvete, bomo jih koristno uporabili..... Hmm, sem pa bila (negativno) presenečena nad sestavo "tramezzinov", za katere sem dejansko slišala sedaj prvič.....poiskali smo jih namreč v Eurospinu in tam pogledali sestavo - izmed drugih sestavin vsebujejo tudi svinjsko mast (4%) in alkohol (kar 1,1 %), da ne govorimo o emulgatorjih in glutenu, saj ni zastonj zraven napis "živilo ni primerno za otroke", ............da o vegetarijanskih sendvičih iz tramezzina ne govorim Shakti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti