Štruklji

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. sep 2005 9:29

Fani! Če kupiš vlečeno testo, je v paketu največkrat 6 listov. Vzamem 3 in jih zložim drug na drugega. Za "lepilo" uporabim mineralno vodo (lahko bi tudi olje). Pa nadev gor in je. Štruklje pa jaz vedno zavijem v pomaščeno alu folijo, zato ker jih največkrat naredim vsaj za dve rundi in eno zamrznem. In jih ne kuham nič dalj kot če bi bili zaviti v prtič. Kvašene štruklje tudi pri nas izredno radi jemo. Te vedno malo prešpikam, preden jih dam kuhati. Pri vlečenem testu tega ne počnem, ker nisem opazila nobene razlike pri kuhanju. A je katera že kdaj probala vzeti za osnovo palačinke? To bom naredila naslednjič, je tudi v tisti kuharici. Palačinke verjetno zložiš skupaj strešnike, da se malce pokrivajo. Nekaj bo že prišlo ven. Loni Makaroni

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. sep 2005 10:18

Zanimivo, hvala za pojasnila. LP Fani

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

15. sep 2005 10:27

Imam vprašanje glede kvašenih štrukljev: že nekajkrat sem pomislila, da bi jih naredila vnaprej, jih zamrznila in potem za kakšen žur, ko imaš že preveč drugega dela, da bi se ukvarjal še s packanjem, bi jih kar vrgla ven. Pa nisem bila sigurna, glede na to, da so kvašeni -> jih lahko zamrznem pred/po kuhanju?. Ima katera izkušnje s tem?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. sep 2005 10:58

Loni, kako skuhaš zamrznjene štruklje v alufoliji, da ti ne razpadejo? jo bolj na tesno zviješ, jo prepikaš, je kaka fora? meni namreč razpadejo, sveži v prtiču so pa super - ne razumem, zakaj! Kvašeno testo brez problem zamrzneš - nevzhajano! Ko jih daš ven, da se odtalijo, sproti še vzhajajo. Veri

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

15. sep 2005 11:55

Včasih sem pri kuhanju štrukljev uporabljala alufolijo ali pa prtič. Sedaj uporabim kos gaze, ki ga po uporabi enostavno zavržem. ez

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

15. sep 2005 15:36

Jaz vedno delam struklje iz vzhajanega testa in jih vedno tudi zamrzujem. Obnesejo se odlicno. Ponavadi jih naredim v klobaso in jih ohlapno zavijem in zasijem v prtic. Taksne, ne dodatno vzhajane in zavite v prticu, zamrznem. Ko jih nameravam pripraviti jih dam iz zmrzovalnika ze zjutraj, da se odtajajo in vzhajajo, nato pa skuham v osoljeni vodi kot obicajno. ines

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

15. sep 2005 20:28

Kaj pa uporaba folije, ki je primerna za mikrovalovko? Drugače pa jih tudi jaz kuham v belem prtički, ki je namenjen samo za kuhanje štrukljev. Nada

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. sep 2005 7:46

Jaz testo za štruklje vedno pripravim sama (naredim iz 1/2 polnozrnate moke), ga razvlečem bolj nadebelo in tudi namažem bolj nadebelo (da pride bolj velika rezina, ko režem) in skuham v kuhinjski servieti (nekaj jih imam vedno opranih brez mehčalca samo za štruklje). Ko so kuhani in narezani, jih prelilijem s prepraženimi drobtinami in potresem s trsnim sladkorjem in NJAMI. Lp, Katjuška

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. sep 2005 9:18

Jaz jih pa kuham v dvojni posodi za kuhanje na pari. Posodo s sitom namažem z maslom, posujem z drobtinami in dam štrukelj noter. Skuha se super in še nikoli se mi ni prijel. tjas

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

16. sep 2005 10:46

Pozdravljeni ljubitelji štrukljev! A veste, da jaz še nikoli nisem skuhala štukljev!? Ta vikend bom povabila prijatelje pa sem razmišljala, da bi jih presenetila s štruklji. Zdaj pa vas prosim, izkušene štrukljarice, za eno simpel varianto štrukljev za začetnike. Mogoče bi naredila ene slane, npr. z drobnjakom, pa verjetno tudi kakšno nevtralno varianto, da si jo vsak sam potrese s sladkorjem, ali pa s kakšno omako. Kakšno omako priporočate za zraven. Bi pasala gobova za slano varianto. A mislite, da bo dovolj, če pripravim štruklje z omako in različne vrste solat? Uf, koliko vprašanj. Tile štruklji so vedno aktualna tema! Hvala za pomoč in lp ===

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti