Zobozdravnik?

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

21. sep 2005 11:10

Čisto mimogrede, mogoče bo še komu kdaj prav prišlo. Mene je lani prvič v življenju zagrabil neznosen zobobol. Začel se je nenadno in to ravno med počitnicami. Nobena tableta ni pomagala in smo že pakirali za domov, da grem k svojemu zobozdravniku. Prej sem ga še poklicala, da se najavim in mi je svetoval, da si v lekarni kupim eterično olje iz KLINČKOV in si ga nanesem na boleč zob. Bolečina je skoraj takoj izginila in sem zobozdravnika obiskala šele po dopustu. Kasneje sem brala, da se je to olje v preteklosti uporabljalo v zobozdravstvu kot lokalni anestetik in da je zelo močan naravni antibiotik (tudi zato se ga stavi v razne kompote, vloženo sadje...) Lp, Tina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. sep 2005 7:51

Lunika, zanimivo tole glede klinčkov. A si olje kupila pri nas ali kje v tujini? Jernej, baje je odlična ordinacija v Besnici, to je malo ven iz Kranja. Zobozdravstvena ordinacija Tomaž Slavec, Videmce 10, Zgornja Besnica. Sama nikoli nisem bila tam, ker dela samo samoplačniško, sem pa slišala od mnogih, da so usluge vrhunske. Ne vem pa, ali dela samo lepe in kvalitetne zobe, ali je tudi dober v zdravljenju in obravnavanju raznih zobnih problemov. Na srečo si uspem zobe pokrpat na zavarovanje, vem pa kaj pomeni strah pred zobozdravnikom. Da se ga nisem znebila, je v veliki meri kriva tudi zobozdravnica, ki je omenjena v enem od postov. Na srečo nisi šel k njej.

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

28. sep 2005 10:54

Ne, kupila sem ga na Hrvaškem, ampak sigurno imajo tudi pri nas. Jaz ne grem nikamor več brez tega olja, ker je zelo uporabno še za ostale nadloge kot so herpes, afte (kapljica v kozarec vode in s tem splaknit usta), akne... Samo je treba pazit, da ne pride nerazredčen v kontakt s kožo ali jezikom, ker zelo peče. No, meni se je parkrat zgodilo, da sem ga dobila na jezik pa sem malo stisnila zobe, ampak drugače ni posledic... Lp, Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti