Pralni prašek

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

16. avg 2012 14:34

rimljanka je napisal/a:

rdkapica je napisal/a:

Očitno kupuješ sodo bikarbono v večjih količinah, če jo tako na veliko uporabljaš. Kje se kupi sodo bikarbono v večjih količinah oziroma v kakšnih količinah jo kupuješ?



rdkapica



Euro Spin, 500 g, če me spomin ne vara, pod 1€. Tam, kjer je sladkor,....



rimljanka

 

ja, res je, v Evrospinu se dobi.

neika

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

16. avg 2012 20:03

V Evrospinu 500 gr sode bikarbone stane 50 centov .

 

 

Bernarda

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

13. okt 2012 20:25

Kateri pralni prah uporabljete za pranje belega oz. svetlega perila (brisače, kuhinjske krpe)? Sama uporabljam tekoči detergent, perem na 90 stopinj, pri predpranju dodam tekoči vanish, ampak rezultat ni popolni. Bi morala uporabljati prah v prahu za belo perilo?

ursyy

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. okt 2012 20:54

Kaj pa vem, jaz perem z arielom - tekočim ali v prahu, pa nisem opazila nobene razlike. Dodam tudi kis. Ampak ne pričakujem, da bo perilo, ki je že bilo oprano dvajsetkrat ali tridesetkrat ali petdesetkrat, še vedno snežno belo - saj se tudi vlakna s časom poškodujejo in potem se pač ne more več vse bleščati kot novo. Pri nižjih temperaturah pa obvezno dodajam belilo, če perem bele stvari. 

Sonja

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

13. okt 2012 21:01

Jaz perem belo na 90 stopinj z navadnim praškom, najbolj mi ustreza Ariel. Ker pa novejši pralni stroji varčujejo z vodo dodam "tipko" za dodatno vodo. Ker drugače ne izpere dovolj dobro in perilo smrdi. Barvasto perilo tudi perem z navadnim pralnim praškom. Pa tudi iz pralnega stroja mi ne smrdi, kot mi je smrdelo, ko sem prala z tekočimi praški.

 

lp, pinka

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

13. okt 2012 23:38

Bom v prihodnje uporabila prah v prahu. Z vonjem nimam težav, odkar dodajam k pranju kis ali impresan...

ursyy

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

15. okt 2012 22:24

impresan pa še nisem uporabljala. v čem je pomen?

petardica

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

16. okt 2012 10:48

Temna oblačila so po pranju vedno smrdelo, zato sem nehala uporabljat mehčalec in začela dodajat kis, ampak rezultat še vseeno ni bil popolni. Nato sem na forumih izvedela za ta impresan, dodajala sem ga v predalček za mehčalec pri vsakem pranju in smrada pri temnih oblačil ni bilo več. Zdaj, ko smrad ni več prisoten, ga dodajam občasno in v manjših količinah kot na začetku.

 

Impresan za pranje oblačil z direktnim stikom kože, dojenčkovih in otroških oblačil, razkužilo pred bakterijami, glivami, virusi...

 

 

ursyy

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. okt 2012 0:03

Julya je napisal/a:

bannanna je napisal/a:

v mullerju sem opazila lenorjev prašek za perilo. ali ga katera ima? ima močan vonj kot mehčalec ali je le navaden prašek in kako opere? hvala.



www.mojalbum.com/naredilaana

 

Jaz kupujem tistega v prahu za belo perilo. Mehčalca ne potrebuješ, ker je perilo mehko in dišeče brez njega. Tudi opere zelo lepo. Za pisano perilo pa kupujem tekočega in prav tako perem brez dodanega mehčalca. Ja, mehčalec je že dodan prašku.



Julija

 

no, meni ta prašek-tekoči opere zanič, sem potrebovala dve dozi, da sem ugotovila. sedaj že nekaj časa uspešno perem z mullerjevim najcenejšim - Blink! špica je!! 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti