Lignji na žaru

KuharcaMojca  

član od: 21.6.2005

sporočila: 1

tema odprta - 21. jun 2005 18:20 | ogledi: 11.368 | odgovori: 4

NAletela sem na trd oreh: kakorkoli pripravljam lignje na žaru, vedno se zgodi isto. Zlomki spustijo vodo in potem so to kuhani lignji, ne pa lignji na žaru. Kaj delam narobe??? Mariniram jih vedno brez soli, v zeliščih in olivnem olju, pečem jih v teflonki, pred peko jih dobro odtečem in povaljam v papirnati brisači, ampak lignji se vedno "kuhajo" in so daaaaaaaaaaleč od tistega, kar dobim v lokalu kto lignje na žaru. Okusni seveda so, ampak namesto tistega čvrstega popečenega lignja imam na krožniku "gumo" - HELP :( !

Kuharca Mojca

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

21. jun 2005 21:15

Problem je ravno v tem, da lignje pripravljate v teflonki. Lignji na žaru (pripravljeni na pravem žaru, torej na roštilju, tudi spustijo vodo, vendar ta ne povzroči težav ker steče dol). V lokalih imajo tako imenovane žar plošče, ki so malce nagnjene in omogočajo odvečni vodi, da med peko odteče. Torej, lignji na žaru, ki jih naročamo v lokalih, so okusni, vendar so drugačni od lignjev pripravljenih na pravi žerjavici. Tudi aroma je drugačna, kajti ne navzamejo se arome dima med peko. Miroslav Vulović

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. jun 2005 10:16

Za silo si lahko pomagaš tako kot jaz: pečem jih na rešetki, ki jo položim na pekač in dam vse skup v pečico.Tako lahko voda lepo odteče dol in ni problemov. Seveda ni čisto isto kot pečeni na pravem žaru zunaj, se strinjam, dim naredi svoje:), ampak so pa vsekakor pečeni in ne kuhani. To je za pozimi, poleti pa kar fanta ali brata nahecam, da zakurita zunaj:) Saj če jima obljubim polnjene lignje, to ni težko:) Veri

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

22. jun 2005 11:26

Lignje pečem na litoželezni ponvi, katero močno segrejem brez olja. Obrisane lignje (prej jih mariniram v olivnem olju, česnu, rožmarinu in soku limone) potem dam na razgreto ponev in spečem. Odtečena tekočina na tako vroči ponvi tudi hitro izhlapi, tako da so lignji tudi zunaj zapečeni. Lignje tudi ne smeš stresti vseh na enkrat, ampak jih nalagaš počasi. Pečejo se kratek čas, ker postanejo drugače gumijasti, še posebno večji. Solim jih šele na krožniku. Gobica

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

22. jun 2005 11:59

jaz jih spečem kar na toasterju,s tem, da ga še malo dvignem, da voda lažje odteče. dober tek taya taja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti