Pridelava špinače

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

tema odprta - 20. jun 2005 19:15 | ogledi: 8.696 | odgovori: 14

Vrtnarji pomagajte!

Konec Aprila sem prvič sejala špinačo, ki je počasi rastla do teh malo bolj vrocih dni. Sedaj je začela iti v cvet. Kaj sem naredila narobe? A naj jo sedaj poberem? A potem še dalje uspeva? (kot npr. blitva). Predem jo dam v zamrzovalnik, a jo naj prej narežem, prekuham ipd?

Hvala za nasvete!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

20. jun 2005 22:51

Jaz vedno sejem blitvo, nikoli špinače, blitva mi nikoli ne gre v cvet, vedno jo sproti režem ker gre hitro v promet. Za v zmrzovalnik si jo vedno pripravim takole: Naberem blitvo, jo operem, na hitro prevrem in zmiksam s paličnim mešalnikom čisto na drobno, nato jo naložim v jog. lončke ali kar v vrečke in zamrznem. ko jo želim pripraviti na malo maščobe prepražim moko, dodam strt česen, dodam špinačo, zalijem z mlekom in sladko smetano, solim, dodam malo muškatnrga oreščke in kuham da se lepo zgosti....potem pa zraven pire krompir in hrenovke, pa je naš mali junak popolnoma srečen in zadovoljen-z mano vred! ANJA

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

21. jun 2005 9:01

Jaz tudi zmeraj sejem blitvo. Tako jo uporabim za špinačo ali mineštro... Sejanjem same špinače se mi zdi izguba časa, ker je veliko dela za čistit, mislim, da je bleda (blitva) bolj hvaležna, kar se dela tiče. Špinača če ti je šla v cvetove jo lahko samo še zavržeš. Za shranjevanje špinače ali blitve pa se strinjam z Anjo.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

21. jun 2005 9:41

Špinačo je dobro potrgati, preden gre v cvet, ker je zdaj neuporabna. Špinača ne uspeva celo sezono kot blitva. Jaz zadnja leta raje sejem blitvo, ker jo lahko celo leto sproti režem (še pozimi, ko ni bilo zmrzali). Za zamrzovalnik jo narežem na male kose, malo pokuham, naložim v jogurtove lončke ali vrečke, ker jo imamo raje pripravljeno v kosih s krompirjem po dalmatinsko. Špinačo pa sem zamrzovala podobno - pokuhala, zmiksala in spravila v zamrzovalnik. Ali pa smo jo pojedli sproti, dokler ni šla v cvet. lp, burbonka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

21. jun 2005 11:07

Jaz sejem špinačo in sem jo že pred enim mesecem spravila v zmrzovalnik.Tudi jaz jo pokuham,zmiksam ,ter potem zmrznem.Nadevam jo v vrečke,kolikor pač rabim za en obrok. Špinača mi je tudi bolj okusna,kot blitva. Marjetka cvetka

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

21. jun 2005 14:48

Čisto po pravici povedano pa je meni najljubša špinača iz kopriv...ali kdo še dela to? To dela moja stara mama in tudi jaz včasih, čeprav je enostavneje sedaj z blitvo. Koprive nabereš., samo mlade vrhnje listke, pokuhaš in sesekljaš s paličnim in po proceduri naprej skuhaš v smetanovo špinačo. ANJA

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

21. jun 2005 15:06

Jaz uporabljam novozelandsko špinačo, ki ne gre v cvet, ne postane ušiva, pa še sama se poseje. Sicer pa uporabljam tudi koprive. lp Alenka

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

21. jun 2005 16:16

O ja, delamo tudi špinačo s kopriv. Nekaj kopriv namočim in uporabim za gnojilo rastlinam, nekaj pa skuham v špinačo. In smo vsi zadovoljni. lp, burbonka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

22. jun 2005 8:01

A so za "špinačo" iz kopriv uporabne samo pomladanske mlade koprive, ali pa uporabljate tudi starejše? lp vlado

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

22. jun 2005 12:44

Uporabljam samo pomladanske. lp, burbonka

komatar  

član od: 28.11.2005

sporočila: 1

22. dec 2005 9:45

ma vi ste mi ene budale vsi skp iz pesinih listov nastane tako dobra špinača da jo še niste jedli ampak vi neki komplicirate v tri p.m. komatar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti