Uf, ta hobotnica!

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

20. jun 2005 21:32

Hobotnico pripravljam podobno kot Szdenka (morda še malo rožmarina), samo da jo po kuhanju olupim. Seveda gre s kožo veliko hobotnice stran - kaj pa vi ostali? Juhica, res je. Posebno, če je hobotnica starejša, lepše odstopi koža, če jo najprej "premlatiš". Bolj enostavna in hkrati novejša varianta je, da jo prej zamrzneš. V starih časih še niso imeli zmrzovalnikov, zato so hobotnico pretepli. lp župca

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

21. jun 2005 9:56

Hobotnic ne lupim. Zadnjič mi je sin prinesel z dopusta eno res veliko. Imela je več kot 6 kil. To sem pa olupila, ker je bila tudi malo mastna. Gobica

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

21. jun 2005 12:45

Tudi jaz se strinjam z Iri.Najboljša je z česnom,peteršiljem,in olivnim oljem čisto preprosto brez kompliciranja. Bazilika i čebula???? dvomim pa čeprav so okusi različni. Sporočilo je spremenil(a) tejc dne 21. jun 2005 12:46:03 Sporočilo je spremenil(a) tejc dne 21. jun 2005 12:47:26

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jul 2005 12:05

Okusi so res različni, eni pač dajo k hobotnici še paradižnik (bazilika k morskim sadežem ne gre najbolje, vprašajte Istrijane in Dalmatince). Pa dobro, kakor komu tekne. Solato iz hobotnice vedno pripravim s krompirjem. NArezanega na drobne kocke (kot narežem hobotnico) še toplega zmešam s hobotnico, sesekljanim česnom, peterišljem, poprom, olivnim oljem, limoninim sokom in z malo belega vina. Ker sta hobotnica in krompir topla, se lepo navzameta okusov, idealno pa je, če solata vsaj čez noč počiva v hladilniku. Tako, še moj skormen prispevek na temo morskih solat. Mamamia mamamia

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

6. jul 2005 14:54

Pa še en klasični solatni recept z glasbenim ozadjem
(iz mojega Navtičnega gurmanskega priročnika):

http://www.davor.si/NavGur/kh07.html


Davor

PS: Na navedenem naslovu (NavGur) sta menda še dva hobotnična recepta ...

Sporočilo je spremenil(a) Davor dne 06. jul 2005 15:10:02

Sporočilo je spremenil(a) Davor dne 23.okt 2014 13:43

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. jul 2005 15:06

Recepte za hobotnico (in še vrsto drugih) najdete tudi na www.gastronaut.hr. Iskanje bo bolj enostavno oziroma hitrejše, če v okence vtipkamo le besedo, ki se nanaša na željen recept (hobotnica na primer) in že se nam pojavi kup zanimivih receptov. Mamamia mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. mar 2006 14:33

Hobotnico vsak kuha po svojem, preizkušenem receptu. Vsem so svetovale izkušene none in kuharice in verjetno je vsak od nas kdaj izumil in bolj ali manj neuspešno uveljavljal kakšno svojo metodo. Tukajle dodajam še en napotek, ni moj, je iz štirinajste izdaje kuharske knjige Marie Stelvio - Cucina Triestina. Prevod bo okoren, ker tekst navajam dobesedno zato, ker se mi zdi, da je imela celo avtorica, Tržačanka DOC, tako kakor skoraj vsakdo, očitno enkrat s hobotnico težave. Hobotnice Najboljše so v marcu in aprilu. Odstranite oči, kljun in sluzasto notranjo vrečko. S kuhalnico jo tolčite (namreč hobotnico), tudi lovke; grobo jo mečite ob tla; vrzite jo v vrelo vodo, potem pa še v mrzlo in jo olupite. Solata (že malo manj nasilna navodila): pripravite hobotnico kot je bilo opisano in jo kuhajte eno uro v pokriti posodi z utežjo na pokrovki; narežite jo na trakce, polijte z oljem, kisom, poprom, soljo. nola

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. mar 2006 14:40

Moja tašča jo pripravlja s krompirjem, začimbami, čebulo in balzamičnim kisom...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti