Odojek-pečen v peči

milka  

član od: 26.5.2005

sporočila: 3

tema odprta - 31. maj 2005 12:46 | ogledi: 12.032 | odgovori: 4

pozdravljeni,

v soboto imamo doma fešto,katere glavna zvezda bo pečen odojek.Zanima me ,če se vam zdi,

da mora biti ob njem obvezno krompir?Mogoče v solati,sicer bi vas rada vprašala,kaj pa še dobro

"paše" zraven.

milka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. maj 2005 15:27

že tam pri receptih smo pisali, da krompir ni obvezna spremljava odojka, je pa dobrodošel. Tak pečen, najbolje v pekaču pa v pečici. Zraven pa zgolj sveža zelenjava: mlada čebula, narezan paradižnik, paprika, mogoče čebula v solati s kislo smetano in bučnim oljem, koruza in podobno. Jaz ne bi komplicirala. Že iz razloga, ker odojka (vsaj mi) jemo z rokami in se ti res ne ljubi z mastnimi rokami stikati za vilicami in pikat v solato...Mamamia mamamia

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

31. maj 2005 18:13

Jst bi dal zraven lepinje po receptu, ki ga najdeš tudi na teh straneh. Božanske so.

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

1. jun 2005 8:26

Mi smo krompir pekli v odojku,soljenega in je bil božanski. K odojku gredo lepinje.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. jun 2005 9:12

odvisno kaksna druzba ste. Sama bi predvsem pazila na to, da pride "glavna zvezda" na mizo se vroca, drugace pa tako kot pravi mamamia veliko mlade cebule, ajvar, lahko tudi gorcica (ali pa paprika v gorcici (eta)), svez paradiznik, paprika (lahko tudi pecena), dober kruh... LP, R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti