Slovenske narodne jedi na žlico - pomoč

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

19. maj 2005 11:00

Jota,se mi kar sline cedijo.Pa pri nas se jo dela tudi iz svežega zelja ali brzot(ohrovta).Najboljša pa je itak naslednji dan! Bernarda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. maj 2005 12:24

A smo si različni. Meni se ob misli na ohrovt ali sveže zelje v joti obrne želodec, čeprav imam sveže sladko zelje v solati izjemno rada. Kislo zelje tudi obožujem, ampak liste od sarme pa vedno pustim na krožniku. Mi vse dvigne, če bi morala spraviti po grlu dol širok rezanec kuhane ali pečene kisle zeljne glave. Surova narezana kisla glava zelja v solati pe že ni več problem. Ima še kdo podobne težave? Jaz namreč jem skoraj vso svežo zelenjavo, tiste, ki jo je potrebno kuhati, dušiti,, peči ali kaj podobnega pa si ne morem niti zamisliti, da bi jo zaužila. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. maj 2005 13:25

Isto jaz obožujem kislo zelje, surovega pa ZA NIČ NA SVETU!!!! Da niti ne omenjam vrzot (po naše) oz. ohrovta! Brrr.... Na cele liste zelja pri sarmi sem se pa nekako uspela navadit, le zrezljat si jih moram na tanke rezance, pa gre . Za joto iz svežega zelja al pa vrzot pa še nisem slišala. Zanimivo, da sva z Bernardo s podobnih koncev, pa ima očitno res vsaka vas svoje varjante, ko se gre za kuhanje Hm, se mi kar sline cedijo po mamini joti - jo moram naročit za soboto, ko pridem domov, heh heh. Tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 19. maj 2005 13:25:49

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. maj 2005 14:04

No, mi je kar lažje pri srcu. Doma veljam za črno ovco, ker ne jem zelenjave v vseh mogočih variantah, ampak samo v nekaterih...Mi pa oprostijo, ker jim jo pripravljam (pa ne otrokom, ta dva sta približno tako "špurava" kot jaz) - možu, svaku in svakinji, tastu in tašči (mi smo namreč vsi v eni hiši). Mamamia mamamia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. maj 2005 19:09

Obožujem vse kar je kuhano dušeno.....zaradi mene zeleno solato delijo na recept z doplačilom. Res smo si različni. Saj ne rečem, da ne jemo solate - ampak kombiniram in glej..............zelena solata vedno ostane na robu skled, fižol, krompir.....je pa izginil. Tako sem se letos odločila, da solate in radiča sploh ne bom sejala.... Lumpica

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

20. maj 2005 22:41

Za jedi na zlico pa se obrni na tole spletno stran in povem ti, da so pravi mojstri se posebej Kori. http://www.velikazlica.org/ Prava zakladnica. In moram priznati, da sem njihove dobrote na zlico ze poizkusila in ocena je super!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti