Kitajska kuhinja

Vetrolovec  

član od: 6.12.2008

sporočila: 1

6. dec 2008 12:00

Pozdravljeni! Tudi v moji družini smo ljubitelji kitajske hrane in se občasno lotimo kakšnega recepta, ki včasih tudi kar dobro uspe. Zato bi te tudi jaz prosil Mamamia za kakšne dobre recepte, predvsem za juhe, meso, morsko hrano, testenine, zelenjavo in solate. Predvsem, če imaš kakšne takšne "kalsične gostilniške" recepte bi ti bil zelo hvaležen. HVALA! LP! BAJS Vetrolovec

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

6. dec 2008 12:22

jaz pa domačo kitajsko kuhinjo raje bolj od daleč gledam, ker zgleda zelllllo zakomplicirano use skupaj. femica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. dec 2008 22:16

femica je napisal/a:
jaz pa domačo kitajsko kuhinjo raje bolj od daleč gledam, ker zgleda zelllllo zakomplicirano use skupaj. femica

 

Femica, edina "komplikacija" s kitajsko kuhinjo doma je čiščenje in sekljanje zelenjave, apmak to vzame le nekaj časa, zapleteno pa ni. Vse ostalo gre zelo hitro. Razen seveda spomladanskih zvitkov, pa priprava wont tona ali še česa, ampak to je že za "nadaljevalni tečaj".

Pomembno je seveda, da imaš doma prave setavine - če ne pri nas, se dobijo v Avstriji ali Italiji -, da ni treba uporabljati raznih instant zadev. Česen, ingver, sezamovo in arašidno olje, ostrigina in sojina omaka, mlada čebula - vse to imaš na naših policah in za začetek za kakšno ne preveč zahtevno jed bo dovolj. Poglej v bazi receptov pod govedina v ostrigini omaki in piščanec z ingverjem; ni sicer neka visoka kitajska kuhina, je pa preprosto za pripravo in kar vleče na "kitajsko".

 

Bom vsem poslala recepte preko zasebne pošte.

 

Mamamia

mamamia

souvenir  

član od: 13.7.2008

sporočila: 1

26. dec 2008 21:32

Pozdravljena, Mamamia! Moja Mamamelita je čisto padla v ustvarjanje z vokom, pa bi rada preprečila večjo katastrofo (namreč zažgala je že zunanjo stran, ki je bila svetlo modra, pa nekaj prasketa ko samo postavi posodo gor, po moje je kupila bolj tako levo stvar) in bi te prosila za kakršnokoli pomoč pri vegetarianskih receptih. Jaz imam bolj veselje do priprave sladic in sem ji prepustila glavne obroke, pa je začela z eksotiko. Vesela bi bila vsega od prilog do sladkih stvari. Morda naj še omenim, da sva alergika na mlečne proizvode. Nasplošno se mi zdi da je tu gor objavljeno veliko veliko mesnih jedi?? Vem, da so Azijci zagreti mesojedci, pa vseeno, težko je dosti izbrskati. Veliko zahval in sončnih zimskih dni, Souvenir souvenir

mary_lou  

član od: 15.11.2008

sporočila: 11

1. jan 2009 19:59

Lep pozdrav... imam eno vprašanje, zelo si želim naredit pečen sladoled tak kot ga dobiš v kitajski restavraciji. Sem probala že po treh receptih pa ni niti približno podoben....proooosim lepo če ima kdo recept... hvala in lp mary_lou

Peugeot  

član od: 3.3.2007

sporočila: 133

1. jan 2009 21:58

Sej to v bistvu ni pečen. V kitajski na Brezovici je kepica sladoleda povaljana v piškotnih drobtinah,polita z žganjem in prižgana,pa obračaš da alkohol izhapi.Pečeno pa ni. Peugeot ima

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

2. jan 2009 13:29

mamamia je napisal/a:

femica je napisal/a:
jaz pa domačo kitajsko kuhinjo raje bolj od daleč gledam, ker zgleda zelllllo zakomplicirano use skupaj. femica

 

Femica, edina "komplikacija" s kitajsko kuhinjo doma je čiščenje in sekljanje zelenjave, apmak to vzame le nekaj časa, zapleteno pa ni. Vse ostalo gre zelo hitro. Razen seveda spomladanskih zvitkov, pa priprava wont tona ali še česa, ampak to je že za "nadaljevalni tečaj".

Pomembno je seveda, da imaš doma prave setavine - če ne pri nas, se dobijo v Avstriji ali Italiji -, da ni treba uporabljati raznih instant zadev. Česen, ingver, sezamovo in arašidno olje, ostrigina in sojina omaka, mlada čebula - vse to imaš na naših policah in za začetek za kakšno ne preveč zahtevno jed bo dovolj. Poglej v bazi receptov pod govedina v ostrigini omaki in piščanec z ingverjem; ni sicer neka visoka kitajska kuhina, je pa preprosto za pripravo in kar vleče na "kitajsko".

 

Bom vsem poslala recepte preko zasebne pošte.

 

Mamamia

mamamia
Jaja:) Za mojsta je vse lahko, malo drugače za začetnika, ki mu včasih še špageti ne uspejo. femica

mary_lou  

član od: 15.11.2008

sporočila: 11

2. jan 2009 14:24

Aha samo piškotne drobtine in pa žganje...povaljam sladoled in to je to? mary_lou

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

3. jan 2009 21:13

Jaz pa bi lepo prosila za en nasvet. Božiček nam je prinesel male posodice s palčkami. Sedaj pa si sin želi, da bi skuhali kakšno kitajsko jed iz teh malih keramičnih posodic s palčakmi. Kaj mi svetujete naj pripravim? Kitajske kuhinje ne poznamo preveč dobro. Edino kar smo do sedaj pripravili, je bila uporaba knorove mešanice iz vrečke, katera se doda piščanjčjemu mesu in ananasu, zraven pa skuhamo riž. S tem bi rada postregla v sredo, ko on praznuje rojstni dan in bodo na večerjo prišli stari starši , pri katerih je božiček pustil darilo. Ne sme biti preveč izdatno, kaj bolj lahkega, ker smo po praznikih itak presiti raznih dobrot. Že vnaprej hvala za odgovor. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

5. jan 2009 12:34

Ampak, saj si v pravi temi - preberi prejšnje strani ali/in poglej pod recepte, pa ni vrag, da se nebi kaj našlo. Sicer pa "male keramične posodice" niso za pripravo hrane, ampak, da se vanje pripravljena hrana nadeva in se jih pač uporablja, kot krožnike. ( Če sem prav razumela "male keramične posodice"). lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti