Olivno olje

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

tema odprta - 5. apr 2005 11:50 | ogledi: 3.740 | odgovori: 19

katero olivno olje uporabljate vi.kateri je najboljši.hvala

NIA

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

5. apr 2005 12:05

Meni je najboljše moje. Od domačih oljk, ki jih sami poberemo in nam jih v torklji hladno stisnejo. Suzana

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

5. apr 2005 12:06

a se ga da mogoče kaj dobit-kupit. NIA

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. apr 2005 12:31

Zelo dobro je Kalamata olje v plocevinki. Prodajajo ga vecji Mercatorji, pa najbrz se dobi se kje. Lep pozdrav, Sonja

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

5. apr 2005 12:39

Jaz uporablajm BoFrost-ovo olivno olje.Je blagega vonja in tudi za kuho primeren. barbara R.

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

5. apr 2005 12:50

Meni nekaj ni jasno pri olivnem olju. Pravijo, da se extra deviško olivno olje (hladno stiskano) ne sme segravati, vendar se v kuhi veliko uporablja. Kaj je sedaj res? Ali se lahko segreva ali ne? Jaz ga namreč tudi segrevam, ker v trgovini še nisem videla drugega kot extra deviškega.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. apr 2005 13:07

Uporabljam domače olivno olje, kupljeno v Dalmaciji, vedno pri enem te istem pridelovalcu. Če ga že kupujem plačam raje več za res kvalitetno (Kalamata že sodi v to kategorijo), tista malo slabša pa uporabljam zgolj za nekatere jedi, predvsem za pečenje mesa, ali pa ko nisem prepričana, da vsem res prija močna aroma "pravega" olivnega olja. In zavidam suzanir, ki ga prideluje sama. Kakšno je šele to olje...Mljask. Mimogrede, moj mož v olivno olje namaka kar cele kose kruha, ali na čisto mehko kuhana jajca prelije z vročim olivnim oljem in potem to je. Pa še predlog: zmešajte zdrobljen majaron s prepraženimi sezamovimi semeni, dodajte sol in poper (arabci rečejo temu zatar). V olivno olje namočite kos kruha, potem pa kruh v to mešanico (arabci rečejo) in jed za nepričakovane goste je gotova. Pozdrav, Mamamia mamamia

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

5. apr 2005 13:47

Upotrebljavam Trenton maslinovo ulje, a najdraže mi je domaće koje dobijem svaki puta kada netko od poznatih ode za Dalmaciju ili ga jednostavno kupim na tržnici od "moje" Dalmatinke od koje kupujem i povrće. Lidija...

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

5. apr 2005 14:57

pozdrav, meni je bil do sedaj najboljši tisti, ki sem ga prinesla iz sicilije. če bi vedela kako dober je, bi ga prinesla več. nekoč sem ga dobila iz Korčule, tudi domačega, pa je bil močno aromatičen, kar preveč. drugače je meni Monini zakon, ker ga ponavadi kupujem v trgovini. tudi mercatorjevega sem že kupila, pa ni toliko slab, kolikor je poceni. špar varianto sem tudi že poskusila - bljak. sicer pa nisem ne vem kako velika poznavalka olivnega olja, se še učim. uporabljam ga tudi za kuhanje, torej ga pogrevam. Lep pozdravček, S.

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

5. apr 2005 15:07

Jaz najraje uporabljam Carpelli, ker nima premočnega okusa. Alenka

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

5. apr 2005 15:26

Nia, mi ga žal pridelamo samo zase. Okoli 10 litrov. Po pravici povedano, ga jaz uporabljam predvsem surovo: za zelenjavo in razne marinade. Tudi pečenko dam v paco z olivnim oljem, ki pa jo potem spečem. Če ga dam v mineštro ali kako kuhano zelenjavo, pa ga dodam čisto na koncu, ko je že kuhano. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti