Sokovnik green star

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

tema odprta - 13. mar 2005 23:28 | ogledi: 4.718 | odgovori: 2

Zanimajo me vaše izkušnje s sokovnikom Green star, ki soči na principu ožemanja. Zanima me, kako se aparat obnese. Kakšen je izkoristek, čiščenje, glasnost...

Centrifugalni sokovnik (Philips), ki ga imam, je namreč zelo zoprn za čiščenje, precej sadja gre v taro- v pulpi oz. ostanku je še precej soka..., ropota in tuli kot mašina za oblanje, tako da ni govora, da bi si zjutraj pred službo pripravila sok...bi zbudila celo vas

Zanima me, kateri so aduti sokovnika Green star oz. če je sploh vreden astronomskih 140.000,00 SIT...

Doma imamo ogromno bio sadja in zelenjave in če je stvar vredna svojega denarja, bi si jo celo privoščila. Bi mi kdo mogoče priporočil kakšen drug tip ožemalnika/sokovnika?

Prosim za vaša mnenja.

Hvala in LP,

V.

giovanni  

član od: 22.12.2004

sporočila: 3

30. apr 2005 3:40

Pri nas se obnese 1A. Tudi opada je pri sočnem sadju komaj kaj; več pri trdi zelenjavi (npr: korenje, rdeča pesa,..). Pri pomarančah je potrebno vmes dodajati trdo sadje ali zelenjavo (jabolka, korenje) da se fino sito ne zamaši prehitro. Ker dela samo na 400 obratov (da se ne segreva-vitamini se ne uničijo) je tih, tako da se ob delovanju lahko skoraj normalno pogovarja. Ker je sestavljen kar iz nekaj delov je več dela le s čiščenjem. Se pa sok v hladilniku obdrži do 2 dni, zato da se ga lahko dela "na zalogo". Pri nas je bil razlog za nakup očetova bolezen (rak na debelem črevesu in jetrih). Na črevesju so ga izrezali, jetra pa še zdravijo, preden bo lahko šel na operacijo. Oče redno pije kombinacijo soka rdeče pese, korenja in jabolk. Po desetih kemoterapijah s tabletami, so bili zdravniki naravnost presenečeni nad zmanjšanjem metastaz. Naša družina je prepričana v pomoč soka pri zdravljenju. Sveže stisnjene sokove sem uporabljal tudi sam pri 21 dnevnem postu (1/2L soka čez dan, ostalo voda in nesladkani čaji) in sem bil blazno presenečen, kako odlično lahko naše telo funkcionira brez trde hrane. Če se vam finančno izide vam ga toplo priporočam. p.s.: če pa imate višek bio sadja in zelenjave, se močno priporočam za odkup. lp, jani giovanni

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

9. maj 2005 19:35

Jani, najlepša hvala za odgovor (malo pozno sem ga opazila, ker sem bila na dopustu). Za sokovnik se še nisem odločila, ker sodelavec z njim ni preveč zadovoljen- baje preslabo ožme sadje... Moram si ga sposoditi, da iz prve roke vidim, v čem je stvar. Sokovnik tudi mene zanima zaradi zdravstvenih razlogov (želodec), sadja in zelenjave pa je v sezoni toliko, kot na vsaki kmetiji- preveč, da bi vse pojedel, zato marsikakšna stvar propade kot n.pr. zgodne hruške, sto let stara sorta, ki že z drevesa padejo mehke in v dveh dneh so fuč. Pojest ne moreš vseh, sok bi mogoče šel v promet. Kako pa bi se z Green starom sočilo koščičasto sadje (češnje, slive...?) Pa koprive (hehe, teh je tudi dovolj pri nas, sok pa je baje odličen za kri, vendar se moj mali Philips upre, ker se sito zamaši) S prodajo se ne ukvarjamo, ko pa bodo hruške, pa ti bom (upam, da se bom spomnila) napisala sporočilo. Če ti Dolenjska ni predaleč, si jih boš lahko nabral. Če imaš blizu mogoče kakšno zapuščeno kmetijo, je tam sigurno tudi kakšna stara sorta jabolk, ki pocepajo na tla in zgnijejo. LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti