Barvanje jajc s teranom

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

18. mar 2005 12:00

Ne vem če jih potem lahko ješ, če so pobarvana za barvami za oblačila? Morda v Beli krajini s temi barvami barvajo samo okrasna - spihana jajca?! LP ivonja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

19. mar 2005 17:43

Mayci Z barvami za oblačila sem že barvala pirhe, ampak samo izpihane. Sem pa pred tremi-štirimi leti v neki reviji brala, da lahko za črno barvo uporabimo oglje - sem sicer poizkusila, vendar se ni obneslo, saj so bila jajca rjava. Letos pa sem si nabavila bela jajca, pa bi ponovno preizkusila, vendar te revije nima več. Res pa so mi lani uspela skoraj črna jajca - imela sem veliko olupkov rdeče čebule in sem jih v prekuhi pustila čez noč.

irenke  

član od: 18.7.2004

sporočila: 3

19. mar 2005 20:06

S tekstilnimi barvami barvana jajca lahko pojeste, razen če na embalaži piše, da je barva strupena. Jajca se seveda najprej skuhajo v slani vodi in šele nato barvajo. Jaz jih najprej porišem z voskom, potem namakam v rdeči tekstilni barvi, potem pa spet porišem in na koncu še v črni tekstilni barvi. Na koncu vosek odstranim in to je to:))) Pridejo zelo lepi pirhi in čeprav jih pri nas bolj malo pojemo, smo še vsi živi in zdravi:))) irena molnar

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

20. mar 2005 10:36

Jaz sem izpihana jajca namakala v namočenem barvastem krep papirju in so bila zelo lepa.

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

20. mar 2005 16:56

Ja v krep papirju se res lepo obarvajo!! ivonja

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

21. mar 2005 7:26

Letos bi probala jajčka barvati s teranom, pa me zanima, če jih kuham 10 min v vinu, a se ne navlečejo vina (dobijo okus po teranu?)? Kako je s tem? Galja

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

23. mar 2005 13:22

Lani sem barvala jajčka v Refošku in so bila čisto, čisto črna kot noč. Po kuhanju sem jih še kar pustila v posodi, da so se ohladila v vinu. Kot že rečeno - črna jajčka s svetlečimi kristalčki vinskega kamna, na otip peskana. Skoraj sem pozabila - jajček nima popolnoma nobenega okusa po vinu. Sporočilo je spremenil(a) lila dne 23. mar 2005 13:24:14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti