Dijeta po krvnih skupinah

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

8. maj 2005 15:53

Veri, strinjam se s teboj, predvsem s tistim o dimljenem lososu, saj to je tisto, kar mi pri raznih dietah in hujšanjih ni bilo všeč, saj nikakor ne želim shujšati tako, da bankrotiram. Pred približno dvema letoma sem hujšala 2 x po tri tedne po dieti, kjer sem pojedla veliko kisle smetane, kar se mi je zdelo nenavadno, delovalo pa je le, saj si jedel različne stvari. Toliko kisle smetane kot takrat nisem pojedla prej celo življenje, shujšala in obdržala večino izgubljenih kilogramov pa sem. Manjkal je samo načrt za potem, ko nisi bil več na dieti. Lep pozdrav! riba-ribica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. maj 2005 19:35

Veri, nikakor ne bom načenjala neustrezne debate, ampak ljudje, ki imajo krvno skupino O, imajo obe vrsti protiteles (anti-A in anti-B), kar pomeni, da imajo ti dve beljakovini. Res pa nimajo nobene od obeh oblik anitigenov. Mene pač moti, če ne najdem nobene logike in temeljev nečesa. Kar pač pogosto pomeni, da gre le za puljenje denarja iz žepa nevednih, naivnih in (pre)zaupljivih ljudi. Razne enostranske diete niso zdrave, tako pač je. Vsak pa naj se odloči sam in sam naj tudi nosi posledice. Svoje mnenje pa lahko tudi vsak pove, s tem pač ne vstopa v prostor svobode ostalih. Pozdrav vsem. rimljanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. maj 2005 18:23

kogar zanima več o krvnih protitelesih in antigenih: http://www.kvarkadabra.net/index.html?/biologija/teksti/ http://www.ztm.si/php/grid.php/publication/orie PS: napisala sem, da nimamo teh dveh beljakovin, da ne bi morila z antigeni:) Da ni logike pa ne moreš enostavno zaključit, če je ti ne vidiš (pa ne rečem, da jaz jo, samo da ne moremo rečt, da je ni, dokler ne dokažeš, da ni povezave), stvari so lahko genetsko povezane, saj nekateri geni delujejo na več nivojih oz. vplivajo na več lastnosti, mogoče tudi na presnovo hrane. NE REČEM, da je tako, samo, da ne moremo kar zanikati te možnosti! Še vedno pa mislim, da če nekomu dela, super! na irksem sem spoznala enega slovenca, ki je v nekaj mesecih skuhšal za 25 kg, tako, da je jedel samo kosilo in nobenega drugega obroka! ne rečem, da je to zdravo, dejstvo pa je, da se zdaj veliko boljše počuti in je zdrav! Vsak po svoje... Veri

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

31. maj 2005 12:40

Očitno sem ena redkih, ki je ugriznila v vabo o hujšanju glede na krvne skupine! AMPAK moram reči da je pri nama z mami delovalo! Sem kar orenk shujšala pa koža se mi je neverjetno popravila. Mogoče je pa vse v glavi ?!? tatjanca

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

31. maj 2005 13:02

Tatjanca, kje si pa dobila navodla za dieto ? A je to kaksna knjiga ? Lp, Klavdija

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

31. maj 2005 14:05

Dobi se kar nekaj knjig o dieti za krvne skupine, jaz sem se držala tele: DIETE ZA KRVNE SKUPINE, avtorica je pa Anita Hessmann - Kosaris, izšla je pa v zbirki Zdravje iz narave. Bom pa pogledala še za ene par knjig pa jih bom še napisala semle na forum. tatjanca

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

31. maj 2005 21:05

V zadnji številki revije RINA je članek o tej dieti, kogar zanima, lahko prebere. riba-ribica

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

1. jun 2005 8:09

Sem verjela in sem shujšala. Pa ne zaradi miselnosti. Očitno je name delovalo. V to dijeto sem pa verjela izključno zaradi vprašanja "za kaj določena dieta na nekoga deluje in na drugega ne?" Nekje mora tiščati odgovor. Nisem dietetik in niti ne biolog. Sem pa že veliko diet dala "skoz" v življenju in pomagali sta mi le dve. Prva traja 19 dni. Z dvokratno dozo enotedenskega premora sem shujšala 14 kg. Prevladuje pa telečje meso. In ravno zaradi financ sem se odločila v drugo za kakšno drugačno dieto in pristala na krvnih skupinah. Tudi ta je delovala. Sicer je šele po enem meseceu začela teža upadati, vendar avtor knjige to tudi napoveduje. Vsak po svoje.Knjigo imam in NI MI ŽAL. Pa naj bom zato naivna, nevedna in še kaj.Važno, da sem tam kamor sem želela priti in da se dobro počutim. barbara R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti