ločevanje živil 90 dni - 3. del

tema je zaklenjena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

5. jun 2005 10:15

Zdravo. Punce, kje ste vse? Jaz sem pa mislila koliko bom morala prebrati, ker je deževno jutro...pa sem se očitno zmotila. Rožica, a si ti sploh kaj spala? Joni, najprej nam napiši količinsko koliko poješ, da si potem tako lačna. Sicer pa lahko na OH dan ješ 3 ure po obroku....tako da je tudi to ena rešitev. Me pa zanima, kakšne testenine si pripraviš (polnozrnate ali "navadne" iz bele moke) ter kakšno moko uporabiš za testo za pico? Ker mogoče tiči vzrok v tem. Hrana iz bele moke ima visok GI in po njej čutimo grozno lakoto. Ja to mi dela Montignac ne bit jezne na mene! Poskusi na nasledni OH dan pojesti testenine iz polnozrnate moke, pa poročaj če bo kakšna sprememba. Glede na to, da je slabo vreme, se grem poskusit učiti, čeprav vem, da bo kriza.... Lp, maychi

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

5. jun 2005 12:26

Rožica, jaz bi te rada vidla. Mi lahk napišeš link "do tebe"? kokos

Amelie  

član od: 2.5.2004

sporočila: 42

5. jun 2005 15:07

Hey... danes imam OH dan. Vse lepo in prav če ne bi bila po eni čokoladici še bolj želnja še ene, pa še ene... ampak moram se zadržat... Zdaj sem pojedla neko pecivo, 2 griota in 1 muffin... jaz upam da ni preveč... Kako vam zavidam, kar se kopalk tiče. Jaz nevem če bom kdaj zadovoljna... Ti Rožica pa... vedno hočeš nekaj več. Sej to je normalno... ampak poglej se v ogledalo zdaj in pomisli na svoj izgled prej pa boš takoj ugotovila da si v kopalkah čudovita. Po 18 kg manj... itaq :) Pridne bodite... (jaz pa bom tudi se potrudila:) Papa Mateja

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

5. jun 2005 15:35

Joni, popolnoma se strinjam z Majchy, jej polnozrnate testenine, upam, da ti to kaj pomagalo. Na polnozrnati kruh si lahko namažeš arašidov namaz (arašidi imajo nizek GI), milsim, da bi od tega res morala sita. Res je zoprno, če ti kruli po želodcu in vsi to poslušajo. Rožica, to je res čudovito prebrati, da imaš 18 kg manj. Res vredno posnemanja, za vzor si nam lahko. riba-ribica

peni44  

član od: 13.5.2005

sporočila: 7

5. jun 2005 19:40

živio! čestitam Rožici za - 18 kg. Zanima me v kakšnem času ji je to uspelo in če je tudi kaj grešila. Pa še to - ali kombinirate to dieto z načeli MOntignaca ? Ker je sedaj tudi sezona stročjega fižola me zanima, če ga lahko jem samo na škrobni dan - ali tudi na ostale kot solato npr. (baje ima zelo nizek GI). Moja teža počasi in vztrajno pada - sicer ni nič novega - v službi veliko dela, napoved revizije v času dopustov t.j. sredi julija- tako da ostaja dopust samo pobožna želja. Na eni strani pa je to tudi dobro, ker sem ugotovila, da sem med tednom veliko bolj disciplinirana. pozdrav vsem in držite se! peni44

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

5. jun 2005 19:53

Hojla! Kako kaj punce moje! Jaz sem vredu.Ribica,ti si plavala,jaz pa hodila in tako sva se vsak po svoje rekrairale.Super si,ni kaj. Rožica,ne se bat.Kaj potem,če zavistneži zmeraj najdejo kakšno pripombo,ti samo dvigni glavo in pojdi ponosno mimo njih.Ko bodo videli,da te njihove pripombe ne ganejo,te bodo samo še naskrivaj zavistno opazovali in si želeli,da bi bili v tvoji koži.Sej si prav lepa punca,dej pokaž se svetu! No uživajte,beremo in pišemo se jutri! Marjetka cvetka

Joni  

član od: 17.5.2005

sporočila: 9

5. jun 2005 19:59

Oj, hvala za smernice. Testenine jem res iz bele moke, ravno tako testo za pico prav tako pa drži tudi to, da od takrat, ko je kosilo do osme ure zvečer, ko naj bi jedla nazadnje, mine manj kot tri ure in potem ne upam jesti tako kot bi morda morala. Za kosilo pojem toliko, da sem resnično sita, a kaj ko to hitro "skupaj pade". Moram se lotit stvari nekako drugače. Mi gre pa na živce to, da se mi to dogaja le na OH dan. Ostale dni je vse ok. A ima katera razen testenin in pice še kakšen recept za OH kosilo?. Bom poročala po naslednjem OH dnevu kako bo. Baj, grem zdaj ajčkat, ker me je malo nedelja uničila. Nočko! Joni

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

5. jun 2005 23:02

Peni44, vsekakor upoštevam tudi načela Montignaca, saj lahko samo koristi. Po moje je stročji fižol zelenjava, luščeni suhi fižol pa spada k škrobnatim živilom. Joni, na OH dan lahko ješ tudi kruhove cmoke. Sedaj pa grem spat, saj sem utrujena od 3-kratnega plavanja in kolesarjenja. Lahko noč! riba-ribica

Busy Bee  

član od: 16.4.2005

sporočila: 56

6. jun 2005 8:24

Dobro jutro! Evo ene s poroke. Jedla kar so dali, pa sem imela vceraj zjutraj manj kil kot pred poroko. No danes je pa realnost udarila in sem si prisluzuila 1 kg nazaj - 59,3kg - sem se vedno zadovoljna. Gremo naprej in danes imam sadni dan. Oblekla nisem ne puli ne dekote, ampak eno majico vmes in je bila super. -18 kg - mislim, to je pa res znak volje in odlocenosti - cestitam!!! LP, Busy Bee

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

6. jun 2005 8:25

Dobro jutro, rožice ! Saj nisem popolnoma mrknila. Berem vas, samo za pisanje nekako nisem "ta prava". Jem še 95% po reglcih, tako, da mi teža nič kaj ne nagaja. Me je pa včeraj vsekalo v križu, tako, da sem spet v mavcu. Upam, da bo pomagalo. Včeraj niti sobnega kolesa nisem mogla goniti več kot 5 km. Me je pa vsekalo, ko sem po stopnicah nesla vrečko, ki pa ni bila težka več kot 4 kg. Pa nobenega takega giba nisem naredila. Komaj sem prilezla mojih 72 stopnic. Pravzaprav ne smem narediti nobenega giba v levo ali desno oz. giba, kjer ta del hrbtenice, kjer sem bila operirana, ni čisto raven. Sr..... Očitno mi ni usojeno, da bi mi bilo nekaj časa lepo. Pa to človek res lahko popeni !!!!!! Naj gre vse nekam..... Oprostite mojemu "črnemu" pisanju, samo trenutno mi res ni nič lepo. Saj vem, da po dežju pride sonce...... Upam, da kmalu, ker presneto boli. marjanca45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti