Perece

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

tema odprta - 28. feb 2005 9:09 | ogledi: 6.682 | odgovori: 22

Upram, da sem ime prav napisala. V Prekmurju smo pri večerji med drugim dobili take venčke iz testa, mislim, da kvašenega, ki so bili božanski. To naj bi bili pereci - nisem pa sigurna za ime.

Ali kdo mogoče ve, kaj bi to bilo? Zelo rada bi dobila recept, ker bi poskusila to sama pripraviti.

Hvala vam in lep pozdrav.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. feb 2005 9:28

SABRINA ,prav si napisala to so bili pereci ,jaz jih pečem ampak imam že toliko prakse da količinsko vzamem sestavine na pamet -bom ti jutri napisala original recept. lp Marta

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

1. mar 2005 11:47

Prekmurka, zelo si me razveselila z odgovorom. Rada bi jih sama spekla. Prosim te pa tudi, če mi bolj podrobno napišeš glede samega oblikovanja perec. Lp, sabrina

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. mar 2005 16:21

Obljuba dela dolg.............. PERECI 1 kg pšenične moke (pol gladke pol ostre) ,4 dak kvasa ,3 dak sladkorja za kvas ,5 -6 dl mleka ,3 dak svinjske masti ,sol ,jajce za mazanje . Pripravimo kvas ki ga zdrobimo v 3 žlice mlačnega mleka,žlico sladkorja in 3 žlice moke ,ko naraste ga damo k moki.Iz sestavin -razen masti -omesimo srednje trdo testo ,ko je dovolj prožno na koncu še prignetemo mast,TESTO VZHAJAMO ,DA SE PODVOJI.Na pomokani deski oblikujemo svaljke,debeline svinčnika in dolžine približno 30 cm ,dva svaljka zvijemo v spiralo,spiralo oblikujemo v krog in oba dela spojimo-premer približno 10 cm ,vzhajajo naj še 30 minut ,namažemo jih z razžvrkljanim jajcem .Pečemo jih v krušni peči ,ali navadni pečici ,na začetku pri 200 stopinjah ,nato tem .znižamo zadnjih 10 minut na 180 stopinj.Pečene perece pokrijemo z prtičem .da se zmehčajo .Morajo biti zlato rjavo zapečeni . dekleta to je original recept ,če vam ne bo kaj jasno "pitajte". LP vsem Marta

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

1. mar 2005 18:31

Marta to me izredno zanima, saj imam kar nekaj izkušenj z kvešenim testom. Zato "pitam". Perece nisem nikoli videla. Ni mi jasno od tam naprej, kjer jih spojimo po dva skupaj. Povejte mi koliko takih po dva dobimo. Kje jih spojimo in kako jih postavimo v pekač (pokonci, leže?) Morate me razumeti, da jih še nisem videla. Boj jih pa naredila takoj, ko dobim vaš odgovor.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

1. mar 2005 18:36

Če sem prav razumela je prekmurka mislila, da obe kači zvijemo v spiralo potem pa to oblikujemo v krog, se pravi da oba konca od spirale damo skupaj in dobimo krog, oz. manjši venček. Kot bi delal venček za velikonočno jajce, le da je tam narejen iz kite, ta je pa iz spiralasto zavitih dveh kač... LP Saša Mir in dobro! Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 01. mar 2005 18:37:22

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. mar 2005 19:35

SAŠA ima prav -testo razvaljamo približno za debelino prsta ,si narežemo trakove dolge približno 30 cm in po dva skupaj špiralasto zvijemo in oba konca sestavimo -v obliki venčka ,kot je pravilno sklepala SAŠA -mogoče sem preveč hitela pa sem bila premalo razumljiva -se opravičujem -"VENČEK DAMO LEŽE NA Z OLJEM NAMAZAN PEKAČ LP Marta

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

1. mar 2005 19:45

hvala obema. Lp

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. mar 2005 21:11

Jih bom ta teden en dan naredila in pošljem sliko .Če jih bo katera izmed vas naredila sporočite kako vam je gratalo -želim vam dosti uspeha . LP Marta

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

2. mar 2005 7:49

Prekmurka, lepa hvala za recept in navodila. Zanima pa me samo še to, koliko časa jih pečeš - približno. Dolgo najbrž ni potrebno, ker so ti venčki majhni oz. drobni. Hvala in lep dan, Sabrina

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

2. mar 2005 7:58

Pereci) Sestavine: 1000 g moke 30 g kvasa 2 žlici sladkorja 0,5 l mleka 1 žlico soli 120 g margarine jajčka za mazanje Potek dela: Kvas naj vzhaja v 1 dcl mlačnega osladkanega mleka in po vzhajanju vlijemo v sredino moke. Dodamo še sol, v mlačnem mleku raztopljeno margarino in zamesimo.Počasi dodajamo tudi mlačno mleko tako dolgo, da dobimo lepo gladko maso ter da se testo odlepi od rok in tudi od posode. Testo pustimo v posodi, pokrijemo s čisto kuhinjsko krpo in pustimo vzhajati, da naraste za dva do trikrat. Testo vzamemo iz posode, razvaljamo in razrežemo na dele, velike kot pest. Pustimo nekaj minut, da počiva , nato ga z roko razvaljamo v dolge svaljke. Pletemo po dva svaljka skupaj in oblikujemo perece. Damo jih na desko, ki smo jo posuli z moko, in pustimo vzhajati še pol ure. Perece namažemo z razžvrkljanim jajcem in pečemo v vroči krušni peči 15 do 20 minut. Pečemo lahko tudi v električni pečici pri čim višji temperaturi (250 C). VIR - knjiga UŽIVATI BREZ MEJA, bom poskusila pripeti še sliko iz te knjige, Klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti