Stevia- kje kupiti?

rancidka  

član od: 27.6.2008

sporočila: 29

3. jun 2011 17:37

Še nobenga ni "kap zadela" od nje:) Pa jo uporabljajo že stoletja.

http://bigfatcook.com

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

6. jun 2011 9:41

Jaz sem samo povedala svoje mnenje. Saj vas nihče ne sili, da uporabljate stevio. To je čisto in samo vaša stvar. Sama imam pač to mnenje, da najprej poskusim z naravnim (kolikor je pač možno), ker je kemije že tako preveč.

Nikjer pa nisem omenila, da rastline ne morejo biti strupene tudi, če so naravne, ker veliko zelišč tudi nabiram in jih uporabljam za čaje, in vem, da jih je treba uporabljati po pameti. Glede gob  pa lahko povem,  nabiram samo preverjene, druge raje pustim v gozdu.

malaga

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. jun 2011 11:09

malaga, ne jemlji vsega tako osebno.  Mene zmoti, kadar mi kdo rece kako je nekaj zdravo, se posebej ce to potem primerja s "kemijo". Pravis da je bolj zdrava. Mogoce. V resnici ne vem. Samo na glas razmisljam. Moji pomisleki so: 1) V naravnih materialih je zeljene komponente pogosto malo, poleg tega pa vsebujejo tudi ucinkovine, za katere ne vem kaksen ucinek imajo. Dodatno nicesar ne vemo o pogojih vzgoje - koliko in s cim je rastlina gnojena, spricana,.... To so vse snovi, ki se v rastlini ravno tako nabirajo. Na kaksen nacin je ekstrakt dobljen - je ta postopek res boljsi kot sinteza neke snovi? Proizvajalec umetnih sladilih mora dosegat dolocene standarde kvalitete, kako pa je s tem pri teh dodatkih? 2) Trenutno je stevia moderna, in ker je trzno zanimiva se najdejo tudi ponaredki, ki niso samo "naravni" material (kar je omenila ze rancidka), ampak imajo dodano "kemijo". itd.... Res je, vsak od nas se sam odloca kaj in koliko cesa bo uporabljal. Jaz raje vzamem aspirin kot da kuham vrbovo skorjo  nekdo drug bo pa obratno. Zakaj pa ne.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

6. jun 2011 14:37

Lepo povedano, rebecca.

In malaga, seveda ima vsak pravico do svojega mnenja in do svoje odločitve. Prav je pa, da je vsaka taka odločitev osnovana na znanju in presoji dostopnih podatkov,  ne pa da smo kar povprek proti "kemiji" in za "naravno". Veliko "kemije" (sintetičnih spojin) je koristnih in dosti naravnih snovi je hudo strupenih, na dolgi ali kratki rok, pa tudi če se jih uporablja že  stoletja.

Nasja

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

6. jun 2011 18:13

Stevio oz. tabletke kupila v Slovenj Gradcu v trgovini Kašča.Pakirane kot Natreen,cena pa se mi zdi 5,5 evrov.V kavo si jih dam kakih 5 pa je komaj kaj sladka.Sem mislila,da bo bolj.No ja,te bom porabla za naprej bom pa uporabljala agavin ali pa pesin sirup pa dobri stari med pri katerem nič ne fališ,pa še od sosedovih čebel je.

nallis

jankabp  

član od: 8.6.2011

sporočila: 1

8. jun 2011 16:04

* Rastlino STEVIO lahko kupite v Kaliji (pri tržnici BTC), sladilo v prahu in v tekočini pa sem kupila v Jablani (pokrita tržnica BTC). Ena kapljica tekočega sladila je enako kot 1 čajna žlička sladkorja.

* Za izdelavo biskvita pa kar preračunajte -saj pri biskvitu morate na 6 jajc dat 6 žlic sladkorja in 6 žlic vode.Torej v 6 žlic vode dodate 18 kapljic stevie.

Pa srečno!

jankabp

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. jun 2011 16:22

Nasja je napisal/a:

Lepo povedano, rebecca.

In malaga, seveda ima vsak pravico do svojega mnenja in do svoje odločitve. Prav je pa, da je vsaka taka odločitev osnovana na znanju in presoji dostopnih podatkov,  ne pa da smo kar povprek proti "kemiji" in za "naravno". Veliko "kemije" (sintetičnih spojin) je koristnih in dosti naravnih snovi je hudo strupenih, na dolgi ali kratki rok, pa tudi če se jih uporablja že  stoletja.



Nasja

 

ja, ampak pogovor je pa o umetnih sladilih...je katero neškodljivo? 

www.mojalbum.com/naredilaana

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

23. jun 2011 22:12

hm, to ravno ne, so pa zeelo dobičkonosna. Zato je pa stevia v EU še vedno prepovedana kot živilo...

robida

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. jun 2011 22:39

Robida je napisal/a:

hm, to ravno ne, so pa zeelo dobičkonosna. Zato je pa stevia v EU še vedno prepovedana kot živilo...



robida

 

Zakaj pa Danone v Franciji ponuja jogurt tako oslajen? Tudi stevio sem videla na trgovinskih policah poleg Natreena in ostalih.

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. jun 2011 22:55

jaz sem stevio tudi videla v franciji, kot natreen tabletke je bila. po mojem ni po celi eu prepovedana. danone je pa itak šajze..se lahko vsi tuji mlekarji daleč skrijejo pred našimi

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti