Kakšno testo - štruklji

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2005 7:24

Jaz sem jih poskusila tudi s pirino, so isto ratali. Lahko pogledam za točne količine doma in ti jih sporočim, recept je bil zmagovalec predlani v Naši ženi, kjer organizirajo vsako leto tekmovanje amaterskih kuharjev in kuharic. Sem pa uspela narediti krompirjeve štruklje, tokrat samo s skutnim nadevom, ker sem pozabila vzeti špinačo iz zamrzovalnika. Zraven pa omaka iz morskih sadežev in sveže nariban parmezan. Loni Makaroni

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

27. jan 2005 7:28

LONI,a iz istega testa kot za za slivove cmoke? Marta

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. jan 2005 8:49

Hej Vesna, moje kvašene štruklje ponavadi kuham "na oko", glede na velikost. Ampak za količino testa, kot sem jo napisala, slabe pol urice. In to ne glede na to, ali delam orehove ali skutine ali zelenjavno-mesne. Na koncu so malo drugačni od teh iz vlečenega testa, ki sem jih spoznala tu v Ljubljani (pri nas na Goriškem jih kolikor poznam vsi delamo iz kvašenega). No, ko so kuhani, je testo malo bolj - kaj pa vem - puhasto od vlečenega, kruhasto. Seveda pa moraš pazit, da pri pripravi dovolj razvaljaš testo - cirka na ene tri, štiri milimetre debeline, sicer rata preveč kruhasto, ko so skuhani. Probaj, mogoče ti bodo pa v goriški različici bolj všeč. Sej enega od mojih receptov za zelenjavno-mesne štruklje sem poslala v bazo in bo pomojem enkrat v prihodnosti objavljen, pa si lahko še sliko ogledaš. Lep dan vsem, Tjas Tjas

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jan 2005 9:01

Bom probala. Najlepsa hvala. lp Vesna Vesna Milek Recko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2005 9:26

Krompirjevo testo za štruklje (po Štruklju) 500 g v olupku kuhanega krompirja 200 g ostre moke 40 g margarine 2 jajci 70 g pšeničnega zdroba sol Krompir še topel olupimo, pretlačimo. Presejemo moko, naredimo jamico, vanjo damo krompir, zdrob, margarino, jajci in sol. Počakamo, da se krompir nekoliko ohladi, nato pregnetemo in razvaljamo. Premažemo s stepenim jajcem in poljubnim nadevom. Zvijemo, damo v pomaščeno folijo in nekajkrat prebodemo z zobotrebcem. Kuhamo od 25 do 30 minut. Ja, v bistvu gre za isto foro kot pri cmokih... Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2005 9:41

Loni, jaz bi te prosila za recept za štruklje iz pirine moke, če lahko! Sicer sem včeraj prvič v življenju naredila štruklje: ajdove s skuto (recept iz baze) in so bili , bolj so nam bili všeč tisti, v katere sem pozabila dat smetano in drobtine. Kuhali smo jih v prtičku, zraven pa so drugi naredili še sadno solato, midva s fantom pa apple crumbe od julije in seveda pražene drobtinice. Mislim, da jih bom še večkrat delala. Veri

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

27. jan 2005 10:30

Drage kuharice, ste mi naredile lušte glede štrukljev. Mislim, da bodo konec tedna na krožnikih.Doma jih delamo z vlečenega testa, narejenega doma, nadev je pa skutni, ko je sezona dodam še svež pehtran ali drobnjak. Obvezno jih kuhamo na suho, to je zavite v prt. Običajno jih naredim več,višek pa dam v skrinjo. Štruklje kar narežem na kose, potem pa zmrznjene dam kuhat, zavite v prt. Samo kuhati se morajo malo dlje. Vem, da je že bila nekje debata okoli soparnika. Mi lahko poveste, kje se ga dobi? Mislim tistega podolgovatega, v katerem lahko tudi ribe kuhaš. Gobica

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

27. jan 2005 10:56

Loni, hvala. A s pirino moko jih delaš na isto foro ali je kaj drugače? LP! Uharica uharica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2005 11:28

Jaz v receptih namerno pozabljam dodajati maščobo oziroma jo zreduciram na minimum, pa se do zdaj še nihče ni pritožil. V skutne in pa tudi ostale nadeve nikoli ne dodajam margarine. Recept za polnozrnato oziroma pirino testo pride... Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2005 18:05

Štruklji, polnjeni s špinačo, piro, proseno kašo in ovčjo skuto (avtorica ga. Majda Vidmar) Testo: 25 dag polnozrnate moke 1 dl mlačne vode 1 jajce sol olje malo kvasa Iz naštetih sestavin zamesimo testo in ga pustimo počivati. Medtem pripravimo nadev. Nadev: 30 dag špinače ali blitve 3 žlice masla 10 žlic prosene kaše 10 žlic pire 3 stroki strtega česna 30 dag ovčje ali druge skute sol muškatni orešček 2 jajci po potrebi krušne drobtine Proseno kašo in piro ločeno skuhamo. Špinačo operemo, potrgamo listne peclje in jo narežemo. V kozici razpustimo maslo, dodamo sesekljan česen, ga prepražimo, da zadiši, primešamo špinačo, začinimo, pokrito dušimo tri minute na zmernem ognju. Nekoliko ohlajeni špinači dodamo kuhano piro in proseno kašo, primešamo jajce. Če je nadev preredek, ga zgostimo z drobtinami. Posebej zmešamo skuto, solimo, dodamo jajce in malo muškatnega oreščka. Testo razvaljamo, ga premažemo z maslom, po njem razporedimo skuto in na to še nadev iz špinače, pire in prosene kaše. Štrukelj previdno in trdo zvijemo. Nato ga zavijemo v moker prtič ali naoljeno alufolijo in ga damo kuhat za 20 minut v slan krop. Meni je nadev prišel premoker, tako da sem dodala drobtine, pa tudi preveč ga je bilo. Če uporabljate instantno pirino in proseno kašo, to gre. Če pa gre za navadne, je žitarice dobro prej namočiti. Gospa je naredila še preliv iz probiotičnega jogurta, drugače pa so zraven predlagali omako iz jurčkov. in pa solato... Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti