Jajcni namaz

neznan uporabnik
tema odprta - 14. jun 2001 10:08 | ogledi: 5.217 | odgovori: 4

Prosim pomagajte mi izvedeti recept za jajcni namaz.Lep pozdrav vsem skupaj.Lenka[

neznan uporabnik

14. jun 2001 10:21

Pozdravljeni! Preprost recept: 3 trdo kuhana jajca zdrobimo, dodamo 3 žlice majoneze, 3 žlice gorčice (lahko po okusu), solimo ter dodamo poper, peteršilj in drobnjak ali timijan. Beti Spremenil(a) - Beti dne 14 jun 2001 10:22:24

neznan uporabnik

14. jun 2001 11:30

poleg omenjenih sestavin lahko dodaš tudi liptovski sir vendar v tem primeru zdrobim samo rumenjake. Tako dobljena masa je dobra za namaz ali pa z njo napolnim luknjice iz katerih sem vzel rumenjake. Tako pripravljena jajca so premerna kot dodatek narezkom Spremenil(a) - gasper dne 14 jun 2001 11:31:37

neznan uporabnik

19. jun 2001 14:02

K zgoraj omenjenim osnovam bi dodala še: K masi rumenjak+gorčica+majoneza se odlično poda še z vilicami zmečkana tunina, lahko dodate kuhane rakce, kapre, svež peteršilj, drobno sesekljane kumarice ali čebula -tako pripavite polnjena jajčka od katerih je pravzaprav vsako lahko drugačno. S kakšnim posebnim kruhom so odličen samostojen prigrizek, ki lahko nadomesti klasične narezke. Pozdrav

neznan uporabnik

19. jun 2001 14:27

Zelo dober namaz je tudi "aioli" - španska česnova majoneza: zmešate 4 dele majoneze in 1 del skute (ali smetane) ter dodate toliko česna, da po njem zadiši. Dodate lahko tudi malo žafrana ali pesta.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti