Fruktoza

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. jan 2005 22:28

Ne zelim nikogar prepricvat. navadno ne trdim stvari v katere nisem prepricana. Limona v nasem zelodcu preprecuje kislost in je nadvse zdravilna. Jasno ne smemo pretiravati in hoditi v skrajnost. Ce namesto belega sladkorja uporabljamo fruktozo je to nadvse dobrodoslo in zdravo za organizem. Pa se nekaj. Zdravniki tudi govorijo o neslanih dietah in kaj se zgodi pri takih pacientih. Ker telesu primanjkuje kalcija ga jemlje tam kjer je, to je iz kosti. In potem?... Neizbezna osteoporoza. In kako to prepreciti? Ne bom morila. Ce koga to zanima se bo ze posvetoval s kom takim ki mu bo pravilno svetoval da se bo temu ognil. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. jan 2005 0:06

Sem tudi sama prebrala, da zmanjšuje kislost v želodcu, (sicer sem še malo skeptična, ker ni bil kak strokovni vir:)) vendar to še ne pomeni, da je bazična... Če bi bilo tako enostavno, kemija ne bi bila znanost:) Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 08. jan 2005 02:05:28

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. jan 2005 10:05

Na svoje mislenje in odlocitve vsak vpliva sam in tudi posledice nosi sam. To kaj kdo verjame in kaj ne je njegov problem. Jaz pomagam in svetujem lahko le za tisto v kar sem prepricana in kar sigurno vem, kaj pa kdo naredi ni vec v mojih rokah. Vedet pa moras, da se v kemiji tudi strasni denarji pretakajo in tukaj skepcnost in nevednost precej prav pride. Sicer pa smo tukaj zato da si izmenjamo znanje in izkusnje in ne zato da bi se pregovarjali. Kaj kdo uposteva je pa ze druga stvar. lp Vesna Vesna Milek Recko

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

8. jan 2005 14:40

Prijateljicam in prijateljem sporocam, da si grem takoj zdaj pripravit eno bazicno limonado! julia

petka  

član od: 27.3.2004

sporočila: 29

8. jan 2005 16:20

Limona definitivno ni bazična! Sem vprašala eno profesorico kemije. Je rekla le, da limonina kislina res drugače deluje na želodčno kot na primer jabolčni kis itd.

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

8. jan 2005 16:38

Bravo petka, se ena brihtna punca! Seveda ni bazicna, saj tudi gospa Reca tega ni znala in mogla dokazati in je utihnila. Tudi to drzi, da je citronska kislina bolj blaga od zelodcne in zato imamo obcutek, da nam "pase". Seveda pa se nikoli ni noben zdravnik priporocal bolniku, ki ima prevec kisline, naj uziva limono! julia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. jan 2005 17:24

Limona je edini agrum, ki je bazicen in nasemu zelodcu zmanjsuje kislost. Tako pac je, vsak pa ima lahko svoje mnenje in prepricanje. Dejstvo je, da limona se nikomur ni razzrla zelodca, zdravila, ki so jih pa kemiki skupaj spravili pa ne samo da razzrejo zelodec, celo na drugi svet spravijo cloveka. Sicer pa se ravnajte po svoji vesti in prepricanju. lp Vesna Vesna Milek Recko

agasi  

član od: 1.5.2004

sporočila: 10

8. jan 2005 19:04

hčerkama , ki sta zelo aktivni športnici in ki trenirata veliko na prostem, posebno poketi, pripravljam napitek iz glukoze, limoninega soka in vode, pa še zrnce soli zraven; sicer se dobi v prodaji veliko različnih pripravkov, pa vendar je to čisto v redu torej - kakšna je razlika med glukozo in fruktozo, ne mislim na kemično formulo, temveč na delovanje teh sladkorjev oziroma presnovo, učinkovitost agasi

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

8. jan 2005 20:40

Agasi, obstajajo trije sladkorji: saharoza, fruktoza in glukoza. Saharoza je boljsa od glukoze, medtem ko je fruktoza slajsa od saharoze in bolj primerna za sportnike. Raziskave pa so pokazale, da je najboljsa kombinacija, ker se hitro absorbira in ni presladka. Upa, da sem kaj pomagala. lp julia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. jan 2005 20:57

Fruktoza je naravni sadni sladkor in ta da energijo takoj. Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti