Piščanec s karijem

neznan uporabnik

tema odprta - 5. nov 2004 15:24 | ogledi: 32.139 | odgovori: 17

Najprej lepo pozdravljam vse skupaj, to je namreč moj prvi post.Kar k stvari!

V kitajski restavraciji sem velikokrat jedel piščanca s karijem, zdaj pa bi ga rad tudi sam naredil, in me zanima, če morda veste...Notri je polno sestavin, ki jih ne poznam, rabil bi cel seznam sestavin in postopek.Lp

goblin18

Temo je spremenil(a) goblin18 dne 05. nov 2004 15:26:15

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

5. nov 2004 15:42

Jaz poznam samo indijsko varianto piščanca s curryjem. Ogromno receptov lahko najdeš na internetu (v google.com vpiši npr. chicken curry). Jaz ga ponavadi ga delam po Jamijevem receptu. Ti ga napišem? Darja

neznan uporabnik

5. nov 2004 15:43

Prosim. goblin18

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. nov 2004 12:41

D. mene tudi zanima tale recept. LP Zala

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

6. nov 2004 18:18

Moj najljubši curry; Jamie Oliver za 4: 5 žlic rstlinskega olja, 2 žlički gorčičnih semen, 1 janeževih 3 na tanko narezani čiliji, ki smo jim odstranili semena, pest curryjevih listov (pri nas jih še nisem zasledila, jaz zato dodam malo curryja v prahu), 2 za palec velika, olupljena in na grobo nastrgana kosa svežega ingverja, 3 olupljene in nsaekljane čebule, 1 žlička čilija v prahu, 1 žlička kurkume, 6 nasekljanih paradižnikov, 1 konzerva kokosovega mleka, sol za ribjo različico: 4x250g fileji osliča, žlička tamarindne paste, po želji še špinača in svež koriander za piščančjo različico: 4 piščančje prsi, ki smo jih narezai na 1cm debele trakove, žlička strtih koriandrovih semen za vegetarijansko različico: 800g nasekljane mešane zelenjave (krompir, bučke, blitva, fižol, korenček,...) postopek: v ponvi razgrejemo olje, dodamo gorčična semena, ko začnejo pokati pa še janeževa, čilije, curry in ingver, pomešamo in nekaj minut pražimo. dodamo čebulo, čez 5 min pa še čili in kurkumo. potem pa paradižnike (zmiksaš v mulitpraktiku). kuhamo še nekaj min. in nazadnje dodamo še kozarec ali dva vode ter kokosovo mleko. kuhamo še kakih 5 min nato pa previdno osolimo. to je osnova. za ribjo varianto dodaš še ribo in kuhaš še 6 min., za piščančjo pa v voku popečena prsa dodaš omaki in kuhaš še 10 min. za vege dodamo vso zelenjavo na začetku, ko dodamo čebulo in se ravnamo po postopku. To je to. Meni je zelo všeč. Zraven naredim še limonov riž: basmati riž skuham, na olju popražim gorčična semena, da začnejo pokati in dodam nastrgano lupinico ene limone, še malo pražim ter vse polijem po rižu ter dodam še sok 1 limone. Ciao! Darja

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

6. nov 2004 19:01

Po tem receptu je curry res odličen. Če je pa zraven še limonov riž, pa sploh. No, meni je bolj kot piščančji všeč ribji ali zelenjavni. Ampak bistvo je v osnovi. Avena

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

9. nov 2004 17:04

Hojla! D. hvala za recept. Zanima me še, kje dobite gorčična semena???? LP Zala

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

9. nov 2004 21:44

Gorčična semena dobiš v Ljubljani na Trubarjevi v Zrno do zrna, jaz pa jih običajno kupim na tržnici (zraven vhoda v ribarnico). Verjetno jih imajo pa v glavnem povsod tam, kjer je dobra izbira začimb. Avena

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. nov 2004 7:54

Moj preprost recept za chicken curry: na olivnem olju popražim drobno sesekljano čebulo, ko je skoraj mehka, dodam na kocke narezana jabolka in še malo popražim. Vzamem ven iz posode, spet dolijem malo olja in popražim na majhne koščke narezanega piščanca. Ko je popražen, primešam čebulo in jabolka, posolim, obilno posujem s karijem, dodam še malo popra (pri nas kupljen kari ni pikanten), včasih še sesekljan česen in malo zmletega ingverja ter vse dobro premešam in še malo popražim, dolijem kozarec vode ali pol vode in pol belega vina. Kuham 20 minut in ponudim k rižu. Količine so po občutku, recimo za 4 osebe 40 dag mesa, 1 debelo čebulo in 2 debeli jabolki. Jabolka jed zgostijo in zato ni treba dodajati moke ali česa drugega za zgostitev. To jed sem spoznala, ko sem bila bejbi sitterka v Londonu pri turško ciprski družini. Vsake toliko so imeli indijski dan in takrat je bilo to na programu. Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 10. nov 2004 08:38:12

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. apr 2012 10:33

kdaj se doda tamarinda v curry? danes ga bom delala samo zato, da porabim že to tamarindo iz hladilnika ;) in koliko tamarinde dodate v curry za 5 oseb? hvala

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti