Knjiga jem, torej hujšam

neznan uporabnik

21. maj 2001 16:39

Lep pozdrav vsem skupaj! Tema je res zanimiva. Najprej naj povem, da je knjiga res zanimiva. Kupila sem jo pred kratkim, saj imam tudi jaz malo prekomerne teze. Do sedaj sem jo uspesno znizala in upam, da mi bo knjiga pomagala to tudi obdrzati.. Odgovarjam pa na temo polnozrnati kruh. Osebno ne smem jesti kruha (celiakija), vendar doma kupujejo 100 letni kruh od Grajskih pekarn. Je polnozrnat in imajo tudi pakirane. Videla sem ga v Mercatorju, za Spar pa nisem sigurna. Podoben kruh je tudi Sosedov, ker pa ga jaz ne jem, ne vidim nobene razlike. Upam, da sem bila koristna in uzivajte se naprej. Spremenil(a) - hana dne 21 May 2001 16:43:25

neznan uporabnik

22. maj 2001 7:00

Pozdravljeni! Polnozrnati kruh Natura se dobi v vsaki trgovini, ki ima kruh od pekarne Žito. Jaz ga ponavadi dobim skoraj v vsaki trgovini. Drugače pa so kilogramski hlebcki. Kar se pa tice riza sem zadnjic v Sparu kupil riz BalI. Pakiran je v 1/2 kg prozornih vreckah in na njem pise Vollkorn reise. Gre za oluscen nebrusen (rjav), predhodno v pari obdelan (parbolled) dolgozrnati riz (ZDA). Riz je zelo okusen in je povsem nekaj drugega kot pa oluscen beli riz. Upam, da sem vsaj malo pomagal in vam zelim se veliko kulinaricnih uzitkov. Lep pozdrav Peter

neznan uporabnik

22. maj 2001 11:09

Pozdrav Hani & Petru in ostalim! Hvala za koristne podatke. Da pa ne bom samo sprasevala, bi tudi jaz dala kak koristen nasvet. V Mercatorju sem nasla zelo dobre marmelade s 100% delezem sadja -> brez sladkorja. Jem jih za zajtrk ali vmesane v jogurt za malico. Recept: Polnjeni jajcevci-> Jajcevce prerezemo vzdolzno in odstranimo sredico, jih natremo s soljo. Za nadev na malo olivnega olja preprazimo sesekljane sampijone in mlado cebulo, dodamo svez petersilj, zacinimo po okusu (sol, poper, vegeta...), ko se malo ohladijo, vmesamo eno jajce, nariban sir ali skuto, po zelji dodamo se malo sesekljane sredice. Napolnimo jajcevce ter jih specemo v pecici. 5 minut pred koncem ji posijemo z ribanim sirom (mozzarela) in zapecemo. Upam, da vam bodo teknili. Oglasite se se kaj. lp :)

neznan uporabnik

22. maj 2001 14:03

Živijo Sonček in ostali! Nam zaupaš prosim, katera marmelada je to? Moj mož uživa v raziskovanju marmelad, doma jih imamo precej, kupujemo pa jih Sparu, kjer je izredna izbira. Ampak takšne s 100 % deležem sadja pa še nisva zasledila. Lep dan. M.

neznan uporabnik

23. maj 2001 9:45

Melita, Marmelada-> kozarcek z vsebino je 300 gramski, na njem na veliko pise Frutta 100% , proizvajalec pa je MENZ&GASSER. LP :)

neznan uporabnik

28. maj 2001 19:08

Pozdravljeni vsi! Najprej naj povem Sončku, da 100 letni kruh najbrž ni polnozrnat, kot tudi Sosedov ne, ki ga priporoča Hana. Strinjam pa se s Petrom, da je kruh Natura Pekarne Žita res pravi. Gre namreč za to, da mora biti polnozrnat kruh spečen iz moke, ki je zmleta iz polnovrenih in neoluščenih pšeničnih zrn in ni dovolj, če so navadni moki (beli in barvani) dodana razna zrna in posipi zrn. Pravi polnozrnati kruh (kruh iz polnozrnate moke) in izvrstne polnozrnate štručke pa se dajo kupiti tudi v Leclercu. Ker pa je za nas, ki nismo iz prestolnice težko priti do takih velikih nakupovalnih centrov je bolje in ceneje kruh speči doma, saj je pšenično polnozrnato moko (Natura) laže dobiti, kot kruh. Če morda kdo to že počenja ga prosim za dober in zdrav recept. Žal mi je, da smo to zanimivo razpravo pričeli v napačnem forumu (Mali oglasi), vendar vztrajajmo in uspeh z Montignacovo metodo je zagotovljen. Lep pozdtav Bodi

neznan uporabnik

30. maj 2001 16:03

Hi, Bodi Najprej moram povedati, da me je tvoje razodetje o polnozrnatem kruho skoraj dotolklo, saj sem kakih 14 dni jedla 100 letni kruh v dobri veri, da ne delam napake.Sla sem celo v lokalni Mercator in pri oddelku za kruh naredila pravo predavanje.Prodajalka mi je rekla, da ta 100 letni kruh dobavlja Pekarna Žito -> o Naturi ni imela pojma. Zagotovila pa mi je, da se pozanimala. Ko bo kdo dal recept za kruh, si ga bom spekla sama. Vseeno hvala! Lep pozdrav vsem! :)

neznan uporabnik

8. jul 2001 20:51

Pozdravljeni forumovci. Torej nas je kar nekaj takšnih, ki si želimo shujšati pa zraven ne biti lačni. Knjiga ki jo omenjate je res dobra. Poiskusite najti knjigo, ki je jo je izdala kot prilogo revija BURDA leta 1974. V knjižnicah jo imajo. Naslov je: Dobro jesti a biti vitak. Je za poizkusit in juhuhu na obloženo rezino svežega dišečega domačega kruha. Matjaž azokoh Spremenil(a) - matjaz dne 11 jul 2001 22:49:51

helenama  

član od: 21.2.2002

sporočila: 18

26. sep 2002 13:13

Mešanica za polnozrnati kruh se dobi v podjetju RAMS v Mariboru. To mešanico dodate moki - jaz sem dala moko tip 850. Na žalost pa imajo to mešanico pakirano samo v vrečah po 30 kg. Meni je odgovarjalo, saj sem kruh pekla v krušni peči za prodajo. Sicer pa to niti ni tako veliko,če si potem kruh redno pečeš - mogoče celo v kruhomatu, če ga imaš. lenka

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

26. sep 2002 18:56

Črn kruh, ki se dobi v trgovinah ni nič drugege kot bel kruh obarvan s kavnim sladom. To sem nedavno prebrela v nekem slovenskem časopisu. Pravi polnozrnat kruh je pa malce težje dobiti, sploh če si doma v kakem zakotnem kraju, kot sem jaz. Stoletni in sosedov kruh sta obarvana kruha, v testo in po vrhu pa dajo malo različnih semen (kalorije).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti