Steklokeramična plošča ali plin?

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

22. okt 2009 11:38

zzak1977 je napisal/a:
Jaz sem za 2x plin, 2x steklokeramika in žar (moja osebna želja, če pa ne pa še 2x plin), vse elementi po 30cm, vmes pustiš nekaj cm lufta za bolj gosposko ravnanje s posodami. Indukcija ne poznam ker imam vso tako posodo da mi ne pride v poštev. Steklokeramika je še vedno počasnejša, ampak dobri modeli niti ne veliko ob dobri posodi. Indukcija pa je hitrejša. Predvsem pa ne šparat na teh zadevah. Kako drugače bi jo pa ti vgradila? Dobiš tudi namizne, vendar so male in verjetno slabši modeli. Ploščo uporabljam vsak dan večkrat, 4 leta, in je praktično nepoškodovana, nekaj malega sledi je že, nič drastičnega. Razen ene luknjice ko mi je padlo nekaj gor. Obvezno redno čiščenje z lopatko! zzak1977 Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 22.okt 2009 11:30
zzak1977, hvala za mnenje! Nova kuhinja še ni postavljena in se še odločam kam naj dam ploščo ali štedilnik, zato bi jo nekaj časa imela kar na pultu, če se v kratkem premislim... Tisto o nešparanju pa ne bo šlo, haha, smo menjali vse živo doma in si lahko privoščim edino še za kakšnih 100€ najboljšo indukcijsko ploščo ever:))) Torej pri čiščenju ni takšnih težav, sploh verjetno, če ni gumbov. Večina jih ima 2x 1200w in 2x 1800w, ima katera izkušnje kakšna je razlika recimo vsaj 1x2300 w ali 3000w? Verjetno bi bilo dobro imeti vsaj eno še močnejšo plato. Jaz sem sicer kar zadovoljna z hitrostjo kot jo premore plin, ampak mora biti obvezno vsaj tako hitra, če ne bolj, to mi je res najpomebnejše... terakota

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. okt 2009 12:14

Torej ,če hočeš hitro vzemi indukcijo.Jaz jo imam okol tri tedne in ne smem od štedilnika,če nekaj dam vreti.Pa glej da bo booster,ta je še hitrejša.Žal jo imam samo na eni plati.Se pa dobi tudi stoječi štedilnik in je malo cenejši,kot plošča in pečica.Plina nimam že 15 let in nikoli več ga ne bi imela,mi grozno smrdi....

Posodo sem res vso zamenjala,kupila posodo BIVA ,ki sploh ni draga in se dobro obnese.

lp goga

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

22. okt 2009 12:49

Ha, ta je dobra, da sploh ne smeš od štedilnika :)))...se sliši tako mikavno, da sploh ne bi več razmišljala...imam AMC, ki verjetno ni za indukcijsko, proračuna še zelo malo in vse kar kupim bo kompromis, to mi je jasno in tako v poštev pride samo ali 2x indukcijska (+posoda) ali pa 4x high light steklokeramična s tem, da sem potem brez pečice, ko bom stari štedilnik vrgla ven in bom začasno (kakšne pol leta) postavila svojo staro prostostoječo pečico nekam. Saj, če bi bila že kakšna steklokeramična hitrejša kot plin, bi po moje kar šlo in bi počakala nekaj let, da cene indukcijskih padejo, vmes pa pridno nabavljala posodo za konvekcijsko...dileme, dileme... terakota p.s. da je prostostoječi indukcijski štedilnik cenejši kot plošča??? Kar sem gledala je bilo vse duplo dražje, grem takoj preverit po internetnih trgovinah, hvala! Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 22.okt 2009 12:54

bc  

član od: 25.1.2005

sporočila: 50

22. okt 2009 13:01

Tudi AMC je za na indukcijo, samo če ni prestara. Mi smo jo kupili leta 2000, pa paše na indukcijo. Mama jo ima že 30 let, tista pa res ne prime. Glede pečice: jaz moje piorolitične ne zamenjam za nobeno drugo, ker mi gre pri pečicah vedno najbolj na živce čiščenje. Tu ga praktično ni, samo zalaufaš pirolizo in umazanija dobesedno zogleni, potem še pobrišeš pepel z vlažno krpo in to je to. Barbara

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. okt 2009 14:15

p.s. da je prostostoječi indukcijski štedilnik cenejši kot plošča??? Kar sem gledala je bilo vse duplo dražje, grem takoj preverit po internetnih trgovinah, hvala!

 

Nisem rekla da je prostotoječi cenejši kot plošča,ampak cenejši kot komplet ,plošča in pečica....pa ne gledat samo po internetu,ampak reklame ,ki jih dobiš na dom,se marsikaj najde.Jaz sem ga kupila v Harvey...za 800 eurov....

lp goga

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

22. okt 2009 14:36

Indukcija je zakon! Uporabljam jo dobri dve leti (tista varianta pol-pol ), žal mi je ker se iz neznanja nisem odločila za samo indukcijo:))))) krasjana73

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. okt 2009 15:38

js steklokeramike ne bi vzela. oz je ne bom ko bom enkrat opremljala svojo kuhinjo. sedaj sem zelo navajena na plin in ko pri fantu kdaj kuhava na steklokeramiki dobivam živčnega (no ja, tk hudo ni, sam se dobr sliši ;) ) . če bi želela 2+2 bi vzela potem plin in indukcijo. še posebej če se ti zdi da ne boš kopovala vse nove posode, prideta dva plina kr prav, vendar variante kot jo priporoča zzak nikoli ne bi izbrala. bannanna_v_slo ;)

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

22. okt 2009 16:39

Tudi meni je žal, da nisem kupila vseh štirih indukcijskih plošč. Imam posodo AMC, ki sem jo kupila že pred kakimi desetimi leti in je v redu, pa še nekaj loncev in džezvo od EMO Celje, ki so prav tako uporabni na indukciji in mi zaenkrat zadostuje, čeprav me mika še kafetjera in kakšna manjša ponev. Je pa indukcija res čudovita, po kuhanju ploščo pobrišeš z mokro in suho krpo in vse je čisto, prsti niso odrgnjeni, kot sem jih vedno imela pri čiščenju plinskega štedilnika. Res je enkratna in ni mi žal, da sem jo kupila, čeprav je bila takrat dražja kot so sedaj. daga

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. okt 2009 21:23

Sploh nisem proti indukciji, imam dva indukcijska kuhalnika, v glavnem ju uporabljam za kuho na prostem in za jedi, ki se kuhajo počasi več ur.

Drugače sem pa zaprisežena uporabnica plina, če že ne zaradi drugega pa zato, ker kuham polento v klasičnem bakretem kotliču in zelenjavo in meso pa še kaj dušim najrajši v keramičnih posodah.

Pa paprike dam vedno kar na plinski ogenj, ko počrnijo se kar same lupijo.

Moja velika kuhinjska ambicija je pa štedilnik na drva.

nola

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. okt 2009 8:10

bannanna je napisal/a:
js steklokeramike ne bi vzela. oz je ne bom ko bom enkrat opremljala svojo kuhinjo. sedaj sem zelo navajena na plin in ko pri fantu kdaj kuhava na steklokeramiki dobivam živčnega (no ja, tk hudo ni, sam se dobr sliši ;) ) . če bi želela 2+2 bi vzela potem plin in indukcijo. še posebej če se ti zdi da ne boš kopovala vse nove posode, prideta dva plina kr prav, vendar variante kot jo priporoča zzak nikoli ne bi izbrala. bannanna_v_slo ;)
Daj, argumentiraj. zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti