Steklokeramična plošča ali plin?

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

22. sep 2004 23:22

Jaz vsekakor navijam za steklokeramično ploščo. Po zamenjavi plina sem pridobila še prostor pod štedilnikom, kjer je bila prej jeklenka. Kar se čiščenja tiče, je pa sploh poezija. Kako pa bo s ceno in oskrbo z elektriko v bodoče? Verjetno bo treba še bolj varčevati, pa saj se nam tako povsod obeta bolj slabo kot dobro. Pozdrav! Irena z Bleda

BARCELONA  

član od: 10.3.2005

sporočila: 1

14. mar 2005 19:20

Mi pa smo zelo zadovolnji z steklokeramično ploščo, ker je zelo hitrejša od plina, sploh ni primerjave. Nikoli več si ne bi kupili štedilnika na plin (pa nimamo indukcijske plošče, ampak navadno) ma ni primerjave s plinom, pa tudi velik porabnik električne energije ni. Pa sej tudi plin ni tako poceni. LP Milka BARCELONA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. mar 2005 7:13

Ni primerjave med plinom in steklokeramično ploščo. Močno navijam za slednjo. Čiščenje, varčnost s prostorom, varnost itd. Ni mi jasno, zakaj bi bila hrana, kuhana na plinskem štedilniku okusnejša?! Razumem, da je hrana, kuhana ali pečena v krušni peči okusnejša, ker dobi vonj po smoli in dimu. Ne vem pa, kakšni kulinarični užitki spremljajo plin. Nagravžno smrdi, pri izgorevanju nastajajo mastni madeži, ... Mimika

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. mar 2005 8:07

Sama bi, če bi zdaj kupovala, kupila kombinirano steklokeramično ploščo, dve na elektriko in dve indukcijski. To pa zato, ker imam cel kup rostfrei posode in AMC hitro pokrovko, kateri se ne bi nikoli odpovedala. Pred leti sem imela plin in elektriko, zdaj že približno 8 let steklokeramično in je ne bi menjala za plin. LP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. mar 2005 10:08

Samo ena pripomba, ni vsa rostfrei posoda primerna za indukcijsko kuhalno ploščo. Se navadiš hoditi v trgovino z magnetkom za preverjanje dna posode. Mi imamo po novem v ljubljanskem domicilu kombinacijo, ki jo omenja Lijana. Sem bila nadvse srečna, ko sem ugotovila, da so tudi nekatere Tefalove posode primerne za indukcijo. Zdaj sem na lovu samo še za primernim ekonom loncem. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. mar 2005 10:20

Tudi mi smo prešli s plina (v kombinaciji z elektriko) na steklokeramično ploščo in niti slučajno ne bi več "šla nazaj". Steklokeramika je krasna za vzdrževanje, jedi se čudovito kuhajo, na to, da kaj morda manj hitro zavre kot na plinu pa se hitro navadiš. Ko bom kupovalanov štedilni, bom verjetno prešla na indukcijskega, a zdaj še nismo tako daleč. Na steklokeramični plošči se jedi bolj enakomerno kuhajo kot na plinu, to je dejstvo, in tudi to je ena od prednosti. Tašča ima komibinacijo plina in steklokeramike, pa krepko obžaluje takšno odločitev. Že čiščenje ji povzroča preglavice, jaz pa smo potegnem s krpo in vse se že sveti. Mamamia mamamia

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

15. mar 2005 11:15

Kdo pa je proizvajalec kombiniranega štedilnika (indukcija in steklokeramiak)?

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

15. mar 2005 11:33

Jaz imam eno vprašanje! Kako pa izgleda "vokanje" na tovrstnih štedilnikih? LP === d.

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

15. mar 2005 11:41

Obstaja steklokeramična plošča z vdolbino za vok, samo na našem tržišču je še nisem videla. Mogoče res traja malo dlje, da voda na steklokeramičnem štedilniku zavre, zato pa sem si omislila kuhalnik vode in v minuti imam lonec vrele vode, če se mudi (ali pa džezvo kave). barbara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti