Feta sir

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

6. sep 2004 20:09

Lumpica, kajmak lahko namažeš na kruh (brez marmelade :))), najbolj pa paše k čevapčičem in pljeskavicam. Sestra je enkrat naredila božanskega piščanca s kajmakom v pečici - jo bom prosila za recept, lahko ga daš tud malo v pašto za okus, npr. v sirovo omako ali pa karbonaro, pač prosto po domišljiji.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. sep 2004 22:40

T-baby, saj nima direktne veze s sirom - napisala pa sem vprasanje vseeno zato, ker je Malan omenjal-a vlaganje suhih paradiznikov skupja s sirom, in seveda s posusenimi zelisci...pac priloznost je bila ;) LP Zala

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

6. sep 2004 22:57

aja oprosti nisem bila preveč pozorna ... ja jaz imam od merkatorja feta ker sem čisto ponakjučju vidla in sem ka kupila .. gledala sem za mocarelo pa je biu ravno zraven meni se ta zelo dopade za na kruh namazat za v solato pa negre ... se stopi bom dugič kupila pravega da bom res vidla kak je feta sir tega bom pa kar s kruhom pojedla sj ga polovico ze skoraj ni več ... :d čeprav sem mislila da bo kar lep čas trajalo da ga bo zmanjakalo aja še nekaj ko sem ravno pri mocareli jaz sem dosedaj vidla idino tiste ki so v vrečkah pakirane , nekaj časa sem jedla pa ene ki so bile vložene v kozarčku in so imele zraven ene začimbe ve kdo kje se da to kupit ?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

7. sep 2004 7:53

To pa je res - feta, ki se dobi v modri tetrapak embalaži, je čisto pocast, mazav. Ta se sigurno raztopi. Jaz kupujem tistega, ki je v vrečki in je čisto o.k. kompakten. Bilo je vprašanje, kje se uporablja kajmak. Lahko se ga - namaže na kruh, zraven narezka, slane pite, v kakšno omako, roštilj - pečeni čevapčiči, pleskavice - se dajo na kajmak, na kakšno musako. Skratka, ogromno variant. Prav v nedeljo sem delala pohane puranje zrezke polnjene s kajmakom. Božansko! Pozdravček!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. sep 2004 9:06

tudi jaz sem nekaj casa kupovala feto pri Mercatorju, tisto prej omenjeno. Saj po okusu ji ni bilo nič za očitat, samo struktura se mi pa ni dopadla. po novem pa hodim na LJ trznico po mladi sir v slanici. Sicer ni feta, uporabaljam pa ga ravno tako. Vsi smo z njim neznansko zadovoljni. Lani sem bila v Grčiji in feta siri, ki sem jih jedla, so bili različni. Vsi dobri. In zato se veselim, da grem prihodnji teden spet tja, ker obožujem feta sir. Ne boste verjeli, da sem junija jedla kajmak in marmelado. Bili smo na trekkingu v Durmitorju v Črni gori in pri zajtrku ni bilo masla. Bil pa je kajmak in potem sem tega mazala pod marmelado. Pri tem, da je bil stari kajmak, ki ima zelo izrazit okus. Mladi kajmak bi bil prav odličen. Res pa je, da so mi všeč sladko slane kombinacije.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

7. sep 2004 10:27

Nič zato, če si jedla kajmak in marmelado, verjetno ti je bilo dobro. Moj mož je pašteto in zgoraj marmelado. (Čistem odbito)!!! Saj so nam okusi različni. Pravijo, da v Nemčiji solato sladkajo... Č a o!

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

7. sep 2004 10:27

Tudi jaz obožujem feto. Mimika, morda se naskednji teden celo srečava??? Avena

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. sep 2004 11:19

Avena, težko verjamem, da bi se srečali. Najprej grem na otok Limnos, nato Lesvos, nato v Turčijo in potem nazaj na Lesvos. Limnos je čudovit. V Lonely planetu je napisano, da dvakrat jokaš, če greš na Limnos. Ko prideš tja in potem ko odhajaš. Zleze ti pod kožo. In kako čudovito okusno hrano imajo tam. komaj čakam. Pa bodo šle spet kilce spet gor....

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

7. sep 2004 11:36

To pa ni fer... Mi smo pa že pozabili na dopust... in še malo pa bomo v dolgih rokavih... Skratka, lepo se imejta in če srečata kakšnega grškega "boga" ga pozdravite. Pozdravček!

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

7. sep 2004 11:50

Tudi jaz sem bila letos v Grčiji na Kefaloniji. Vsak dan smo jedli grško solato s feta sirom. Bila je božanska (kumare, paradižnik, čebula, olive, feta, olivno olje). Dobra pa je bila tudi mešanica popečene zelenjave s feto, pa feta v olivnem olju z zelišči. Še vedno pa ne moremo pozabiti taziki, grški jogurt je čisto drugačen kot naš jogurt, čvrst podoben naši kisli smetani. To sem povedala kar tako mal mimo, smo še čisto pod vtisi grškega okolja in hrane. Čauči Lejčy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti