Muffini

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

22. sep 2004 7:26

Lepa hvala, Fani, res si se potrudlila, jaz pa komaj čakam, da preiskusim...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. sep 2004 7:32

Recept za osnovne mafine sem poslala v bazo... Loni

damjana1  

član od: 17.10.2002

sporočila: 28

29. sep 2004 8:17

Loni pozdravjena! Praviš da si recept za osnovne mafine poslala v bazo, pa vsak dan čakam in gledam kdaj bo objavljen - sem spregledala ali ga res še ni?? Ma sem neučakana, res ;-))

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. sep 2004 10:11

Oj, piše, da čaka na slovnični pregled. Za ubijanje neučakanosti pa ti pošiljam mušter še tu... Osnovni recept za mafine 22 dag moke 7 dag sladkorja 2 čajni žlički pecilnega praška 1/4 čajne žličke soli 1 stepeno jajce 1 1/2 dl mleka 1/2 dl olja V eni skledi zmešamo moko, sladkor, pecilni prašek in sol, v drugi pa stepeno jajce, mleko in olje. Dodamo v prvo skledo in rahlo vmešamo v suhe sestavine. Maso vlijemo v pomaščen pekač za mafine, luknje napolnimo nekako do 2/3. Pečemo na 190°C približno 20 minut oziroma dokler niso mafini zlato-rumeni. Bananini mafini - uporabi samo 1/2 dl mleka in vmešaj v mokre sestavine 2 zmečkani zreli banani in 10 dag nasekljanih lešnikov ali orehov. Borovničevi mafini - na koncu dodaj v maso 10 dag borovnic (lahko zamrznjenih). Sirovi mafini - suhim sestavinam dodaj 10 dag naribanega sira, bolj trdega (cheddar, gauda)... Loni

damjana1  

član od: 17.10.2002

sporočila: 28

29. sep 2004 13:39

Hvala Loni, samo še to mi povej če pečeš v silikonskem pekaču ali navadnem? Ne vem zakaj se meni v silikonskem včasih ne zapečejo zadosti (ko jih dajem ven se hoče dno kar odlomiti...), pa jih pečem dlje kot v običajnem (.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. sep 2004 13:46

V obeh, pa do sedaj nisem imela nobenih problemov. Loni

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

29. sep 2004 14:16

Punce, kaj pa če bi kvašeno testo za kruh dala v modele za muffine ? Kako bi jih spekla brez jajc ? LP, Klavdija Sporočilo je spremenil(a) 631141 dne 29. sep 2004 14:21:06

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

29. sep 2004 14:57

Damjani: Ja tudi meni je spodnji del muffinov ostal kar v (silikonskem) pekaču. Pa sem delal dvakrat po enakem receptu, prvič je bilo v redu, drugič pa ne. Mislim, da je kriva maščoba, prvič sem le zmehčala margarino, drugič pa v celoti stopila v mikrovalovki. Mislim, da je to krivo, kaj mislite drugi? Ne bi pa rekla da je kriv silikonski pekač.

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

29. sep 2004 17:31

Slišala oz. brala sem, da se kvašeno testo res lahko daje v modele za mafine, menda nastanejo krasne gobaste žemljice. Poglej na medover.net, Mafin žemljice ali nekaj takega. Če ne najdeš in te res zanima, lahko prekopiram kopijo, linka pa ne bi našla. Drugače se tudi meni včasih v silikonskem pekaču hoče dno odlomiti. Jaz sem mislila, da zaradi tega, ker se mi običajno mudi in bezam ven še čisto vroče. Zdi se mi, da ko sem jih enkrat pustila, da so se vsaj malo ohladili in utrdili, da ni bilo problema. Vprašala bi še glede margarine. Poskusila sem že vse načine in vrstne rede, pa se ne morem odločiti, kaj je bolje. Če najprej zmiksam zmehčano margarino in sladkor, dodam jajca, mleko in nazadnje počasi ročno moko, se mi zdi, da nekako margarina ostane v drobnih kosmih. Saj med pečenjem se stopi, pa vendar. Zato vsakič rečem: naslednjič bom margarino čisto stopila v mikrovalovki ali vzela olje. Tako narejeni mafini se mi drugače zdijo nekako zbiti, kot marmorni kolač. No, saj v resnici delam po postopku za umešano testo... Zato sedaj večkrat obrnem vrstni red in delam kot biskvit, tj. stepam jajca s sladkorjem, olje in mleko, nazadnje počasi dodam moko. Res je razlika, mafini se mi zdijo mehkejši. Kakšne izkušnje imate vi? Loni, ali v tvojem osnovnem receptu sploh ne uporabljaš mikserja? Ali mogoče samo za jajca, potem doliješ mleko in olje. Saj ko nekaj doliješ, pena tako ali tako upade. Hvala, Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti