Dieta s toplo vodo?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. maj 2007 10:04

Mi je v tej debati ves čas nekaj manjkalo in tale zadnji odstavek, Vendy, my dear, ti je pika na i.

Zdaj se pa pripravi na klečanje na koruzi, ti dietna bogokletnica....Mamamia

mamamia

aneris  

član od: 13.4.2004

sporočila: 70

24. maj 2007 10:23

Razmišljanje neke ženske: Res je, imam celulit. Ker se cenim. Poletje bo vsak čas tu. In z njim tudi doba razgaljenih teles. Na mojo veliko žalost bo na ulicah bolj malo razgaljenih moških, kajti poulični nudizem je, kot kaže, popolna domena žensk. Saj ne, da imam kaj proti razgaljenih ženskam, le zdi se mi, da se vsi ti popki, gola stegna in migajoči joški ne ponujajo na ogled zaradi kakšne posebne osvobojenosti ženskega spola, ampak prej zaradi nekakšnega čudnega prepričanja, da je ta novodobni ekshibicionizem sestavni, če že ne bistveni del ženskosti. Da se torej žensko telo ponuja "kadarkoli, kjerkoli". Razgaljena ženska je postala najbolj izkoriščan predmet v modernem kapitalizmu. Bolj od razgaljenega ženskega telesa je vsestransko uporabna samo še kakšna krava. Meso, mleko, usnje, kostna moka, Milka in kar je še tega. Z žensko goloto danes manipulirajo na tako rekoč neomejeno število načinov, od grobo fizičnih do prefinjeno, subtilno psiholoških. In denar priteka sam od sebe. Preden je globalna industrija ženske slekla in jih pripeljala na ulice s prekratkimi krili, pretesnimi čevlji in premajhnimi modrci, jih je morala temu ustrezno mentalno obdelati. Najprej so ženske prepričali, da je napredno, prav in primerno, da ima prav vsak mimoidoči prost pogled na njihove joške. Potem so jim dopovedali, da noge niso za hojo, marveč za stopicanje in natikanje na hodulje, ki so spredaj zašiljene, zadaj pa najmanj deset centimetrov nad zemljo. Nakar so ženskam nadeli krpice, ki naj potrdijo, da imamo ljudje veliko skupnega z opicami, tudi te si namreč ne prikrivajo spolovil. Zlasti pri sedenju je mednožje pri obeh vrstah povsem razvidno. Da podobnost ne bi bila preveč očitna, je bilo treba žensko samico prepričati še v potrebnost britja. Vsake kocine na vsakem delu telesa. Obrite pazduhe so za žensko menda še posebno pomembne. Ves čas pa je bil poseben poudarek namenjen njenemu prehrajevanju. Ali bolje: prepovedi hranjenja. Ženska ne sme jesti. Če pa že jé, mora pojesti nekaj lahkega, "light". Pije pa lahko ustekleničeno vodo. Kajti v nasprotnem primeru bo plačala visoko ceno svoje požrešnosti. Postala bo debela!! Celulitična!! In že je tu vojna napoved vsakršni maščobi. Ženske maščobne celice so nekaj odvratnega in izdajalskega, saj razkrivajo slabotno, nestabilno in labilno psiho, ki se nagiba k lenobi in nedisciplini. Treba jo je izsesati, uničiti, vanjo globinsko prodirati, mazila in kreme pa je najbolje kombinirati z masažo, ki temelji na principu drgnjenja, gnetenja, ščipanja. Ženske naj sovražijo svoje telo, ki se nagiba k prehranjevanju in zlasti k sladkanju, a tudi svojo psiho, ki včasih išče svoj mir v meditativnem prežvekovanju. Dele telesa, ki so narejeni tako, da jih rado zalije salo, pa je sploh treba preščipati, preznojiti in izstradati. To zlasti velja za vse, ki se že utapljajo v oblinah in pomarančni koži. Kot pravijo napotki neke reklame, ki jo te dni nenormalno pogosto predvajajo na televiziji, si morajo takšne debele nemarnice svojo zamaščenost dosledno postrgati s telesa in to marogasto kožno plast odreti s sebe. In šele pod to nesnago se skriva prava ženska: sestradana zapeljivka s koščeno ritjo in odrtim, izdrtim, izščipanim celulitom. Potem so tu še gube. Famozne črte, ki jih čas vpisuje na obraz. Vrat. Roke. Dekolte. In še kam. Tudi meni se je milo storilo, ko sem tam po petintridesetem letu opazila, da imam nekam nesorazmerne veke, da zvečer nekam motno gledam in da po žuru še dva dneva v ogledalu namesto oči vidim siva podočnjaka. Kar nekaj časa sem potrebovala, da sem izustila krute besede: Ena veka je "rahlo" povešena! Stanje je torej takšno, da se nagibam k podočnjakom, okrog oči se mi delajo gube, gubam se tudi po licih in imam povešeno desno veko. Takšna stopam proti koncu svojega tretjega desetletja. Saj ne rečem, da sem imuna na takšna in drugačna olja ter mazila, ki naj bi mi napela kožo in dvignila zadnjico. Poskusila sem že veliko "čudežev": hladilne in zategovalne maske, serum za pred spanjem in po njem, nočno in dnevno kremo, takšna in drugačna olja in mazila, ki naj bi mi napeli kožo in dvignili zadnjico. Rezultat? Brez zveze. Ne deluje. Kako bi tudi delovalo? Štiridesetletnica pač ni petnajstletnica, tako kot petnajstletnica ni dojenček. Sicer pa dobivajo celulit in ženske gube razsežnosti pravcate nacionalne katastrofe, o pomanjkljivostih moškega telesa pa nič. Razen kakšnega prevelikega vampka se zdi, kot da je moško telo popolno, čudovito. Nisem še videla niti ene reklame, kjer bi iz moškega odirali plasti maščobe ali bi mu v zamaščen vamp zatikali ščipalke, da bi se bolje videlo, kako degeneriran in odvraten je v svoji pogubni debelosti. Ali reklame, kjer bi si kak moški vztrajno vtiral kremo kamorkoli že ter se hvalil, kako dobro si je zgladil vrat in odpravil mozolje. Se moška koža ne "izsušuje", guba, stara? So moške maščobne celice vredne več od ženskih? Kot da ni tudi moško telo podvrženo "okvaram". Na primer plešavosti. O. K. Celulit je nekaj neestetskega in pogojno pristajam na trditev, da je celulitična rit grda. Ampak tudi moška pleša je, drage moje, bodimo že enkrat iskrene, nekaj hudo grdega. Gologlav moški ni prav nič boljši od celulitične ženske. V bistvu je še na slabšem, kajti jaz lahko svojo skrivnost prikrijem in je ne razkazujem, pleša pa je pleša. Me prav zanima, kaj bi bilo, če bi vsa ta industrija in oglaševalska mašinerija moške pleškote forsirala in demonizirala tako, kot to počne s celulitičnimi ženskami. Če nič drugega se pleškoti ne bi mogli več norčevati iz debelih žensk! Poletje se torej bliža. Tri četrtine ženskega sveta že tri mesece strada, telovadi, se voska in mazili. Jaz ne počnem nič od tega. Jem, kar mi paše, ker se po napadu požrešnosti počutim bolje in ker mi čokolada dvigne razpoloženje. Ne telovadim, ker v fizičnem naprezanju niti najmanj ne uživam, znojenje in sopenje pa v meni vzbujata odpor. In niti tolarja nisem zapravila za gnetenje stegen in ga tudi ne bom. Po razgretih ulicah se bom v poletnih cunjicah sprehajala natančno taka, kot sem. Z vsemi gubami in gubicami in z vsemi maščobnimi oblogami. Ne bom si nategovala kože in ne bom si ščipala stegen. Zakaj ne? Preprosto! Ker se cenim! In ker mislim, da je treba že enkrat izstopiti iz tega norega celulitičnega in gubastega sveta. Ves ta boj proti celulitu in gubam je nateg brez primere, kovanje dobička iz naivnosti in iluzij. Pri vsej stvari pa je najbolj krivično to, da naj bi bile estetske okvare in staranje nekaj, kar je zelo slabo zgolj in izključno za ženske. Tako kot so v pravljicah stare ženske vedno čarovnice, stari moški pa modreci. Starost moške plemeniti, ženske pa iznakazi, tako nekako. Halo??? Lep sončen dan še naprej

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. maj 2007 10:39

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

24. maj 2007 10:47

Vendelina jr. Ognjič

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

24. maj 2007 11:43

Večkrat sem ob prebiranju sporočil od Vendeline dobila občutek, da tole viskoko inteligentno bitje sploh ne spada sem, naj gre raje na kakšen drug forum, sigurno obstaja kje, pa naj pametujejo med seboj. Vendar sem ji globoko hvaležna za vsa sporočila in za njeno energijo, da sploh piše in nas vse skupaj hoče nekaj naučiti. ann

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

24. maj 2007 13:01

Jaz sem bila pri g. Irmi Bembič samo enkrat in to bolj iz "firbca", ker sem jo nekajkrat poslušala na TV, ko je govorila, da vse bolezni izhajajo iz zakisanosti telesa in temperature.

Terapije in diete, ki jih predpisuje ona, so me vrgle na "trepalnice".

Če hočeš to upoštevat si lahko samo doma "kakšna služba neki - ni časa", ker imaš potem opravka z raznimi kopelmi, mazanji in pripravljanjem hrane  za 48 ur na dan. Hrana pa je "nikakva". Nobenih beljakovin, nič "belega", nobene presne zelenjave,... vse prekuhano in razkuhano. Sluzast riž,.... Zjutraj, opoldne iz zvečer sok surovega krompirja 3x precejenega in po 3 dcl na sveže stisnjenega korenča.

Ne vem. Meni ni nič jasno. Jaz bi od tega "umrla". Jaz sem sem pristaš vsega po malem v normalnih količinah. Če telesu nekaj "paše" očitno to potrebuje. Seveda pa ne pretiravat.

o.k. razmem pa, da smo si ljudje različni. Enim paše nekaj, drugim drugo.

Pravijo "živi in pusti živeti".

V glavnem delajte in jejto tisto kar vas veseli in vam paše. Bolje krajše in kvalitetno življenje kot pa dolgo - dolgočasno in polno odpovedovanj.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. maj 2007 13:05

 dj, mamamia mamamia

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

24. maj 2007 16:46

  

 

Če povzamem Vendelino in  Aneris - kdor se ima rad, je lepši. In kmalu pripravljen in sposoben več narediti za svoje zdravje in dobro počutje. In je zato še boljši. Brez reklam in čudežnih diet, morda celo s kakšnim kg preveč.

Mimogrede, študije so potrdile, da so bolj zdravi tisti "debeli" ljudje, ki zdravo živijo (prehrana, gibanje itd.) kot pa "suhci", ki jedo hitro hrano ali se stradajo s čudnimi dietami in se ne gibljejo...

Nasja

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

25. maj 2007 1:02

G. Irma Bembič je ena tistih samooklicanih strokovnjakov, ki se nikoli niso učili fiziologije, pa tudi ne sestave posameznih živil. Študija živilske tehnologije ni končala, medicine pa še bolj ne. Kar pa me najbolj žalosti: en kup strokovnjakov se ukvarja s prehrano, na to temo potekajo diplome, magisteriji, doktorati in medtem, ko se eni gulijo in iščejo povezave med mehanizmi, ki delujejo v našem telesu, drugi filajo ljudi z enimi banalnimi razlagami. Pa ne gre zato, da bi imela karkoli proti kakšnemukoli načinu prehranjevanja, grozno pa mi je, da ti alternativci učijo ljudi neumnosti. In hrana živalskega izvora ni strup. Strup je nekaj, kar škoduje posamezniku v majhnih količinah. Vsem tistim, ki bi pa radi shujšali: najbolj učinkovita dieta je samodisciplina. Lunca 15

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

25. maj 2007 8:41

Bom še jaz nekaj dodala o strokovnjakih. Poznam gospo (sicer zdravstveno delavko) katera ima vsaj 20 kg preveč, pa tudi njeni osnovnošolski otroci imajo prekomerno težo. Njena glavna zaposlitev so predavanja o zdravi prehrani, pa še plačajo ji za to!!! Vsi lahko tukaj malo "pametujemo", držat se tega pa je drugi problem LP K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti