Kruhova rolada

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

tema odprta - 4. avg 2004 18:53 | ogledi: 9.699 | odgovori: 5

Tara, pri mnenjih o piščančjem žuru si napisala, da kruhovo rolado delaš v foliji in narezane rezine popečeš. Ali lahko to malo bolj razložiš? Masa za kruhove cmoke, štruca, zaviješ v alu-folijo in daš kuhat v veliko kozico? Ne razpade, ni vodeno po robovih, ali ne?

Kaj pa drugi, ima še kdo kakšen predlog?

Hvala in pozdrav, Fani

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

5. avg 2004 11:24

Jaz dostikrat zavijem kar v servet, in prevežem z nitko, pa ni nč pacasto :) Je pa še ena finta pri kruhovih cmokih, namreč ko jih jaz poberem iz vode, jih dam v posodo in pustim ene 3 min da mal počijejo (posoda je zaprta), pol so pa tolk dobri, nč pacasti in čist taki čvrsti :) Marjeta Žniderčič

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

5. avg 2004 13:58

Jaz vedno uporabljam alu-folijo, ker se mi zdi bolj enostavna kot serviet. Kruhovo rolado, preden jo zavijem v folijo, povaljam v drobtinah, ker se folija potem lažje odstrani. Robove dobro zaviham in prepognem, tako da voda skoraj ne pride zraven, kuhana rolada je lepo suha. Kuham jo v slanem kropu cca 10 min; če imam manjšo kozico, raje naredim dve (če jo zvijaš in prepogibaš, jo potem težje olupiš). Preden odstranim folijo, jo pustim na deski, da se malenkost ohladi in odcedi. Rezin pa še nisem nikoli popekla, verjetno je to še pikica na i. Moram probat. V foliji pa kuham tudi zdrobovo rolado in vse vrste štruklje, vedno pa uporabim drobtine, da se folija ne prime. LP, Vilma Sporočilo je spremenil(a) VilmaS dne 05. avg 2004 14:10:31

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

5. avg 2004 20:40

Pozdravljena Fani! Odgovarjam malo bolj pozno, ker smo se hladili na bazenu, potem je bilo pa treba še hitro nekaj v želodčke dati. Tako kot si napisala: naredim maso kot za kruhove cmoke, vzamem večji kos folije, jo namažem z maslom, nanjo nadevan maso in jo čim bolj "na knap" zavijem, pri tem pa pazim, da se robova fino prekrivata. Na koncih pa zavijem foljio tako kot pri bonbonih. Kuham jo v kropu cca 10-15 minut, odvisno od debeline rolade. Kuhano narežem na cca 3 cm debele rezine, ki jih popečem kar v ponvi v kateri sem prej pekla zrezke, pol minutke na vsaki strani. Lep večer, Tara

sony  

član od: 21.7.2004

sporočila: 41

5. avg 2004 21:56

Fani, po moje bo najbolje, da napolniš piščanca s to maso.Tako sigurno ne bo ne mokro in ne bo razpadlo. Le peklo se bo vse skupaj malo dlje.

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

6. avg 2004 14:42

Hvala vsem. Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti