Trajnost gotovih in zamrznjenih jedi

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. jul 2004 15:31

Suzana vidiš si me spomnila, da po vrečkah zapakiram zelenjavo za juho ( korenček, papriko, peteršilj, zeleno pa kak list ali nogico od zelja, droben paradižnik......Tako mi pride prav, če se mi mudi in kuham v ekonom loncu priprava zelenjave pa te kar nekaj zamudi ( tačas je že krompir olupljen in pristavljen. Prav mi je prišlo tudi ko sem prebolevala nek infekt in je mož samo dal mesek v lonec in vrečko iz skrinje. Količino soli mi je pa v posteljo prinesel pokazat če se strinjam... Noa za mikrovalovko pa piši Dedku Mrazu. Prišla ti bo prav, predvsem ko si bodo otroci sami greli mleko za zajtrk. Še to - tudi njoke naredim na zalogo, čeprav zdaj krompir ni še pravi - je še premlad. Za njoke mora biti starejši. Lumpica

smetana  

član od: 26.11.2003

sporočila: 26

29. jul 2004 10:29

Iskrene čestitke za naraščaj še z moje strani. Bi pa rada povedala, čeravno ne sodi posredno v kulinariko, da je s tremi otroci ravno toliko dela kot z enim, ali dvem. Stvar organizacije, pogledov na svet, konpliciranja .... Moji trije sončki ( štiri in pol, tri leta in sedem mesečni dojenček ) dokazujejo, da smo prav luštna družina. Za vsakodnevno usklajenost pa "recepte" pobiramo tudi iz kulinarike, in sledi: veliko inproviziranja, iznajdljivosti, predvsem pa ljubezni, medsebojnega razumevanja, zdravja ( tudi zdrave hrane), .... in ko vse to skuhaš, poješ - uživaš življenje. Lep pozdrav in srečno Noa!!! DARJA DIMC

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

6. sep 2004 9:54

Noa, iskrene čestitke in veliko sreče. Vprašanje pa imam za Lumpico. V svojem postu si omenila paradižnikovo zelenjavne omake, ki jih pasteriziraš. Predvidevam, da imaš dobro preizkušen recept, za katerega bi te prosila. Dobila sem namreč večjo količino paradižnika in vsega seveda ne bomo pojedli v solati. Hvala in lep pozdrav, Tara

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

6. sep 2004 10:40

Noa! I ja se mučim s hranom koju bih zamrznula i vadila van za vrijeme oporavka nakon poroda. Odlučila sam da ću kupiti svježe meso za juhu (piletinu, junetinu, teletinu...). To će mi biti najjednostavnije za napraviti, odmah ću dobiti i juhu i meso, a i neću morati toliko stajati kod štednjaka. Namjeravam napraviti i umak bolonjez za špagete, umak od paradajza te spremiti svježe filete oslića koje skuhama kasnije s krumpirom (vrlo jednostavno i ne oduzima puno vremena). Od povrća ću zamrznuti špinat, grah i sataraš za mog supruga (mislim da to neću smjeti jesti dok ću dojiti dijete), pa čak mi je palo na pamet i neki rižoto s bijelim mesom. Eto, nadam se da će mi prvih mjesec dana brzo proći, jer namjeravam "stati na noge" i vratiti se starim dobrim navikama. Sretno! Lidija...

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. sep 2004 15:41

Tara ne boš verjela, vendar te omake delam pač po principu kar je pri hiši. Torej za osnovo seveda vzamem paradižnik, ki ga kar z olupki na debelo narežem. Dodam žličko sladkorja in kuham na malem ognju. Medtem pripravim ostalo: čebulo na štiri dele, cel česen, papriko, bučke, malancane - vse na debelo. Dodam vse možne začimbe : bazilika, majaron, timijan, luštrek.....Vse to počasi kuham in ko dosežem željeno gostoto prepasiram. Nekaj zelenjave od prej prihranim in naribam ali narežem na micine koščke. Še malo pokuham.....Medtem pogrejem kozarce ( manjše - tako za en obrok ) in vročo omako vlijem v vroče kozarce. Zaprem in hitro skrijem, da ne pojemo še pred zimskim pomanjkanjem zelenjave. Lahko dodaš tudi korenček, zeleno, kolerabo - preizkušeno. Ko je sila samo skuham pašto in na vročo zlijem vsebino kozarca, brez pogrevanja. Na začetku sem vso zelenjavo spasirala, zdaj pa nam je bolj všeč če je še kak košček vmes. Poskusi boš videla - ne Barilla ampak Tarilla. Lumpica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. sep 2004 17:15

Hoj, Lidija! Ravno danes sem zamrznila bologneze za 3krat. Drugače pa sem si pripravila v skrinjo še čufte v omaki, pa filane paprike, golaž, boranjo, marelične in slivove cmoke, krompirjevo-skutne svaljke, sirove štruklje, nekaj porcij dušene zelenjave za osnovo rižotam, paradižnikovo omako za testenine,...za nekaj časa bo zadostovalo. Pa nekaj mesa za juhe bom tudi nabavila. Drugače pa tudi jaz upam, da bom čimprej na nogah, v polni formi in da bom kos veliiiikiii spremembi naše štiričlanske familje v petčlansko Srečno tudi tebi! Pa pa!

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

8. sep 2004 9:12

Dobro jutro Lumpica! Jaz sem vse skupaj zelo poenostavila. Paradižnik, papriko, čebulo, česen in baziliko sem narezala na kose, s paličnim mešalnikom zmiksala (ne predrobno), na rahlo začinila (sladkor, sol, poper), na majhnem ognju kuhala kratek čas in še vroče nalila v vroče kozarce. Imela sem neko sorto paradižnika z malo semeni. Upam, da bo užitno. V bistvu bi naj to bila neka osnovna omaka za na testenine, ki se ji lahko dodaja meso, morski sadeži... Ali je Tarilla boljša od Barille pa bodo ocenili moji jedci. Lidija veliko sreče tudi tebi. Lep pozdrav, Tara

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

8. sep 2004 17:43

Tara zakaj pa ne bi bilo užitno. Saj so notri same dobrote. Tudi sama recepte priredim našim okusom in stvarem, ki jih imam na izbiro Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti