Prosim za vaše mnenje...

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

9. jul 2022 21:13

Mal mi je to čudno. 50 let živim v bloku pa nikoli nisem zasledila kakšnih slabih vonjav, kvečjem je pri sosedi fajn dišalo.

Pozdravček!

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

10. jul 2022 14:59

Zatesnite vrata. Gotovo se dobi kaj, kar se na vrata samo "natakne" spodaj. Jaz imam tako peno, sicer je namenjena temu, da ne piha pod vrati in da zaduši zvoke, ampak tudi za vonj bi po moje delovalo. Ali pa kaj podobnega... 

https://www.aliexpress.com/item/1005001985731082.html?pd 

Sandra_a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. jul 2022 11:42

Saj smo prebrali, mava, ni razloga za razburjenje. Meni je malo čudno, da se nekdo nad tem pritožuje, ja, ker okna na stopniščih so med drugim namenjena tudi zračenju in če hoče imeti nekdo vrata svojega stanovanja odprta, jih pač lahko ima. Mene bi veliko bolj motil recimo stalni hrup skozi zaprta vrata, zaradi katerega ne bi mogla delati ali spati, kot pa to, če enkrat na dan za 10 minut prezrači stanovanje skozi stopnišče. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jul 2022 22:44

Za objektivno mnenje manjka seveda še druga plat zgodbe. 

mamamia

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

12. jul 2022 12:21

Še o vonjavah z drugega zornega kota. Mene vonj po čebuli in česnu v lastnem domu z leti vse bolj moti, še bolj pa po ribah ali cigaretih. Pa sem pred časom sama kadila, a nazadnje vse bolj vedno zunaj, tudi v najhujšem mrazu. Poskušam zračiti, prati zavese, karkoli, da se mi oblačila ne bi navzela vonja.  Ne vem, če mi dobro uspe, a se trudim. Ali poznate kakšen enostaven način za pomoč? 

 

Katrin11

Sporočilo je spremenil(a) katrin11 dne 12. jul 2022 12:21

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

12. jul 2022 14:58

Ko pražim čebulo za golaž dam na posodo pokrovko, da se duši. Odprem okno v kuhinju, vklopim napo, vrata v preostali del stanovanja zaprem. Po koncu kuhanja naredim prepih skozi dnevni prostor. Oblačila pogosto menjam, predvsem se popolnoma preoblečem, ko grem iz stanovanja. Zaves nimamo, ne preprog, sedežna je usnjena, tako, da vonj dolgo ne ostane. Pri morski hrani še posebej gledam na svežino, vsekakor dodam limono pred pečenjem ali kuhanjem, ki omili vonj. Zunanje kuhinje nimam, na misel mi ne pride, da bi  zunaj na balkonu pražila čebulo  na indukciji kot soseda. 
Najlepše je zunaj na vrtu, če je možnost. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

12. jul 2022 18:32

Mava, sama sem bivala v bloku 30 let, vse sorte vonjave, ampak to je blok, glej, eno iz drugim, mislim pa, glede na tvoje poste, hiša, pa boš imela mir in brez vonjav, seveda ce bos imela srečo dobiti parcelo na odrocnem kraju

anibas

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

12. jul 2022 22:22

Saj se tudi jaz preoblečem za kuhanje takih jedi, ki imajo močnejši vonj. Pa vrata zapiram iz kuhinje, napo vključim, a del toplega zraka in vonja pobegne. Z leti sem vse bolj občutljiva na vonj po kuhi, pa verjetno še za kaj. Mogoče si včasih nisem upala tega povedati, zdaj stvari, ki me motijo, ne  zadržujem. Povem  in največkrat tule dobim dober nasvet.

 

Katrin11

mava  

član od: 17.12.2020

sporočila: 62

13. jul 2022 11:55

mava je napisal/a:

Temo zaključujem,ker smo težavo rešili))Hvala za odgovore

mava

 

mava

mava  

član od: 17.12.2020

sporočila: 62

13. jul 2022 11:58

mava je napisal/a:

Lepo bi prosila za vaše mnenje.Smo v večstanovanjski hiši in na hodniku je večje okno,ki ga lahko odpiramo ali zapiramo glede na vreme.Moje vprašanje se glasi ali je vam to v redu,če bi  sosed(ima tri okna,ki jih lahko v stanovanju odpre,ampak jih ne) na široko imel svoja vhodna vrata odprta in odpiral okno v hodniku,ter zračil iz svojega stanovanja neprijetne vonjave ki se širijo po hodniku.((((( 

TEMO ZAKLJUČUJEM, KER SMO TEŽAVO REŠILI.-)))HVALA ZA ODGOVORE

 

mava

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti