Torta v obliki traktorja

zala  

član od: 27.4.2004

sporočila: 5

tema odprta - 6. jul 2004 18:50 | ogledi: 22.423 | odgovori: 21

Spoštovani,

moj sinček ima kamalu tretji rojstni dan. Zelo rad bi imel torto v obliki traktorja. Samo o tem govori. Ali mi lahko kdo pomaga in svetuje kako naj to naredim. Ali se da kje kupit modelček v tej obliki?

Hvala za odgovore,

lep pozdrav,

Zala

zala brodnik

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

7. jul 2004 8:45

Zala, izgleda, da smo mamice fantkov občasno postavljene pred hudo preizkušnjo... No, glede na to, da imata moja fanta vedno druge ideje (od bagerja itn.), ti bom morda lahko svetovala, da bi za osnovo uporabila kvadraten biskvit (jaz bi ga pekla kar v globokem pekaču za potico), za kolesa spekla rulado - debelejšo, seveda. Osnovo bi okrasila z obarvano smetano (jedilne barve), kolesa oblila s čokolado. Za prvo silo bi moralo biti, ni tako? Modela pa, žal, še nisem nikjer zasledila, pa veliko pečem. Lp. KatkaD

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

8. jul 2004 10:04

Naš David je v vrtec mogel prinesti "prevozno sredstvo". Ker so imeli istočasno "poslovnilno" (jeseni gre v šolo!!!) mu je njegova mamica (moja hči), naredila vlak torto. Ko sem videla to torto, sem bila zelo presenečena. Vam povem, pravi vlak - lokomotiva, kompozicije, tračnice... Najprej si je narisala, kaj hoče imeti, potem je spekla biskvit, ki ga je z rezanjem oblikovala, povezovala je z nadevom, izrezali so okna in vrata, uporabila je tudi oblatne, kolesa so bila narejena iz tistih čokoladnih roladic, ki se jih kupi... (ne vem kako se jim reče). Risala je s čokolado... Poskusite se poigrati... LP

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. okt 2007 22:24

Ima še kdo kakšno slikico torte traktor? Zbiram ideje za svojega dveletnika. Hvala!!! Atina

Sanjula  

član od: 8.1.2007

sporočila: 52

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. okt 2007 9:06

Mislim, da obstaja v knjižnici ena knjiga v angleščini, kjer so recepti za otroške torte. Jo bom danes malo pogledala (če ni izposojena), če vidim kakšen traktor, ti povem. Pogledala bom pa tudi v tisto knjigo "Reč" torta". Jelenckova

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. okt 2007 9:39

V reč torta ni traktorja. jade

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. okt 2007 9:55

Hvala jade, da ne bom zastojn gledala. Jelenckova

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. okt 2007 12:47

logiraj se na cakecentral.com, tam imaš posebno poglavje children"s birthdaycake in so tudi traktorji. Sicer pa je dragičkina hči super naredila. Veri

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. okt 2007 15:53

V nobeni od kuharskih knjig za otroške torte ni traktorja. Je samo lokomotiva, helikopter,...v knjigi Favourite character cakes (Debbie Brown). Drugače bi pa lahko za sprednji del traktorja naredila rolado, za kolesa bi lahko dala tiste okrogle piškote, ko se dobijo (taki filani s čokolado na primer), za kabino pa biskvit v 2. delih (enega nad drugim, lahko polnjena s čim), da bi prišlo bolj visoko. Okna in vrata narišeš s tistimi barvicami jedilnimi, ki se dobijo v tubi. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti