Živjo, že večkrat sem gledala, da valjate oz vlečete testo na prtu ali rjuhi. Mi znate povedati kakšen prt/rjuha je to oz.kje jo dobim naročim.

Grillita s čevapčiči na BBQ in grški način
Živjo, že večkrat sem gledala, da valjate oz vlečete testo na prtu ali rjuhi. Mi znate povedati kakšen prt/rjuha je to oz.kje jo dobim naročim.
Primerna je vsaka gosta bombažna tkanina, ki se ne mucka (svaljka) .
Gosta zato, da moka ne pada skozenj na podlago. Bombaž pa zato, da jo lahko pereš na 90 °C. Moj je iz bombažne tkanine, ki je bila namenjena za blazinjenje zunanjega pohištva. Rezervni pa iz blaga, iz kakršnega sem izdelovala posteljno perilo.
Jaz imam večjo platneno rjuho zloženo na manjši del ...
| Trixi je napisal/a: |
|
Jaz imam večjo platneno rjuho zloženo na manjši del ... Kjer je volja, tam je pot. Trixi
|
Tudi jaz imam tako.
Jaz imam 2-3 stara prta, ki ju uporabljam za valjanje vlečenega testa, za rezance in podobno. Kot pravi Cila, pomembno je, da je gosta bombažna tkanina.
Pozdravček!
| ribaracarak je napisal/a: | ||
Tudi jaz imam tako. rrr
|
Tudi jaz
najbolj je praktična in mehka.
Jaz tudi.
Moja mama včasih je imela bel damasten prt, iz vseh zgoraj navedenih razlogov. In je bil neuničljiv, seveda, verjetno se še zdaj svakinji kje valja.... Kupljen je bil prav za ta namen in seveda posebej shranjen pod kupom kuhinjskih krp.
Marjja, tudi jaz tak prt shranjujem pod kupom kuhinjskih krp, da vedno vem kje, je, ko ga vsake toliko rabim za vlečeno testo. Si pa moram enkrat kupiti tako leseno desko za na pult za valjanje, ker se mi zdi, da se najbrž testo manj prijemlje kot direktno na pult.
Jaz pa se vedno uporabljam lanen prt od moje babice . Star je vec kot 100 let.V startu je bil namenjen za doto, zdaj pa pač za retaše.
100 let? To je že muzejski eksponat. Mora biti užitek vleči testo na temu prtu. Lepo. Nisem vedel, da tkanina zdrži toliko.
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Grillita s čevapčiči na BBQ in grški način

Sladki rogljiči