Nutella

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

16. okt 2018 8:18

To je verjetno Nutela poljskega izvora :P - ta ima največ sladkorja in najmanj lešnikov. Italijanska ima najmanj sladkorja in največ lešnikov, nemška je nekje vmes. Seveda pa imajo vse kkljub temu ogromno sladkorja, to pa zaradi konzerviranja, cene (če bi bilo lešnikov toliko, kot je sladkorja, bi verjetno dala 20 eur za 200g) in pa ker cuker zasvoji.

Sicer pa lahko lešnikov namaz ala Nutela style narediš tudi sama - videoprikazov je malo morje. Tam sama odločaš kaj in koliko sladkorja, lešnikov, itd. bo notri.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 16. okt 2018 08:21

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

16. okt 2018 9:33

Tudi sladkor potrebujemo za normalno funkcioniranje. Ni pa mišljeno, da bo to naša osnovna prehrana. V mejah normale, žlička... in z užitkom...

trac

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

16. okt 2018 9:38

Ni hrane, ki je nezdrava sama po sebi. Nekdo je že zgoraj napisal, da je vse v količini. Če pojem glaž Nutelle na dan, ne bo v redu. Po drugi strani, če spijem 5 litrov vode naenkrat, se mi bo tudi nekaj zgodilo. Pa ne bomo zaradi tega rekli, da je voda nezdrava.

Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 16. okt 2018 09:38

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

16. okt 2018 10:21

Mislim, da se vsi zavedamo, da je v vseh podobnih čoko/lešnik namazih pač veliko sladkorja. Primerjanje s sadjem se mi res ne zdi smiselno, niti izjave v smislu 'to je nezdravo za otroke'. Če zadevo uživamo v zmernih količinah, ne vidim nobenih zadržkov. Tudi otroku ne bo čisto nič hudega, če bo enkrat na teden pojedel za zajtrk kos polnovrednega kruha namazanega s takšnim namazom. Še vedno boljše kot vsakodnevno uživanje vseh možnih sladkarij za katere imam občutek, da so pri nekaterih že kar nadomestilo za malico med obroki (za nekatere imamo celo reklame po tv, kjer jih promovirajo kot 'odlično malico'). Da pijač niti ne omenjamo. 

Sandra_a

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

16. okt 2018 11:50

Mene pa moti, da vsebuje palmino olje, zaradi katerega krčijo in požigajo deževne gozdove okoli Ekvatorja (sploh v Indoneziji). Uničujejo naravne ekosisteme, ki so kritični za preživetje orangutanov in drugih živalskih vrst.

malaga

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

16. okt 2018 12:18

Od Vanesa84 sporočilo je treba vzeti kot ozaveščanje in ne prepoved ali vsiljevanje mnenja. Dobro je, da se zavedamo (vsaj okvirno) sestave živil in se na tej podlagi odločamo,ali bomo to uživali in v kakšnih količinah.

 

rimljanka je napisal/a:

 le kaj bo sladkor izrinilo s trenutnega položaja?

rimljanka

Sladila bodo izrinila sladkor (in so ga že izrinila) in na etiketah bodo (so že) napisi "brez sladkorja".

rdkapica

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

16. okt 2018 12:43

rdkapica je napisal/a:

 

rimljanka je napisal/a:

 le kaj bo sladkor izrinilo s trenutnega položaja?

rimljanka

Sladila bodo izrinila sladkor (in so ga že izrinila) in na etiketah bodo (so že) napisi "brez sladkorja".

rdkapica

Osebno sem rimljanko drugače razumela  - namreč v smislu, katero (nesrečno) živilo oziroma hranilo bo nasledilo sladkor na listi najbolj nezaželenih & odsvetovanih sestavin v človekovi prehrani oziroma katero živilo se bo naslednje znašlo na tiralici kot najbolj nezdravo živilo, ki se ga je treba nujno izogibati kot hudič križa 

Po mojem osebnem mnenju je "križarska vojna" (trenutno proti sladkorju, prej proti jajcem, masti, mleku, rdečemu mesu itd., da glutena rajši ne omenjam ...) pretirana  in menim , da so tako imenovani "prehranski linči"  prestopili  že vse meje dobrega okusa, če se lahko malce dvoumno izrazim...

 

Katarinči

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

16. okt 2018 12:52

Po mojem so sladila na dobri poti, kot tudi palmino in kokosovo olje.

Pred tem so bile na slabem glasu tudi margarine in v novejšem času znajo povedati, da vse margarine niso slabe, a se navedbe posplošuje in vse meče v en koš.

rdkapica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. okt 2018 16:48

Dobra je tudi v palačinkah z nutello. 

jade

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. okt 2018 17:32

Vanesa84 je napisal/a:

Jaz imam rada nutello ampak ko pa veš kaj je v njej te pa res odvrne od nakupa! tale slika te kar zdrami.

 

Vanesa84

A je to zdaj odkritje Amerike ali kaj? Pač ne zmaži celega kozrca, ko te prime, ampak pojej kumaro ali zrno česna. Problem rešen. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti