Merendine

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. jun 2004 15:35

Malo so me potolažile tudi kolegice v službi. Očitno pač tako je, da večina proizvodov vsebuje razne škodljive E - je, alkohol v pecivu za otroke in še razne druge traparije, ki naredijo sveže meso bolj rdeče. Očitno se moramo navadit kot na slab zrak, vodo.... Še vedno pa me zanima - na embalaži piše, da proizvod vsebuje 0,9% alkohola. Je to dosti ali le za vzorec. Koliko je sploh dopustno v živilih, čokolatinih... Lumpica

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

21. jun 2004 17:53

Lumpica, tudi moji otroci za zajtrk pojedo samo eno merendino. To izhaja še iz časov, ko sta bili prepuščeni sami sebi (1. razred, jaz sem jo samo iz postelje vrgla) in še dobro, da je vsaj nekaj pojedla, pa kozarec toplega mleka zraven. Jaz pravim, da je bolj važno, če otrok zjutraj poje nekaj, kot pa nič, pa četudi je to industrijska merendina. Tudi moji sta imeli najrajši Fiesto ( z alkoholom), in sta zdravi punci, brez nobenih posledic na "velike" količine zaužitega alkohola. Suzana

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. jun 2004 19:19

Joj, saj ostale mame sploh ne vedo, kaj vse moramo narediti me, ki pač imamo neješče otroke. Moj je star 5 let - torej šoloobvezen, vendar je imela pediatrinja pomisleke glede vpisa zaradi teže. Zelo sem bila zadovoljna, da je moj otrok zjutraj vsaj to pojedel - Tisti ki ste bolj " stalni " na teh straneh točno veste, da moj zlati mehurček ne je mleka, jajc, jogurta.......Ne je pa tudi bonbonov, lizik, smetane in sladoleda. Rojstnodnevno torto naročimo samo za slikanje in goste. Sem se pa malo pomirila. Otrok je res drobižek z zavidljivo nizkem bolniškem kartonu, Mislim da hodimo samo na cepljenje. Na mojo željo je bila opravljena tudi analiza krvi. Rezultat lahko sanjajo marsikateri. Torej Fiesta ostane na top ten? Lumpica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. jun 2004 10:29

Tudi pri nas so raznorazne merendine bile vedno top ten, čeprav fieste ne poznam. Se mi je pa pogosto zdelo, da imajo (še posebej marmeladne) nekam alkoholen okus, čeprav opozoril nisem zasledila. Kaj pa kakšna bolj (no recimo) zdrava alternativa iz istega hleva. Kinder dela (pri nas se jih ne dobi, samo v Italiji) eno zadevo iz tega naslova ki se ji reče Kinder colazione (torej zajtrk) - rezinice so temne (sladkane s sladom) in imajo na sredi čisto malo ene ful dobre mlečne kreme. To je pri nas ena redkih stvari, ki je res šla v promet. Druga možnost je Gorenjkina rezina MAM, ki je sicer oblita s čokolado, je pa iz medenega testa in po besedah prijateljice, ki je ta proizvod pomagala spraviti na trg - brez dodatkov za trajnost ali česa podobnega. Pa še zelo dobra je. Ja z neješčimi otroki je res hudič. Pri nas je trenutno najboljši zajtrk - kakavovi piškotki in sok. Alternative ni, je raje lačna do kosila. Načela zdrave prehrane so pokleknila pred trdno stisnjenimi usteci in besedami "ne bom".. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. jun 2004 15:03

Nekaj iz programa KInder sem pred leti kupovala. Pecivo ni bilo oblito z čokolado in, če me spomin ne vara narejeno iz 4 vrst žit. Vendar ga ne zasledim več, niti v tujini. Najbrž iščem na napačnih krajih, pa prav pogosto jih tudi ne obiskujem. Nekaj časa je bilo moderno čisto navadno jogurtovo pecivo, vendar se ga je naveličal.... Še morebiten nasvet mamicam neješčih otrok. Meni je pediatrinja svetovala doma narejen sladoled. Še po smetano in mleko smo hodili k bližnjemu kmetu...pa ni bilo nič. Še danes ne je sladoleda Lumpica

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

22. jun 2004 15:48

Kaj pa mlečne rezine Kinder pingvi ali LUMPI? V mercatorjevih trgovinah jih vedno imajo v hladilniku. So sočne, mlečne in oblite s čokolado. Suzana

cimet.  

član od: 15.6.2004

sporočila: 12

25. jun 2004 7:54

Ej Lumpica, prej bi morala povedati, da govoris o Fiesti. Mislim, da je to merendina, ki je bolj namenjena odraslim - na njej pise "gusto curacao" (ta drugi c ima od spodaj vijugo, ki je moj racunalnik noce napisati) in ta curacao je pomarancni liker. Druge merendine tega nimajo. Jaz se v tvoje prehranjevanje otrok ne mislim vmesavati, se mi zdi, da merendin sama res ne bi redno dajala otrokom, ce pa ze ne gre drugace, bi raje poskusila s kako Kinder Delice, ki je cokoladen biskvit bela krema in oblit s cokolado in nima alkohola. Sicer mislim, da je kolicina minimalna, samo konec koncev alkohol ni za otroke in pika. Aleks Ribarič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti