Brodet

neznan uporabnik

14. maj 2010 12:08

Aja, da ne bom povsem izven konteksta: jaz zmrzovala brodeta ne bi, že tako so ribice bolj komsi-komsa, kar se trdnosti tiče. Pri odmrzovanju se zna zgoditi, da vse tiste ribje mišice postanejo en velik poc. Če že, bi zmrznila surove ribe. A ti bi rada skuhala enkrat in jedla večkrat, torej to odpade. Je pa res, da se fišpaprikaši in brodeti pogrevajo tako kot golaž, njam japaja

camper66  

član od: 18.5.2010

sporočila: 4

18. maj 2010 21:15

pozdravljeni, že kar nekaj časa berem tole kulinariko in forum, ampak pri brodetu pa ne morem,d a ne bi podal komentarja.brodet je od vasi do vasi drugačen in zdaj pametovat, kateri je pravi, je malo mimo. da se ne pogreva? bala bala. golaž se pogreva al ne? večx je pogret, boljši je. brodet so žene skuhale ribičemn za na barko in so ga jedli po več dni, seveda so ga pogrevali. verjetno pa vbsi zamenjujejo brodet z brodeti iz raznih "kao" dalmatinskih restavracij camper66

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. maj 2010 21:25

In zakaj so ga jedli več dni? Ker so bili na barki, tam pa niso najbolj ugodni pogoji za kuho, mar ne? In ker si kake pečenke najbolj verjetno niso mogli privoščit, niti je kje dobit. Danes imamo vse pogoje da je lahko zamrzovalnik prazen, in riba v brodetu sveža, kot je pa že nekdo prej omenil, veliko bolje ribo zmrnit po porcijah in naredit potem brodet, na sto in en način, pa kako juhco... Mogoče je pogreta osnova nekega brodeta boljša naslednji dan, meso ribe pa definitivno ne.

camper66  

član od: 18.5.2010

sporočila: 4

18. maj 2010 21:39

ja in smo tam, kjer slovenceljni več vemo o dalmatinskih jedeh, kot oni. zakaj še ni noben slovencelj odprl ribje restavacije na obali? ker noben dalmatinc ne zna naredit kranjske klobase! najbolje, da jim mi povemo, kako se naredi dober brodet, mogoče bodo ugotovili, da so vsa ta desetletja jedli slab brodet camper66

neznan uporabnik

19. maj 2010 6:22

Hihi, tale z brodetom za ribiče v starih časih je pa dobra!! Ampak danes so drugi časi, ljudje moji: zvrcneš magari opolnoči sred morja in naročiš fast food, "Halo Kitaj'c" priglisira ajnscvajdraj! japaja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. maj 2010 8:40

Ne pogovarjamo se o tem koliko slovenceljni vedo o dalmatinskih jedeh, ampak o tem če brodet zmrznit ali ne, kar uporabnico zanima.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

19. maj 2010 8:43

Kolega Camper 66 dobrodošel med nami. Vedno sem vesel, če se priključi kakšen nov moški član in popestri kulinarično sceno. No ti jo boš zagotovo vsaj začel si precej na trdo . Ne dvomim, da si mojster v pripravi brodeta in kranjskih klobas ampak verjemi, nisi sam in edini. Je pa malo mimo da ob dveh in zaradi v bistvu zelo simpl jedeh celotno nacijo zmerjaš z "slovenceljni". Ker nenazadnje nisi Svetlana Makarovič da bi ti to pritikalo. Tako da, stopi malo počasneje. lp hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti