Sirotka

Valenija  

član od: 9.11.2004

sporočila: 11

5. dec 2004 21:25

Si vit je izdelek Celjske mlekarne, ker je prodaja bila slaba izdelka že lep čas ne izdelujejo več. Sama sirotka je zelo neokusna, če imate pa predelane napitke pa veste kaj vam še ostane po vseh dodatkih, homogenizaciji, pasterizaciji... za telo koristnega. Pinjenec bi pa pila samo če bi bila na smrt bolana. Da bi mlekarne pinjenec in sirotko prodajale, je vsaj v sloveniji premalo kupcev, da bi se s proizvodnjo sploh splačalo. Valenija

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

5. dec 2004 21:54

Pinjenec od mercatorja je čisto druga stvar, je tak kot jogurt. Pravega pinjenca, tiste vode, ki ostane pri predelavi masla, pa tud jaz ne bi pila. lp juhica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. dec 2004 22:51

Zivjo, v poletnih pociticah sem pri babici redno vsak dan delala maslo in smetne, ki je 1 noc odlezala v hadliniku in se je potem lepse stepla v maslo - zato je ostalo tuid vec pinjenca. slisala sem, da je zdrav in ga poskusila, okus pa mi je bil presenetljivo vsec! Tekocina je bial bela kot mleko (ok, mogoce malenkost manj, ampak se vedno bele barve) in prijetnega sladkastega okusa. Taksnega se v trgovini ne da kupit, ce bi se ga pa dalo, bi ga kupovala.... ...tudi jaz sem imela na zacetku malo presodkov, pa mi je bil potem okus zelo vsec - celo BOLJE kot mleko! Res, presenetila sem tudi samo sebe :) LP Zala

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

6. dec 2004 11:16

Kaja, če bi radi dobro domačo sirotko, jo sami naredite, saj je čisto enostavno, povrhu dobite zraven še zelo ukusno skuto. Boljše ni na svetu! Glejte recept DOMAČA SKUTA IN SLANI SIR, avtojra Jade. Pa veliko uspeha in lep dan.

Sasha  

član od: 23.11.2003

sporočila: 11

19. dec 2004 14:40

V Intersparu (in drugih hipermarketih) imajo že kar nekaj časa tudi napitek iz sirotke "Campina" (okus ribeza ali tropskega sadja). V Avstriji imajo na ducate različnih vrst - Hofer ima svojo, potem Lattella (meni najboljša), praktično vse lokalne mlekarne. Vse imajo dodan okus sadja in imajo približno enako sestavo (precej manj beljakovin kot prava sirotka). Meni so ti napitki iz sirotke dobri in jih rada pijem. Problem je samo, da se pri nas ne dobi nič kaj različnih (razen omenjenih - Campina in Spar znamka). Saša

marusaaa  

član od: 25.10.2010

sporočila: 1

14. maj 2011 12:36

Pozdravljeni!

Slučajno sem vdela ta forum o sirotki. Hotela sem vam samo povedati, da ima moj oče doma kmetijo in prodaja ovčji sir, skuto in tudi sirotko.

Za več informacij lahko pokličete na tel. številko: 041 363 207 (Damijan)

 

Lep pozdrav

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. maj 2011 21:14

marusaaa, fino bi bilo vedet odkod ste...

 

lp

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. maj 2011 0:20

če pa bi radi imeli od sirotke le njene beljakovine in nekaj aditivov, kupite whey napitke. imajo jih v trgovinah s športno prehrano, pa mislim da tudi v mullerju

www.mojalbum.com/naredilaana

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

26. nov 2011 9:19

Mi lahko kdo razloži sledeče:

Je tekoča frakcija pri pripravi domačega kefirja (torej tisti tekoči del kefirja, ki ga vidiš, če pustiš kefir nekaj časa stati) približno enake sestave kot sirotka, dobljena pri pripravi skute?

Hvala za odgovorein lep pozdrav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti