Goveja juha!

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

tema odprta - 23. maj 2004 13:15 | ogledi: 5.375 | odgovori: 10

Rada bi kakšen predlog, kaj narediti, da je goveja juha bistra (moja je sicer po okusu dobra, vendar je vedno motna).

Hvala.

Nada

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. maj 2004 13:36

Morda vam preveč vre, kar je tudi lahko vzrok za motnost?!! lp, lidka

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

23. maj 2004 13:47

Kaj pa daš v juho? Tudi jaz sem včasih imela problem z bistrostjo juhe, ker sem jo kuhala samo z mesnimi kostmi. Zdaj dodam še koščkem mesa, polega zelenjave pa še surovo jajčno lupino. Juho skoraj vedno kuham v ekonom loncu, pa ni nikoli motna.

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

23. maj 2004 14:41

Kuham jo v ekonom loncu. nadaM, tole z jajcem (hvala) sem pomoje že nekje slišala, pa nisem bila sigurna... Ne dam samo kosti, ampak tudi meso (pa saj se ga da za kaj porabiti)... Nada

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

23. maj 2004 16:05

Ja baje jajcna lupina pomaga, pa pravijo da tudi ugasanje vzigalic v juhi....samo to res nebi probala. Jaz jo kuham vedno v AMC sistemu s secoquic pokrovko(ala ekonomc) in v 15 minutah je kuhana, odlicna. se nasa stara mama stalno hvali mojo juho,ceprav ni prav nic "mahnjena" na hitro kuhanje. V juho vedno dam kos govedine s kostjo, malo piscanca, por, korenje, petrsil, zeleno, cebulo, cel poper, sol in vodo seveda. Pa se to, rezance za zakuho vedno skuham posebaj, nikoli v juhi....mogoce zaradi tega postane motna. ANJA

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

23. maj 2004 18:23

Tudi jaz zakuho za juho (rezance, oz. pri nas večkrat riž z grahom) skuham posebej v slani vodi. Direktno v juho zakuham razne žličnike (gresove, vranične ali jetrne) pa juha kljub temu ni motna. Sem pa nekje slišala, da je dobro, če daš v juho opečeno čebulo, pa mislim, da je to le zaradi boljšega okusa. Mnogo čistih ju želim

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

23. maj 2004 20:13

Hotela sem nekaj pripomnit glede goveje juhe. Če je definicija goveja - je zraven tudi mesek - zelo previdno izbran pri mesarju in uporabljen kasneje za glavno jed z.....Če je juha kostna se v njej kuhajo.......Če je zelenjavna...... Res pa je, da čebulo prej opečem na žalost kar na plošči in drugo polovico čebule dam vedno v čebulnem ovitku. To da juhi barvo - kot pirhom. Naj povem, da je juha taka ali drugačna pri nas zakon - razen ob planinskih potepanjih, ki niso blizu planinskih koč ). Pogrešam ideje glede novih idej juharjev. Je res v presvetlem mestu restavracija, kjer so specializirani za jedi z žlico ali pa sem to samo sanjala. Lumpica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

24. maj 2004 10:34

Pravijo, da juha mora vreti tako, da se dve ženski kregata: ena pravi, da vre - druga, da ne vre. Jaz jo delamo tako: meso in kakšno kost - dam v hladno vodo in na plin. Pustim, da zavre oziroma, da se naredi pena. Sproti snemam peno. Odstavim s plina in dam na električno ploščo na najnižjo stopnjo. Na polovici časa kuhanja juhe dodam: korenček, velik kos zelene, peteršilj (koren in zelenje), listek ali dva pora, na plošči prepraženo čebulo, polovico paradižnika in med prsti žafrana ter posolim. Juho pokrijem in pustim, da se kuha, približno 3-4 ure. Skoraj da se sploh ne vidi, da bi vrela. Precedim skozi cedilo, zavrem (spet ne tako, da bi "v r e l a", dodam notri rezančke, še minutko počakam, da se rezanci dvignejo, kot da bi hotela juha zavreti, pokrijem s pokrovko in pustim 10-15 minut, posujem z narezanim peteršiljem in potem pa na mizo. Groze me je, če pri komu vidim, da juha kar "frči" od vrenja, ali pa, da se potem rezanci kuhajo in kuhajo, juha pa kar šprica od vrenja. Juha mi ni nikdar motna. LP

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. maj 2004 11:01

Moja juha tudi parkrat ni bila bistra, vendar je moj štedilnik premočno gorel, tudi če sem kuhala na najmanjšem gorilcu... Pred parimi dnevi sem imela mojstra, ki je moj štedilnik spravil v red in omenila sem mu prav to, da ne morem kuhat goveje juhe, ker mi preveč vre, kar sigurno ni v redu. Sedaj imam to urejeno, vendar juhe še nisem kuhala... lp, lidka

DEBL  

član od: 4.5.2004

sporočila: 2

24. maj 2004 11:33

Juha ne bo motna, če daš poleg ostale zelenjave v juho kuhati manjši košček sveže ali zamrznjene paprike. Juha naj vre počasi. LP, Darja DARJA KORITNIK

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

24. maj 2004 12:04

Juha mi postane motna, če jo slučajno podlijem. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti