Vzgoja sadik

tema je zaklenjena

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

1. jun 2016 9:19

Prednost domačih semen je tudi, da bolje kalijo, so prilagojena na našo klimo....

Z uporabo semen, ki so prišla od nevemkod, pa se je prineslo že marsikatero bolezen, škodljivce....

trac

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

1. jun 2016 9:27

Blitvo, raštiko, korenje, kolerabo mi nabiramo čez celo leto.

Pomoč če že prosiš za nasvet se potem vsaj prepričaj o vsakem odgovoru, ne pa da ga vnaprej obsodiš da nima pojma 

testeninca

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

1. jun 2016 10:55

pomoc je napisal/a:
Res ne vem katere vrste zelenjave raste čez celo leto saj se nikoli nisem res zanimala.

pomoc

V tem primeru pa hitro v knjižnico po kakšen vrtnarski priročnik (namig: obstaja eden s točno tem imenom) in boš tam dobila informacije zase, ker najbolje veš, kakšne pogoje imaš in boš na podlagi tega dobila izbor rastlin zase.

Moj vrt se sicer strinja z @anaeva, blitvo, solato, korenje, ohrovt in peteršilj smo pobirali tudi pozimi, ko se je otoplilo sem omenjene zadeve prekopala in posadila nove, ampak to je bilo na mojem primorskem vrtu, verjetno ni povsod tako.

@marjja kako trapasto vprašanje, no  odvisno katero sorto imaš, iglavce porabiš za ježke dekorirat, listavce pa v solati, logično 

pomoc, kakšen bonsai pa si sejala?

pucca

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

1. jun 2016 13:04

anaeva je napisal/a:
pomoc je napisal/a:
Vprašala sem katere vrste zelenjave raste ves čas čez celo leto in se lahko nabira?Se mi pa ne zdi, da ima anaeva veliko znanja glede na to kar je napisala zelo težko verjamem kaj je res? Da korenje, blitva, listnati ohrovt raste ves čas in se ga nabira?

Nikoli pa me ni zanimalo kje bi lahko semena kupila, ker imamo veliko izbire pri nas ali pa kje drugje. Če te tako zelo jezi Aliexpress. Dobila iz semen borovnico, ki mi raste lepo na oknu prav tako moj bonsai.

Ne potrebujem pa domačih semen. Hvala

pomoc

Bi verjela da sem lansko korenje nabrala še včeraj in da ga imam skozi v zemlji?Da uporabljam tako korenjevo listje kot koren sam.Imam tudi Črni koren,in ne ni iz Aliekspresa ampak je domače proizvodnje.

In da blitvo obtrgujem celo leto,tudi pozimi.

Kakor hočeš,nasvet je bil dobronameren .Tule na Cuprniji je sicer Bog bolj z prazno vrečo hodil,ampak znamo pa veliko in veliko damo na domačo proizvodnjo.

Ne bi bilo slabo če bi tudi ostali :).

 

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Glede na to kar si napisala je bilo zelo težko verjeti. Anaeva piše: Borovnica bo žal tudi težko prišla ven iz semena in v lončku na oknu žal res ne bo uspevala. To je moja borovnica, ki raste na okenski polici.    

pomoc

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

1. jun 2016 13:09

pucca je napisal/a:
 
 

@marjja kako trapasto vprašanje, no  odvisno katero sorto imaš, iglavce porabiš za ježke dekorirat, listavce pa v solati, logično 

pomoc, kakšen bonsai pa si sejala?

pucca

Ja, saj, sem res trapasta, tudi jaz si bom naročila seme bonsaia, da ga bomo jedli celo leto.

marjja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

1. jun 2016 13:14

pomoc

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

1. jun 2016 13:19

Večna optimistka!

marjja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

1. jun 2016 13:27

Če bi bilo tako veliko borovnic kot je na sliki bi bilo super.

pomoc

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

1. jun 2016 13:36

  Če boš imela pa res toliko borovnic, potem pa res , ampak saj veš, slika je slika in na sliki so lahko tudi umetne.

mopsika

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

1. jun 2016 14:45

Če hočeš, da borovnica sploh obrodi, mora imeti zelo kislo zemljo (tako je priporočilo tudi na strani, kjer si kupovala semena). Kokosova vlakna ne bodo dovolj.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti