Pesek in noj

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. avg 2015 12:27

Sandra_a je napisal/a:

Poleg vsega tega pa ni zanemarljivo niti to, da ti zdravnik najraje pač nekaj predpiše in te čim prej pošlje ven iz ordinacije... Ker lažje je nekomu reči ti imaš depresijo, jej zdravila, kot pa se poglobiti v to, zakaj je nekdo bolan in odstraniti vzroke, pomagati človeku spremeniti situacijo v kateri se je znašel ali kaj podobnega... Po mojem mnenju in izkušnjah veliko ljudi, ki pri drugačnem pristopu morda niti ne bi potrebovali zdravil, dobijo pač kupček receptov, ker je tako prej gotovo in je lažje... Da ne omenim koliko od takšnih ljudi potem ugotovi, da jim tablete ne pomagajo in opazijo še dodatne negativne stranske učinke in nazadnje prenehajo z jemanjem...



Sandra_a

 

To pa itak.

Pa da ne omenjamo, da se lahko razvije še odvisnost od teh kvazi narkotikov.

(Na to temo bi me sicer precej zanimal tudi podatek o porastu poklica psihiatrije v Slo. in nasploh v razvitem svetu)

Life is war against boredom~

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

1. avg 2015 12:54

Ma ljudstvo malo preveč meša stvari. Če se ti nekaj hudega zgodi, ali izgubiš nekoga od najdražjih, potem seveda občutiš žalost, strah, jezo, črni obup, občutek nemoči in še pa še. Če spiskaš življenjske prihranke v igri na srečo, seveda imaš vse razloge za obup in strah. Ampak to ni depresija. To je znak, da je s teboj vse v redu; ne bi bilo, če bi ti ob tem srce igralo od veselja, ali pa če ti recimo hudo zboli otrok. Depresija je pa bolezen. Bolezen, ki ne nastane zato, ker bi te zaradi nesreče v življenju obhajale temne misli - ampak bolezen, ki povzroči, da te obhajajo zelo zelo temne misli. Pred leti je v eni temi tekla razprava o depresiji in je neka gospa napisala, da "vi kar, ampak jaz si pa depresije ne morem privoščiti". To ni nekaj, kar "bi si privoščil", to je - bi lahko rekli - ko si usoda privošči tebe (pa ne tista, ki si jo po neumnosti sam spraviš nadse). Bi bilo dobro, da bi malo razčistili, o čem govorimo.

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. avg 2015 13:19

Že res, ampak verjetno se obema vrstama predpisujejo enaki antidepresivi, ali mar zdravniki prvo vrsto bolnika, ki je nesrečen iz nebolezenskih vzrokov, napotijo k psihiatru?

Life is war against boredom~

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

1. avg 2015 13:22

Zavedati se je treba tudi tega, da je depresija zelo širok pojem. Vedno sem mislila, da je depresija pač oni občutek, da bi se človek najraje zavlekel v temen kot in z nožem "špilal violino po žilah". Ampak to ni to. So mi šolani v tej smeri strokovno razložili, ko je zadeva doletela  mene. Pa nisem niti poskusila violinskih not preko žil, niti mi to ni na kraj pameti prišlo. Ne norčujem se, da ne bo pomote. Depresija spremlja dosti mojih znancev in znank, kaže pa se na tisoč in en način. Noben pa ni prijeten. Ne za okolico, ne za nosilca.

Lp od R.

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

1. avg 2015 13:24

MiriBon, k psihiatru gremo lahko tudi na lastno pobudo. Brez napotnice. 

 

Lp od R.

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

1. avg 2015 14:14

limnol je napisal/a:

Ma ljudstvo malo preveč meša stvari. Če se ti nekaj hudega zgodi, ali izgubiš nekoga od najdražjih, potem seveda občutiš žalost, strah, jezo, črni obup, občutek nemoči in še pa še. Če spiskaš življenjske prihranke v igri na srečo, seveda imaš vse razloge za obup in strah. Ampak to ni depresija. To je znak, da je s teboj vse v redu; ne bi bilo, če bi ti ob tem srce igralo od veselja, ali pa če ti recimo hudo zboli otrok. Depresija je pa bolezen. Bolezen, ki ne nastane zato, ker bi te zaradi nesreče v življenju obhajale temne misli - ampak bolezen, ki povzroči, da te obhajajo zelo zelo temne misli. Pred leti je v eni temi tekla razprava o depresiji in je neka gospa napisala, da "vi kar, ampak jaz si pa depresije ne morem privoščiti". To ni nekaj, kar "bi si privoščil", to je - bi lahko rekli - ko si usoda privošči tebe (pa ne tista, ki si jo po neumnosti sam spraviš nadse). Bi bilo dobro, da bi malo razčistili, o čem govorimo.



Sonja

 

Se popolnoma strinjam. Ravno zato mi grejo lasje pokonci, ker se množično delijo recepti za zdravila, ki so dejansko namenjena depresiji tudi tistim, ki jih je v trenutno psihično stanje pahnilo trenutno dogajanje ali življenjska situacija. Jasno je, da takšnemu človeku nimajo ta zdravila kaj dosti koristiti, ker mora pač spremeniti nekaj v svojem življenju, preboleti izgubo, prebroditi trenutno krizo ali karkoli že je vzrok slabega počutja. Sama sem doživela obisk zdravnika zaradi hude nespečnosti po izgubi bližnje osebe in mi je po parih vprašanjih, brez kakšne hude debate predpisal tablete za pomiritev/spanje ali kaj so že bile (več ne vem, ker nisem niti ene pojedla) in me napotil domov. Hvala lepa za takšno pomoč... Vzela sem se v roke, prebolela vse skupaj in začela normalno spati. Zato ni prav, da sodimo število obolelih za depresijo po izdanih receptih za antidepresive, ker v tem primeru so številke precej nerealne...

Sandra_a

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

1. avg 2015 17:25

Vrtejbenka je napisal/a:

Edina je, ki je imela jajca, poslikat in pokazat slike na zidu, kaj vse se na tržnici vrže stran, pa ste kaj komentirali? Ne, niste, oziroma nas je malo, pa ne iz posmeha, prej iz obupa.

Vrtejbenka

Kaj pa če nas kar nekaj meni, da "ahanje" in "ohanje" in "lajkanje" ( kakšna beseda) bore malo pripomore k večjemu blagostanju državljanov. Dobi pa peščica njih tisti vsem dobro poznani blažen občutek, češ, nekaj sem pa le naredil

Sicer sama avtorica pravi, da slika pove več kot tisoč besed 

lp

mzm

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

1. avg 2015 17:41

Končno en pameten komentar....

Vrtejbenka

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

1. avg 2015 18:55

Ta statistika, ki jo je Maygrace na začetku napisala, je zelo žalostna, in na žalost resnična.

Le zakaj je toliko izdanih receprov za antidepresive, zakaj se število rojstev za odtenek razlikuje od številke umrlih (škoda ker še to nisi napisala Mygrace), in zabrinjavajoče število alkoholikov? Treba se je malce zamislit.

In ja, najlažje je biti noj, pa glavo v pesek... če pa kdo o tem spregovori...

SMARTY1

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. avg 2015 23:28

SMARTY1 je napisal/a:

In ja, najlažje je biti noj, pa glavo v pesek... če pa kdo o tem spregovori...


SMARTY1

 

... je pa to ful težko .. napisat na forum

 

 

da ne rečem, da po takšnem družbenokoristnem pisanju na vsako sekundo ozdravi 1,5 slovenskega depresivca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti