Noži

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

7. feb 2006 22:55

Tudi jaz poznam to vražo, če pa ga že podariš, pa moraš to osebo z nožem simbolno zbosti - se je dotakneš z konico noža (seveda samo dotakneš, da se ne bo kdo ustrašil) No, samo še ena zanimivost. Drugače pa lahko priporočam nože Solingen in pa Sanelli (zelen in rdeč ročaj) - sem super zadovoljna z obema. Maša Sporočilo je spremenil(a) janmasa dne 07. feb 2006 23:21:16

deda  

član od: 25.1.2006

sporočila: 5

8. feb 2006 1:44

a pa pozno kdo trgovino v LJ oziroma solingenov komplet (cca 5 kosov) za 25 tisocakov??? se sploh dobi kaj za ta denar? deda

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

8. feb 2006 15:03

Veri, imela sem keramični nož, zeloooo drag, ki mi je padel na tla in se odlomil . LP, Tanja Tanja

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

8. feb 2006 15:24

Drejcek, sem že naročila brus za brusenje nožev. Sem že pred časom brala komentarje, da je zelo v redu. No, sdaj si mi pa ti pomagal z linkom, da sem lahko naročila. LP, Tanja Tanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. feb 2006 17:33

Nekoč je gospod iz slovenskega protokola pojasnil, da se orožje( torej tudi ostri predmeti kot je nož) v diplomaciji ne podarjajo. Ko je do takega spodsljaja prišlo, je obdarovanec poslal po pošti simbolični kovanec. Jaz sem nekoč podarila nože za ribe in sem si pustila plačati 1 tolar. Pojma nimam o metalurgiji, vendar pranje z vročo vodo ne more "stumpat" noža, saj ne postane mehak in upogljiv, torej ne zgubi na lastnosti kovine, če ga opereš z 37 st vode. Mislim, da to navodilo izhaja še iz časa, ko so imeli drugačne materiale, ki so se pri samem rezanju že zvili.Ko brskam po spominu, se mi zdi, da sem dejansko to tudi nekje prebrala. Da je veljalo za čase pred sedanjo kvaliteto.Zagotovo pa noži niso za v pomivalni stroj. Pred tremi leti sem nekaj pekla pri moji sorodnici mojih let, ki je dobila mikser za poroko v letu 1979. Ker so ji rekli, da mikserja ne sme prati, naj povem, da je bil tako ogaben, da sem se ga takoj lotila z detergentom in krtačko, pa še z zobotrbcem, ker se mi ga je gabilo vzeti v roke. Ona ga je obrisla samo z vlažno krpo, sicer pa je kao obsedena s čistočo. Toliko o nesmislenih navodilih. Želim Vam nože, s katerimi boste z veselnjem pripravljaji hrano. frina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. feb 2006 19:04

http://www.schneidwaren-solingen.de/shop/artikel/a296 Jaz pa iscem tale noz, ki dekorativno reze zelenjavo in sadje - zgleda kot valovitka. Saj ni treba, da je od Solingena. Sem sprasevala okoli, pa so imeli vse druge razen tega. V WMF kolekciji ga nisem zasledila. Loni Makaroni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

8. feb 2006 21:25

Tudi jaz bom malo pristavila lonček... pravijo, da se noži in šivilski pribor ne podarjajo. Pozravček!

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

9. feb 2006 10:08

Loni,na web kulinariki so imeli ponudbo dekorativnih nožev,ampak ne vem če imajo še.Sicer pa take in podobne zadevce jaz nabavljam čez mejo v Gorici(I). Bernarda

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

8. jun 2006 13:36

Poskusite s Tupperwarjevimi noži. Glede na to, da so dobri noži dragi, cene niso previsoke. Lahko pošljem katalog! Monika: 041/541-893 JAMONI

gegy  

član od: 8.3.2007

sporočila: 5

8. mar 2007 18:01

Mislim da je povsem odveč govoriti o nožih tako in drugače ,poceni in dragih,lepih...,saj je vsakomur jasno,da za malo denarja ne more dobiti zelo dobre stvari. TOREJ ! Sem mesar, ki si je na ta način kruh služil dobrih 17 let ,potem pa so odkrili moj drugi talent "kuhanje".Sedaj sem pa kuhar v hotelu že 9 let in uporabljamo izklučno nože SWIBO. Kot mesar sem uporabljal nože znamke DICK in Wiktorinox,vendar vam lahko zatrdim,da med njimi ni nobene bistvene razlike v kvaliteti,razen v načinu ostrenja in v ceni.Swibo je približno 30-40 % cenejši id obeh ostalih.To pa gre na rovaš dobrega uvoznika(http://www.trbovc.com/),ki ni preveč pogolten na denar,pa tudi o izbiri noža vam bo dobro svetoval.Torej poizkusite delati z dobrim nožem pa boste prijetno presenečeni. In še nasvet :nož izgubi ostrino,ko ga daste sušit med krožnike,skodelice in jedilni pribor,nikakor pa ne zaradi pranja z vročo vodo. Gegy gegy Sporočilo je spremenil(a) gegy dne 08. mar 2007 18:05:52 Sporočilo je spremenil(a) gegy dne 10. dec 2008 22:25:43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti