Masterchef slovenija

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

28. maj 2015 15:35

zzak1977 je napisal/a:
Meni ne gre v račun, zakaj mora biti master chef omejen s časom, pripomočki in sestavinami. Koncepta sploh ne razumem.

Naj bi predstavili vrhunsko jed v vsej pogledih, nimajo pa niti osnovnih pogojev izpolnjenih za takšno nalogo.



Commis débarrasseur

 

S tem se pa popolnoma strinjam.

Res bi nastale še lepše, izpopolnjene jedi z večimi možnostmi izbire sestavin in pripravo. Jaz si npr ne predstavljam v eni uri narediti testenine in jih še skuhati, seveda z raznimi omakicami, mesom, zelenjavo, itd itd, poleg. Čips pa, naribaš in šibaš s tem v pečico ali olje, tačaš pripravljaš drugo.

Še več pa pri sladicah, kjer rabiš veliko časa.

Za jedi, ki bi še bolj navdušile, če treba več časa.

Ali pa narediti jed v 20-ih minutah v izločitvenem boju. Jaz v tem času niti slučajno ne pripravim jedi, kaj šele da bi postregla in za piko na i servirala na krožniku.

 

Isto omejene sestavine. Lahko bi bilo omejeno na to, kaj je izhodišče jedi, na čem mora biti povdarek (kot je bila npr rdeča pesa), ostalo pa po izbiri. Ker v končni fazi tudi v restavracijah niso omejeni na sestavine oz se jedilnik temu prilagaja.

 

Sej ok, tak Masterchef je, ampak jed v eni uri, potem pa kritike. Res moraš biti zbrat in dober v kuhanju, da zmoreš.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. maj 2015 16:00

Pa saj nima veze, ker so itak vsi v istem zosu, z istimi pogoji, gre se pa za tekmovanje. 

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

28. maj 2015 16:53

Jup. Pomojem s tem poskušajo dosečt neko napetost, da se več dogaja. Pa konec koncev tudi, da imajo na koncu kaj za skritizirat, ker če bi imeli vsi dovolj časa, bi vsi na koncu prišli do super jedi. 

the tina

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

5. jun 2015 7:21

Iščejo osebo iz neke skupine ljudi, ki je imela interes, da sodeluje  (za naziv prvi Masterchef v Sloveniji)  in ki je sposoben prenesti pritisk količine in vrste sestavin, ter predvsem časa. 

V letih, ko smo zidali, sem hrano pripravljala sama in vcasih je za mizo sedelo do 25 ljudi. Hrana je morala biti postrežena ob določeni uri (da ni zidarija trpela), v določeni količini (prazen žakelj ne stoji pokonci) in seveda, dobro je moralo biti in so prijatelji vedno z veseljem prišli pomagat. In vse to po 3x na dan... V kuhinji sem delala sama...

Evo, tudi v naših "navadnih" življenjih so pritiski  pri kuhanju, kako da ne?

 

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

5. jun 2015 8:16

Tudi včerajšna izziva nista bila lahko...če nisi še nikoli pripravljal jastoga, jim ni bila lahka..še dobro, da so jim namignili okvirni čas kuhanja.. sama ga še nisem delala, si ga pa želim.

In drugi izziv..ta crockenbush... naredit cca 70 profiterolov, skuhat slaščičarko kremo, jih nadevat, skuhat sladkorni sirup, zložit v piramido in še "polaskat" jo...in to v uri in 45 minut ...mislim da je bil težek izziv.

Težavnost se stopnjuje..in kot v Gostilni, tudi tukaj (žal) prevladujejo moški.

Vrtejbenka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4315

5. jun 2015 8:48

Ker mi tega dela oddaje, kjer so delali crockenbush, ni uspelo pogledat, me zanima, če je komu uspelo to naredit v tako kratkem času.

rrr

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. jun 2015 8:48

Zakaj žal Vrtejbenka , kaj te tako moti pri tem. Smo pač moški mnogo boljši kuharji kot ste ženske in to je to pa je tebi prav ali ne .

hedonist

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

5. jun 2015 8:59

Ne Ribaracarak..dokončal ga ni nobeden.. Hedonist, sem samo napisala moje osebno mnenje, pa saj ga lahko, a ne? ..pa če je tebi prav ali ne.

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

5. jun 2015 9:24

Vsi imajo enake pogoje, koncept je kot je. Vsi se pred začetkom priprave jedi seznanijo s kuharskimi tehnikami,ki jih morajo uporabiti, ali jim priporočajo, da jih uporabijo,veliko nasvetov, navodil in učenja je, preden se lotijo dela, kar mi potem vidimo na ekranu.

 

Cilj oddaje je pač v eni uri iz določenih sestavin nekaj pripravit. Ni zdaj to oddaja,v kateri bi se individualno izkazovali, za te namene so druge oddaje. 

 

Sicer se pa vidi, kakoscenarije deluje. Ko so kdaj imeli prosto izbiro sestavin, so si izbrali, kar najbolje obvaldajo,potem so pa sestavine med seboj morali menjati ...  Pa se znajdi.

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

5. jun 2015 10:05

hedonist je napisal/a:

Zakaj žal Vrtejbenka , kaj te tako moti pri tem. Smo pač moški mnogo boljši kuharji kot ste ženske in to je to pa je tebi prav ali ne .

Lastna hvala, ve se, cena............

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti