Masterchef slovenija

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

27. maj 2015 17:41

Snemanje šova je že konec! Snemali so praktično vsak dan, stanovali pa so v najeti hisi v Ljubljani.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

27. maj 2015 18:43

Noro, zdaj ko to vemo sploh ne rabimo več gledat 

Vesnuska

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

28. maj 2015 7:27

Jaz sem sele zdaj opazila, da je Miha vodja restavracije. Sem bila prepričana, da je to šov za kuharje amaterje... 

V eni izmed prejšnjih oddaj je eden od "sodnikov" dejal, da surovo meso nima kaj iskat v Masterchefu. Tako sem včeraj pričakovala Jernejev odhod (ker je serviral surovo svinjsko ribico), amapk ne...šla je Zala...  Zanimivo mi je tudi bilo, da so sodniki poskušali njeno omakico iz gozdnih sadežev ločeno od ostalih komponent, ki so bile na krožniku in seveda je bila prekisla, polenta, ki so jo tudi posebej poskušali, pa seveda premastna... 

Ok saj ne rečem, da se je nekaj časa šlepala, ampak da je bil njihov prvi naveden argument za odhod ta, da lovi zadnje sekunde, pa mi ni bilo všeč...

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

28. maj 2015 8:33

Zdaj pa postaja oddaja bolj gledljiva...ostali so boljši kuharji, razen kakšne izjeme...naloge so kar zahtevne, njihovo krožniki pa so lepi, predvidevam da tudi dobri...naredit trihodni menu, kjer je rdeča pesa rdeča nit  , ni prav lahko...večinoma nas rdečo peso naredi v solati ali pa popeče..dobro obvladajo raznorazne omakce, pa razne pireje.. in čipse za hrutljavost... veliko uporabljajo polento...ta Sašotova ideja pesto med dvema rezinama polente in potem popečeno je dobra, doma delamo polento, pesto..skupaj pa res še nikoli...pa včerejšni izziv s tem barantanjem..kakšne dobre jedi so naredili..koromačevo juho, kateroi si sam doziraš pikantnost z modrim sirom, raviol z radičem in res lepa Mihotova sladica, mafin z skuto, modrim sirom in sladko orehovo omako, mislim da je bil med vmes.... hruška in siri pa itak pašeta skupaj.Vse to v eni uri.. ko imaš en par sestavin, dobit idejo, poiskat sestavine, različne tehnike obdelave živil, okusi, postavitev..recte kar hočete, meni so dobri.

Ja Miha je gostinski tehnik..toda ni samo on v kulinariki..Tjaša je res da študentka višje strokovne šole za gostinstvo in turizen, najbrž se kaj o kulinariki tudi uči, Karmen se ukvarja z kateringom, se pravi ,da je tudi v kulinaričnih vodah doma..ni pa rečeno, da je to plus...tudi Mihovi krožniki so bili enparkrat slabo ocenjeni.. Glede surovega mesa pa eno je surova svinjska ribica, drugo pa surov piščanec.. mi je bil pa Dorianov krožnik Štefani pečenka z poširanim jajcem lep in dobra ideja.. žal ga je surov piščanec poslal domov.

Sodniki pa so realni... malo so se "pobljšali" 

Vrtejbenka

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

28. maj 2015 10:46

Kolikor jaz vem je Miha (bil) vodja strezbe v eni ljubljanski restavraciji.

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

28. maj 2015 11:19

Saj vem, da je lahko takole modrovati s kavča... ampak meni se jedi malo prveč 'ponavljajo'. Vedno so eni pireji, pa omaka z ribezlom, pa korenjevi hrustavčki...

trac

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. maj 2015 12:44

Očitno so se prej to učili delat, zdaj pa uporabljajo po svoje. 

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

28. maj 2015 13:17

Meni ne gre v račun, zakaj mora biti master chef omejen s časom, pripomočki in sestavinami. Koncepta sploh ne razumem.

Naj bi predstavili vrhunsko jed v vsej pogledih, nimajo pa niti osnovnih pogojev izpolnjenih za takšno nalogo.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

28. maj 2015 13:56

V takih showih ne gre za to, kaj se nam zdi prav,pač pa je določen scenarij. Torej; v določenem času naprediti nekaj kot ti določijo. Idealno za improvizatorje oziroma tiste, ki se najboje znajdejo v dani situaciji, n katero sam nima kaj prida vpliva.

 

Scenarij vse diktira, scenarij.

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

28. maj 2015 14:49

Speed chef torej?

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti