Masterchef slovenija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jun 2015 10:27

Glede tega, zakaj so praviloma moški bolj uveljavljeni kuharji, imam svojo teorijo.

Sposobnosti so enako razdeljene med spoloma, le interesi so različni.  Ženska se odloči za kuharski poklic, ker se to od nje pričakuje, moški pa zato, ker je nad tem navdušen. Izhodišča so različna.

Ženske oddelajo kariero v kaki menzi, kjer delajo eno fazo, ali pa kot pomožne kuharice v boljšem lokalu. Praviloma  so moški vnaprej določeni za šefe in jim v praksi dajejo tudi več možnosti. Če gledamo samo izobraževanje med delom, moški lažje oddide od doma, npr. v tujino za nekaj mesecev, ženska ne more, ker običajno skrbni za družino in ker so njene potrebe drugotne.

Na kratko, moški in ženska v kuharstvu kot poklicni dejavnosti, običajno nimata enakih izhodišč, kasneje pa ne enakih možnosti. Tudi v ljubiteljskem je tako. Na tem forumu je le nekaj moških, pa tisti se grejo zares, manj je samo opazovalcev, opazovalk pa je kar precej.

Po moji teoriji sta moški in ženska enakopravna, z določenimi omejitvami pri sposobnostih, ki oblikujejo interese, nikakor pa nimata enakih pogojev, kar velja za vse poklice,

F r i n a

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. jun 2015 10:59

Zanima me, če je kdo delal in seveda kako, te kandirane vrtnice, kot so jih imeli za dekoracijo pri tej  sladici crockenbush.. same lističe sem že pomazala z rahlo stepenim beljakom in potresla z sladkorjem..nekaj je uspelo nekaj ne...cel cvet pa mi uspel, so se lističi mi limali.Te vrtnice, ki smo jih videli v oddaji pa so bile res lepe.

Vrtejbenka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

5. jun 2015 11:51

Evo, tu pa je pravilen zapis tega krokenbuša, da ne bi slučajno kakšno perje spet letelo - CROQUEMBOUCHE.

 

rrr

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. jun 2015 12:06

Smarty1 hvala...saj nekako tako sem delala...toda celih cvetov mi ni uspelo, malo jih imam na sumu da so vrtnice bile malo posušene, dehedrirane... ker sem lističe posebej na tenko namazala z beljakom, potresla sladkor in tako dalje..toda so se mi eni kar med seboj sprijeli..ne gleda ali sem držala cvet, ga obesila ali dala na peki papir.

Ribaracarak..pa naj leti.. je treba kožuščke prevetrit ...

Vrtejbenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

5. jun 2015 12:15

ribaracarak je napisal/a:

Evo, tu pa je pravilen zapis tega krokenbuša, da ne bi slučajno kakšno perje spet letelo - CROQUEMBOUCHE.

 



rrr

 

Croques en bouche, če že.



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 05. 2015 12:16

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

11. jun 2015 7:20

Da se ne kuha samo na Kulinariki, so včeraj dokazali sodniki MasterChefa...imajo fuuuul dobre začimbe, nas vedno presenečajo z svojimi izbranimi okusi..če tako sodijo na raznih, res ta pravih kulinaričnih tekmovanjih... .

Vrtejbenka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

11. jun 2015 7:44

Meni je tudi tole včeraj bilo prav smešno. Miha je 10 stopničk nad Jernejem, pa so ga poslali domov z nekim bednim izgovorom. 

Vesnuska

luns  

član od: 2.11.2006

sporočila: 40

11. jun 2015 8:22

Mislim da lahko tudi nehamo gledat...je že jasno kdo bo zmagovalec.

luns

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti