Čiščenje pomivalnega stroja

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

30. jan 2015 19:18

mamamia je napisal/a:

Občasno, ko se mi zazdi, da je zaznati kak vonj iz pomivalca, dam kis in prazen stroj na pranje na 70 stopinj, drugače ne vidim potrebe po kakem dodatnemčiščenju. Izjema je le guma na vratih, kjer se včasih navbere umazanija, ampak to sproti pobrišem.



mamamia

 

celo kis uporabljaš waw :D

Ana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. jan 2015 22:19

flekica je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Občasno, ko se mi zazdi, da je zaznati kak vonj iz pomivalca, dam kis in prazen stroj na pranje na 70 stopinj, drugače ne vidim potrebe po kakem dodatnemčiščenju. Izjema je le guma na vratih, kjer se včasih navbere umazanija, ampak to sproti pobrišem.



mamamia

 

celo kis uporabljaš waw :D



Ana

 

Zakaj ga pa ne bi? 

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

31. jan 2015 3:44

mamamia je napisal/a:

flekica je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Občasno, ko se mi zazdi, da je zaznati kak vonj iz pomivalca, dam kis in prazen stroj na pranje na 70 stopinj, drugače ne vidim potrebe po kakem dodatnemčiščenju. Izjema je le guma na vratih, kjer se včasih navbere umazanija, ampak to sproti pobrišem.



mamamia

 

celo kis uporabljaš waw :D



Ana

 

Zakaj ga pa ne bi? 



mamamia

Iz strahu, da ti ne izpadejo lasje, mamamia!

Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. jan 2015 10:04

Moja draga mamaF ....., kot vedna na isti valovni dolžini. 

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. feb 2015 0:32

Mamamia 

malo sem s teme skrenila, a kaj morem, ko pa pomivalnega stroja, ki bi mi povzročal sive lase sploh nimam 

 

Moderator, se opravičujem!

Mojca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. feb 2015 8:02

mamaF je napisal/a:

Mamamia 

malo sem s teme skrenila, a kaj morem, ko pa pomivalnega stroja, ki bi mi povzročal sive lase sploh nimam 

 

Moderator, se opravičujem!



Mojca

Ah, daj no, pa grem še jaz malo mimo, jaz kisa za solate sploh ne uporabljam, za lase tudi ne. Sive sem imela preden sem nabavila pomivalni stroj, pa še tega ne bi imela, če mi ga ne bi mama lani kupila za okroglo obletnico. Mi je precej bolj povšeči moj pomivalni stroj na dveh nogah, pri temu s pregledovanjem "filtrov" ni težav, edino z rezervnimi deli zna biti problem .

 

Loni Makaroni

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. feb 2015 18:22

Loni

 

Tudi jaz imam doma kar 3 analogne dvonožne pomivalne stroje, a kaj, ko kar naprej uveljavljajo garancijo zaradi zamašenih filtrov Morda kupujem napačen šampon?

Mojca

bincka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 2

12. feb 2016 19:46

Pozdravljeni ,

pomivalni stroj občasno očistim tako, da v stroj dam 3 žlice sode bikarbone, v prostor za čistilo nalijem kis in operem stroj v prazno na najvišji temperaturi.

Filter pa očistim s čistilom za kuhinjo , da se razmasti, uporabljam čim manj strupena in agresivna čistila

predvsem prijazna okolju.

 

Ravnjak Otilija

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

12. feb 2016 20:30

Tablet za pomivalca ne uporabljam več, ker so mi zabasale odtočno cev. Najprej  smo sami poskušali počistiti , vendar je bil naš curek premalo močan, tako, da smo morali poklicati možakarja s kamero in z orodjem, da je zadevo očistil. Svetoval mi je, da naj raje uporabljam gel, ki se lažje stopi, kot tablete. Čistim ga pa tudi redno, s sodo in alkoholnim kisom, ker mi je prvi pomivalec crknil, ker je imel zabasane cevi s kamnom, čeprav sem uporabljala tablete "vse v enem". Tako, da vsem svetujem redno čiščenje pomivalca, kis in soda sta poceni v primerjavi z nakupom novega aparata.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti