Pomlad je tu!

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

29. mar 2014 17:21

Jaaaa, jaz sem tudi vsako jutro presrečna, ko me sonce zbudi! In pomolim nos ven in začutim toploto in lahko grem na ograd brez plašča. In ob sobotah zjutraj in popoldne slišim kosilnice naokoli, traktorje, vse zeleni, tu pa tam zavoham gnojila iz njiv... 

Pa dnevno skoraj vsako uro obhodim vrt, pogledam sadike, če so že zrasle za kak centi, pogledam rože in drevesa, če kaj cvetijo,  pokukam k čebelam, če promet pred panji poteka brez problemov, pokukam, če v potočku žabe regljajo in se divje račke kopajo...

Pogledam na levo, kjer sosedi na vrtu nekaj delajo, pogledam desno, kjer drugi sosedi na vrtu nekaj delajo, na ulici in na cesti se ljudje sprehajajo ...

Uh, pomlad je res lepa, ko je že topleje 

yulchi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. mar 2014 17:22

Pri nas smo danes prvič pokosili travo okoli hiše (lahko bi jo tudi že kakšen teden prej, pa je bila tako čudovito polna cvetočih marjetic in regrada), pa en cvet na vrtnici plezalki pred hišo se je tudi že odprl in cveti, sicer je pa vsa polna popkov in bo najbrž cvetela vnaslednjih 14 dneh, če bo šlo tako naprej - po moje cel mesec ali celo več  prej, kot ponavadi. Sicer pa cvetijo češnje pri nas na Vipavskem.

Pomlad v polnem zamahu, bi lahko rekli.

tedyka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

29. mar 2014 18:05

Na Goriškem je prva košnja med bloki z vso najhrupnejšo motorizacijo, kar se jo da dobit, že za nami.
Drevje v mestu je olistano (skoraj), mandlji odcveteli, japonske češnje se bližajo polnemu razcvetu, magnolij in forzicij malo morje, vse to opazim mimogrede z drvečega kolesa, usmerjenega pod hrib. V njem se užitek pomladi šele začne.
Dretje ptic, da ne slišiš lastnih misli, nerganje veveric, zajec v naletu na zajkljo, žolnino trkanje, vonj prašičev v zraku, očitno dremajo nekje v bližini (včasih kakšnega zbudim s krevsanjem po suhem listju med slikanjem, pa je panika pri obeh, ucvreva jo vsak na svoj konec), čakajoč na prvo kukavico imam v žepu vsaj en evro in ob vsem tem pozabim na traktorsko premikanje proti vrhu.

Nazaj grede sem v teh dneh "ulovila":

- nekaj meni neznanih rastlin

 

- polno rumenega drena                             - preslice (upam)

 

- navadna smrdljivka bo kmalu za v solato       - preproge tevja vsepovsod
 
 
- podlesna vetrnica, ki si je izbrala težjo pot             od tele
- praprot v "povojih"                                    - in "osvobojena"
 
 
- mah                                                            - vse belo od črnega trna
 
 
- pljučnik                                                      - jetrnik
 
 
- češnje                                                   - kraški šetraj že omamno diši
 
 
- da o ruju ne govorim, meni čarokrasen v vseh letnih časih
 
 
Jutri bo zagotovo že kaj novega živega in da jim vem imena, pa čeprav za par minut, gre zahvala Kulinariki in potrpežljivim kulinaričarkam
lp
 
(upam, da sem vsaj približno zadela temo naše jage babe, če ne, bo že povedala)
 
mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. mar 2014 18:35

Trpežni golšec, lopatica je rumena (le poglej njene liste, lopatasti so), bela križnica med njima se mi pa trenutno izmika, se bom že spomnnila njenega imena......

Ja, preslica je, plodni (fertilni) poganjki vrste Equisetum telmatea, velika preslica.

 

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

29. mar 2014 18:39

Hvala, rimljanka,

lp

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. mar 2014 18:52

Lep raport z Goriške!

 

naor

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. mar 2014 19:33

naor je napisal/a:

Sigurno na goriškem že tudi mandlji cvetijo. Prejšnji teden sta bili naši forziciji tudi en sam rumen cvet, pa narcise tudi, magnolije. Da o sosedovih sploh ne govorim. Jutri grem spet preverit, ne verjamem Ognjičku!

Saj so vsi letni časi lepi, a pomlad je res nekaj posebnega.

 

naor

Veš kako je bilo danes vroče...

Ognjič

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. mar 2014 19:47

 

naor

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

29. mar 2014 20:25

Vrtičarji, vrtičarji.........grah je že pokukal iz zemlje.........danes je bilo zelo toplo , ta pogumni so že kazali kolena

suziqatro

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. mar 2014 15:54

Ja pa hormoni tudi bolj živahno šibajo po telesu, škoda je le, da kamor koli se premaknem smrdi po gnojnici , ki jo živinorjeci veselo polivajo vsepovprek. To pa moti precej, vsaj mene.

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti