Krema za kremne rezine

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. apr 2014 19:18

Mamamia, saj sem tako, kot si ti napisala tudi razumela (da jih v bistvu "aromatiziraš" z vanilijevim pudingom) ampak za mene ima vaniljev puding še vedno nek čisto specifičen okus, ki mi v kremnih rezinah nekako ne paše. Saj nisem tako dlakocepska in velikokrat kar improviziram ampak tukaj razliko v okusu zaznavam. Res je zelo različen okus, če delamo z vaniljevim pudingom, vanilejevim sladkorjem ali pa aromatiziramo z vanilijevim strokom (to zadnje je definitivno najboljše. Tudi dodatek nekaj žlic ruma ali malo naribane limonine lupine da spet čisto drugačem okus kremnim rezinam. Meni so najbolj všeč tiste aromatizirane z vanilijevim sladkorjem (lahko tudi tistim z burbonsko vanilijo).

tedyka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. apr 2014 13:32

Mislim, da je krema za kremne rezine še najmanj problematična - če imaš rada vanilijev puding, del moke ali škroba nadomestiš s pudingom (poglej na vrečko, koliko), če pa je v receptu puding in ga ne maraš, pač ustrezno povečaš količino moke (oziroma škroba), v mleko pa dodaš vanilijevo sredico ali vanilin sladkor.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. apr 2014 8:15

Tedyka, pises kako ti ni vsec umeten okus vanilijevega pudinga po drugi strani bi pa vanilijev sladkor :s bolj umetnega okusa od vanili sladkorja, ni. Ko bi vsaj napisala da bi aromatizirala s celim vanilijevim strokom bi se razumela. Probaj se kaksen drug puding. Meni osebno ni vsec hoferjev tako da so si ocitno kar razlicni. Ali pa uporabi puding in se strok vanilije

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

29. apr 2014 16:14

Najslabše, kar je možno za  v kremšnite, je puding. Prave ta dobre, takšne kot so v dobrih slaščičarnih, so iz jajc, moke, mleka... torej, da sam skuhaš kremo.

Lakica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. apr 2014 20:39

Lakica je napisal/a:

Najslabše, kar je možno za  v kremšnite, je puding. Prave ta dobre, takšne kot so v dobrih slaščičarnih, so iz jajc, moke, mleka... torej, da sam skuhaš kremo.



Lakica

 

Lakica, ne kuhamo pudinga in potem delamo kremo, ampka namesto  MANJŠEGA DELA moke dodamo škrob ali prašek iz ene vrečke vanilijevega pudinga, ki seveda ni nič drugega kot škrob z rahlo aromo vanilije. Nič bolj umeten ni škrob kot moka. In potem z mešanico moke in škroba ter jajc in sladkorja sami kuhamo kremo.

mamamia

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

1. maj 2014 12:43

Glede na to, da tule teče debata o kremšnitah, bom kar tu vprašala. 

Kremšnite delam po receptu, katerega link sem podala že na prvi strani in vedno so uspele v nulo. Razen enkrat. Vedno kuham kremo 2x (kremšnite delam iz dvojnih količin) ker nimam dovolj velikega piskra. Najprej eno rundo zlijem čez testo, nato skuham drugo rundo kreme in to zlijem čez. Se mi je pa enkrat zgodilo, da se mi je ena od krem (ne vem, ali prva ali druga) dobesedno utekočinila. Pa sprašujem vas, dame, ki imate kilometrino v peki, če mogoče veste, zakaj je do tega prišlo. 

Lp od R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. maj 2014 13:39

Riddle, zgodi se tudi kar tako, brez razloga. Tudi meni se je že zgodilo, krema je bila tekoča,  sem jo potem reševala s pomočjo želatine, a to potem seveda ni bila ta prava krema za kremšnite. 

Kaj vem, včasih je odločilen kak trenutek preveč, da je masa na ognju, včasih  "pretežka" roka pri vmešavanju beljakov, včasih je pa preprosto nekaj v zraku.

Sh"""t happens ... 

mamamia

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

1. maj 2014 14:42

mamamia, hvala za pojasnilo. Sem se pošteno nagibala k temu, da sem ga sama pošteno kiksnila, pa vidim, da je mogočih več faktorjev :D

Lp od R.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. maj 2014 20:45

Jaz dosledni kuham 15 minut in tako se mi se ni ponesrečila. Plus res vrelo vlivam v beljake oziroma mi vliva mož, jaz pa mešam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti