Zaklučna naloga

tamal_endi  

član od: 22.1.2012

sporočila: 22

tema odprta - 3. jan 2014 15:34 | ogledi: 3.470 | odgovori: 8

sem dijak 3 . letnika in imam za zaklućno nalogo poroka . A mogoče kdo ve za kakšne dobre piškote in za mehko pecivo . ter če poznate kakšno kompaktno kremo za torto. Najlepša hvala

tamal_endi

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. jan 2014 15:52

V bazi je objavljenih malo pod 800 receptov za piškote in malo pod 350 receptov za torte (med njimi se gotovo najde tudi kaka kompaktna krema), kakšen bo verjetno že pravi. lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. jan 2014 16:01

Tu nas je kar nekaj, ki imamo kake preizkušene recepte, pa tudi z veseljem pomagamo. Vendar, če končuješ šolo, v kateri naj bi te med drugim naučili tudi peči piškote in osnove za pripravo rzanih krem in kolačev, peciva na sploh, se mi zdi, da bi se le lahko malo bolj potrudil in pobrskal.

Ko pogledam okoli sebe in vidim, kakšne ideje imajo mladi bodoči kuahrji in gosinci, pa kaj vse prihaja izpod njihovih rok, me tvoje vprašanje malce preseneča.

Če tule v isklanih napišeš poročno pecivo, boš že dobil veliko idej. Napjrej pa kar sam, ljudi dečko.

 

mamamia

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

3. jan 2014 18:24

mamamia je napisal/a:

 Napjrej pa kar sam, ljudi dečko.

 



mamamia

...

peter

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jan 2014 18:32

Tamal_endi, jaz sem trdno prepričana, da boš ti super slaščičar ali kuhar ali hotelir-gastronom ali tisto, za kar se pač izobražuješ. In niti malo ne dvomim o tem, da boš napekel najboljše kekse in torto z najbolj kompaktno kremo, kar jih je. In ker boš tak as, pa dodaj še češnjo na torto in "zaključna" piši z j, prosim!

lp

cervus

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

3. jan 2014 20:23

Je, kar fajn če napišeš kar rabiš in dobiš vse servirano...Naj ti pa povem dragi fant, da smo tudi mi hodili v šole in dobivali podobne naloge, pa nismo imeli interneta. Si morda že slišal za knjižnico, morda imaš celo kaj doma? Kaj pa, če bi povprašal malce naokrog koga, ki se ukvarja z pripravo poročnih sladic.Še boljše, poiskusi na podlagi tega, kar si se naučil v šoli ustvariti nekaj svojega. Želim ti obilo uspeha!

kvačkarica

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

7. jan 2014 12:23

Jaz bi pa priporočala obisk slaščičarne ali dveh, pa da malo probaš in na podatku okusa uspeš narediti nekaj čisto svojega. Bo bolj "užgalo" kot pa če bi nekje nekaj skopiral. Je pa res, da mora biti torta za poroko top in vrhunska in ne nekaj na približno. Lp, Saša

Mir in dobro!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jan 2014 12:42

ibiza je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

 Napjrej pa kar sam, ljudi dečko.

 



mamamia

...



peter

 

Še dobro da nisem napisala ludi dečko ...

mamamia

petra.petra  

član od: 6.12.2006

sporočila: 34

10. jan 2014 20:01

Po moje ne smejo manjkati breskvice, linške oči,orehi, rafaelo, rumove kroglice, jurčki, rogljički, šamrolce, princeske, čupavci in bolj okrasna ampak vseeno dobra jabolka in hruške in ne pozabit na slovensko tradicijo POTICO (orehova, kokosova, potratna, lešnikova, pehtranova..)..od kremnih mogoče ruske kape, kokosove rezine, kinder pingvi, ACE rezine, različne rulade, fine cocktine rezine, fine rezine, rezine s sadno-kremnim nadevom..torte: kinder pingvi tort, nutela torta, antilska temna torta, jagodno borovničeva torta, kokosova torta..

 

In še bi se našlo..ampak se ne spomnim vsega kar je nastalo pod mojimi rokami. Upam, da ti bodo v pomoč moji predlogi. Pa veliko sreče in znanja na zaključnih!

 

LP

petra.petra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti