Potovanje v neapelj.

splash  

član od: 22.5.2013

sporočila: 9

tema odprta - 30. nov 2013 16:59 | ogledi: 6.275 | odgovori: 10

Pozdrav.

Potrebovala bi vaše nasvete in pomoč. Jaz imam enega dobrega kolega, ki živi v Neapelju. Rada bi ga šla obiskat, pa si malo ogledala Neapelj. Zanima, če je kdo od vas, dal skozi slednje potovanje ? Pa kako najceneje do tja ? Pa katera prenočišča priporočate, in glede česa je treba biti previden.. ??

 

Hvala za nasvete in pomoč.

Lp.

 

splash

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

30. nov 2013 17:45

Če je ta tvoj dobri kolega že nekaj časa dol bo dobro vedel kje se dobro in poceni spi, je in na kaj je treba biti še posebno pozoren. Jaz na žalost še nisem bila dol zato uporabnega nasveta nimam. Mogoče bo pa kdo drug vedel kaj več povedati na to temo.

Lp, Saša

Mir in dobro!

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

30. nov 2013 19:30

Mislim, da bo kakšnen popotniški forum boljši naslov za tvoje vprašanje kot Kulinarika. Pa dobri stari stric Google (travel to Naples) se v takem primeru tudi dobro obnese.

 

jkd

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. nov 2013 21:25

Poišči vodič lonely planet, tam je veliko napisano, recimo poišči tukaj ( verjetno se dobi v knjigarni konzorcij ali preko interneta ):

http://shop.lonelyplanet.com/italy/

ežoj

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

1. dec 2013 8:40

Mi smo šli v Neapelj pred leti z letalom, z All Italio, če kaj pomaga ...

Nomen

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

1. dec 2013 19:36

Po Italiji se super potuje z vlakom, so frekventni in poceni, samo vsako karto je treba validirati pred vožnjo, drugače je kazen.

Še boljše pa je z letalom. V neapelj leti easyjet iz Benetk. Za Al italio je nem, se pa splača preverit.

Glede hostlov/hotelov ne vem, jaz po navadi bookiram preko booking.com, tam so hoteli ocenjeni s strani gostov in dobiš kr vredu mnenje.

Glede varnosti je pa res najboljše da vprašaš prijatelja, so določeni deli, kjer se ponoči ni za zadrževati. Drugače pa čez dan ni kakšnih posebnosti, veliko je uličnih prodajalcev, tudi kraje se dogajajo, tako da jaz temu rečem po zdravi pameti, ni pa treba ptretiravat.

Ko boste dol obvezno na Vezuv in v Pompeje. Pa na kozarec kristusovih sloz :) (lacrima christi)

tamara

splash  

član od: 22.5.2013

sporočila: 9

4. dec 2013 12:04

Nomen je napisal/a:

Mi smo šli v Neapelj pred leti z letalom, z All Italio, če kaj pomaga ...



Nomen

 

Kaj lahko poveš prosim malo več Nomen ? Kakšen vtis ti je dal Neapelj ? 

 

sajovict je napisal/a:

Po Italiji se super potuje z vlakom, so frekventni in poceni, samo vsako karto je treba validirati pred vožnjo, drugače je kazen.

Še boljše pa je z letalom. V neapelj leti easyjet iz Benetk. Za Al italio je nem, se pa splača preverit.

Glede hostlov/hotelov ne vem, jaz po navadi bookiram preko booking.com, tam so hoteli ocenjeni s strani gostov in dobiš kr vredu mnenje.

Glede varnosti je pa res najboljše da vprašaš prijatelja, so določeni deli, kjer se ponoči ni za zadrževati. Drugače pa čez dan ni kakšnih posebnosti, veliko je uličnih prodajalcev, tudi kraje se dogajajo, tako da jaz temu rečem po zdravi pameti, ni pa treba ptretiravat.

Ko boste dol obvezno na Vezuv in v Pompeje. Pa na kozarec kristusovih sloz :) (lacrima christi)

tamara

 

Ko sem se vozila z vlaki po Italiji leta nazaj, so bili res frekventni in poceni. Vem, da je bilo na železniških postajah veliko teh naprav po zidovih za validirati vozovnico in nisem vedla čemu je to namenjeno, ker tega mi nimamo. Pol so mi povedali.

Sem pogledala cene, in mislim, da se mi cenovno bolj splača iti z vlakom. Bom pogledala, če malo lete.

 

Kako je pa s hrano v Neapelju? Je draga ?

splash

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. dec 2013 12:56

V Neapelj se steka orjaški del politične in ekonomske zgodovine današnje Italije pred združitvijo (v 17. stoletju je bil pravzaprav najpomembnejša trgovska prestolnica Evrope, po velikosti ga je takrat prekašal le Pariz), tako da je zelo škoda iti tja, ne da bi si človek prej prebral nekaj literature - tudi se potem ogledi mestnih znamenitosti čisto drugače vtisnejo v spomin. Toplo priporočam. lp, proxima

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. dec 2013 11:36

Malce zamižiš in ignoriraš smeti, pa je Neapelj res eno krasno mesto, ljudje prijazni in ustrežljivi, stanovale smo v enem izredno barvitem družinskem penzjonu (imena ne vem več). Letele smo do Rima, od tam proti jugu pa z vlakom, krasna dva tedna potepanja. In seveda, ja, prebrano prej malo morje zadev, v nahrbtniku pa Lonely Planet.

Loni Makaroni

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

5. dec 2013 19:38

Ena najboljših margerit v življenju: da Michele, čisto v centru, v eni mali ulici, mislim, da so tam posneli nekaj iz Eat, Pray, Love (hotela gledat na letalu, pa sem zaspala vmes...). Non stop gužva, dobiš listek in čakaš, se splača!!! 

Malo izven teme: ob vandranju in iskanju opreme za stanovanje sva z dragim odkrila eno luštno tratorio v Trstu, ki ima enkratne testenine "barcolana", s paradižniki, sardoni in slaniki....

Saša

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

9. dec 2013 12:32

Hrana v Neaplju ni tako zelo draga. Mislim, da v povprečju primerljiva z našimi cenami. Je pa odvisno od lokacije in pa izbranega menija. Testenine (takšne ali drugačne) poceni, cca do 10€ meso malo dražje.

Je pa ogromno manjših domačih restavracij, ki se jih splača obiskati. Ko malo po mestu hodiš jih hitro najdeš v kakšni stranski ulici. Neapelj je zeloooo lep, samo ne smeš iti tja obremenjen s stereotipi in videti samo smeti, ampak predvsem ljudje so super prijazni in selo simpatični.

tamara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti