Multipraktik

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

tema odprta - 21. okt 2013 13:30 | ogledi: 8.577 | odgovori: 9

Lp. Če s tem vprašanjem na novo odkrivam toplo vodo, se opravičujem vnaprej. Moja težava je naslednja. Multipraktik je odslužil svoje (beri nepopravljivo crknil) in sedaj razmišljam, kaj naj nabavim namesto njega? Še enega kompletnega multipraktika ne bi imela, ker nikakor ne potrebujem vseh okoli 25 delov oz. priključkov/nastavkov, ki jih ima večina multipraktikov. V bistvu potrebujem samo posodo z nožem in tistimi nekaj šajbicami za različne načine rezanja. To mi nekajkrat na leto pride prav za vlaganje čemaža, rdeče pese, za testo za presne torte in take zadeve. Nekaj lahko pokrijem z ožemalnikom in manjšim nastavkom od paličnega mešalnika, vsega pa ne, ker v posodi od multipraktika lahko hitreje obdelam večjo količino. Kolikor sem gledala po spletu (zagotovo še nisem izčrpala vseh možnosti), povsod prodajajo klasične zadeve z veliko nastavki. Če ima kdo kakšno idejo, kje bi lahko nabavila samo "osnovno" verzijo ali pa kakšno drugo zadevo s takšnim delovanjem, bom vesela vsakega komentarja.

bezi

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

21. okt 2013 13:48

bezi, najprej vprašanje - kako pa testo mesiš' Ker če ga ročno, bi jaz na tvojem mestu razmišljala v smeru MUM-a. 

http://www.bosch-home.com/si/produkti/produktn

variant in kombinacij imaš več...

 

lp



robida

Sporočilo je spremenil(a) Robida dne 21.okt 2013 13:50

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

21. okt 2013 14:01

Robida, v posodo z nožkom daš vse sestavine (oreške, suho sadje, kokosovo moko, tekočino...), ki jih zahteva recept za neko presno sladico in zmelješ.

Tudi jaz sem gledala MUM-e. Pa se mi zdi, da imajo tudi te zadeve polno nekih priključkov - ožemalnika za citruse ne potrebujem, blenderja ne potrebujem, nastavka za mletje ne potrebujem... Klasičnega testa skoraj ne delam, razen vsake toliko časa za kruh... V bistvu rabim samo posodo, rezilo/nožek in tri šajbice. Torej najbolj osnovno.

Lp,

bezi

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. okt 2013 14:36

ce prav razumem isces nekaj takega oz. takega

"Stressed is desserts spelled backwards!"

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

21. okt 2013 15:17

Rebecca, carica!

Jaz sem res očitno slepa kura, ki ni našla zrna, ko sem sama iskala po spletu.

Hvala, točno nekaj takega sem si predstavljala.

Lp,

bezi

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

24. okt 2013 8:42

Če rabiš samo za rezanje je uporaben TNS 3000, ki sem ga kupila pri nas v Sloveniji. To je rezalnik za zelenjavo in zame je to ena izmed boljših naložb. Ne rabim menjavat plošč. Lahko nastavim na 6 ali 7 debelim rezanja in na tudi na 3 različne širine. Z njim lahko zelo natanko narežem tudi zelje (zaradi česar sem ga sploh iskala) in na sploh zelenjavo.

biba

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

4. jan 2016 16:41

Bezi katerega si pa kupila in kako se ti obnese.

Prosim, če mi lahko katera svetuje, ki je zadnje čase nabavljala multipraktik. Tudi jaz bi rabila en dober osnovni model (posebej imam že za kvašeno testo, blender, sokovnik, za ribanje, ožemanje, mletje mesa, žita, testenine).

 

ann

jadra  

član od: 30.1.2007

sporočila: 32

5. jan 2016 7:49

Se pridružujem Zoji2,tale Boschev multipraktik je najboljši kar sem jih sprobala in sem si ravnokar kupila novega,

ker je prejšnji po kakih 25 letih odslužil.

jadra

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

6. jan 2016 22:57

Obema hvala za mnenje.

ann

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti